В Херсонській області спостерігається падіння екології

 «Тихе мисливство» — одне з найдавніших видів занять роду людського. З покоління у покоління передавалися секрети лову риби, від батька до сина переходили у спадщину знання, як прогодувати себе і свою сім’ю цим доступним за всіх часів полюванням. Земля-матінка щедро дарувала людям свої водні багатства – моря, ріки, річечки та озера завжди були повні на здобич. Так було завжди… До цього звикли. Звикли і почали нещадно зловживати тим, що дарувала природа.

І ось вже екологи б’ють на сполох – безпека нашого життя на планеті Земля під загрозою. І виною всьому — діяльність людини, її активне втручання в хід природних процесів, яке дедалі прискорює темпи виснаження надр. В останні кілька років людство почало усвідомлювати величезну кількість проблем, пов’язаних з нашим впливом на навколишнє середовище. Їх можна перелічувати безкінечно: це забруднення повітря, води та грунтів пестицидами, радіоактивні відходи, проблема утилізації відходів, зменшення чисельності живих організмів, демографічна криза, вирубка лісів, шум, нераціональне використання природних ресурсів, хімічне та біологічне забруднення тощо.

Перші кроки у створенні механізмів захисту від екологічних загроз на рівні міжнародного співробітництва вже зроблено. Під егідою ООН здійснено ряд заходів, серед яких на Конференції ООН з проблем довкілля та розвитку в Ріо-де-Жанейро в 1992 році була затверджена декларація „Порядок денний на ХХІ століття”; на Конференції сторін Рамкової конвенції ООН у Кіото в 1997 році прийнято Кіотський протокол, який встановлює зобов’язання розвинутих промислових країн стосовно обмеження рівнів викидів «парникових» газів з метою уникнення небезпечного порушення кліматичної системи; результатом саміту в Йоганнесбурзі у 2002 році стала „Декларація зі сталого розвитку”. У ній визначено ключові завдання посилення основ сталого розвитку, його економічної, соціальної та екологічної складових.

Один із шляхів подолання глобальних проблем екологічної безпеки — необхідність зміни моделі споживання і виробництва, забезпечення охорони і раціонального використання природної ресурсної бази. Україна, розуміючи важливість і необхідність захисту навколишнього середовища та природних багатств, теж долучилася до світової спільноти. Основні напрямки державної політики України в галузі охорони навколишнього природного середовища, природних ресурсів і в гарантуванні екологічної безпеки відображені у низці нормативно-правових документів, які регулюють природоохоронну політику держави.

Розроблений в 2008 році проект Стратегії національної екологічної політики на період до 2020 року ґрунтується на комплексі управлінських, економічних, соціальних, природоохоронних заходів. В 2013 році вступив в силу Закон України «Про аквакультуру», що привніс не тільки істотні зміни у діяльність суб’єктів господарювання у галузі рибного господарства, але й торкнувся пересічних громадян. Революційними можна назвати запроваджені Законом зміни, які визначають новий порядок надання в оренду водних об’єктів та земельних ділянок під ними.

В Законі приділяється багато уваги деталізованому регулюванню правил роботи «рибників», підвищенню їх ефективності, а також проблемам охорони та відтворення водної сільськогосподарської рибної фауни. Саме поняття «аквакультури» включає в себе сільськогосподарську діяльність з товарного риборозведення, штучного риборозведення (відтворення водних біоресурсів) та рекреаційну діяльність (надання рекреаційних послуг).

На сьогодні зростання обсягів випуску рибницької продукції, більш повне забезпечення населення України цінними продуктами харчування власного виробництва, а переробних галузей економіки – сировиною, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до державного бюджету і, в цілому, сприяння забезпеченню продовольчої безпеки держави цілком можливе. І це з успіхом підтверджує приватний підприємець Філіпов Сергій Андрійович, який займається веденням рибного господарства на відокремленій ділянці Василівської затоки.

Приватний підприємець Філіпов С.А., чітко дотримуючись режиму рибогосподарської експлуатації, погодженого державним агентством рибного господарства України від 10.04.2015 року та Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Херсонській області від 23.03.2015 року, здійснює зариблення, охорону водних живих ресурсів, догляд за санітарним станом прибережної зони водного об’єкту, організовує проведення спортивного та любительського рибальства.

Протягом 2013-2014 років відбулося зариблення водоймища дволітками товстолобика (80 кг), коропа (280 кг), білого амура (120 кг), також планується здійснити зариблення на період 2015-2016 років. У порівнянні з попередніми роками у відокремленій ділянці Василівської затоки відбулося покращання якісного складу молоді риб, що означилося у збільшенні питомої ваги цінних представників промислової іхтіофауни, зокрема коропа. Саме це є свідченням відповідної ефективності ведення рибного господарства на вказаній водоймі.

Але, як і по всій Україні, Каховське водосховище має велику проблему – браконьєрство. У більшості своїй населення займається любительським та спортивним ловом риби, яке має свої правила і не становить загрози водним ресурсам Дніпра. Та найбільш спритні «мисливці» поставили лов риби на широку ногу, збираючи «врожаї» сітками та знищуючи копітку працю робітників підприємства. Товстолобику, білому амуру, сазанці, плітці, карасю, краснопірці, окуню  потрібен час, щоб заполонити дніпровські води: запустити малька це ще пів справи. Відомо, що найбільший приріст м’яса і накопичення жиру в тілі риби відбувається після першого, а іноді й другого нересту. Тому для раціонального використання рибних ресурсів та отримання повноцінної рибної продукції мінімальні розміри риби мають пов’язуватись з періодом найбільшого приросту маси. Це сприятиме накопиченню у водоймах потужних стад плідників, що забезпечить повноцінне природне відтворення найцінніших видів рибного населення внутрішніх водойм Дніпра.

Незаконний лов сітками зводить нанівець всю рибогосподарську діяльність, і, врешті-решт, може призвести до безриб’я. На жаль, правоохоронні органи і судова система в Україні поблажливо ставляться до таких правопорушників, навіть якщо останніх вдається упіймати „на гарячому”, що саме по собі є дуже непростим завданням. Слід застосовувати більш жорстку міру покарання до крадіїв риби, широко інформуючи громадськість про притягнення до кримінальної відповідальності цих осіб, наполегливо виховувати у населення повагу до приватної власності.

Треба, щоб населення почало розуміти, що для відтворення та охорони іхтіорізноманіття внутрішніх водойм, треба виховувати в собі ідеологію ощадливого любительсько-рекреаційного рибальства, відмовитись від сіткового промислу, який порушує продуктивні властивості рибних популяцій, усвідомити, що вилов риби, мінімальні розміри якої забезпечують повторний нерест плідників та максимальне зростання їхньої маси, не припустимий.

Той, хто розуміє, що Земля — спільний наш дім, цінує її багатства та ентузіазм і енергію, яку вкладають підприємці-орендарі водних ресурсів, ніколи не порушить особливу ауру єднання природи і людини. На фотопідбірці — чудові краєвиди Василівської балки та рибалки, які їдуть до ПП «Філіпов» з Мелітополя, Запоріжжя, Нової Каховки та інших міст України. Чим ця місцевість прийшлася їм до вподоби, вони із задоволенням розповідали самі: «Чудово ловиться риба, нема потреби турбуватися, що наші вудочки зачепляться за водорості, бо їх тут просто немає, дно річки чисте і доглянуте», «Їдемо на декілька днів всією сім’єю. Узбережжя прибране, місця стоянки заздалегідь підготовлені для того, щоб ми відчували себе і на природі, і у затишку», «Дуже багато риби, яка  ловиться тільки у цій місцині, завдяки Сергію Філіпову та людям, що займаються її розведенням. Був минулого року, цього року приїхав з друзями. Наступного завітаємо до Василівської балки ще». Природні багатства водних надр потребують нашого бережливого ставлення. Чим бережливіше ми ставимося до неї, тим більше вона нам віддячить своєю щедрістю. Пам’ятаймо про це.

"Каховська зоря"
0552 сайт херсона информационный сайт херсона новости херсона новости херсонской области новости херсонщины херсонские новости,
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
59 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В Херсонское отделение полиции обратилась местная жительница. Женщина заявила, что стала жертвой мошенников, которые обманом заставили её перечислить им 1000 долларов. По её словам она связалась с мужчиной, который заверил её что за 1000 долларов, он устроит её сына в рейс на одно из суден. Желая помочь своему сыну и отправить его в рейс, женщина перевела на счет мошенника тысячу долларов. Незадолго после этого мужчина перестал отвечать на звонки, а потом...
Общество
Как сообщалось ранее, вчера вечером родители двух девочек 10 и 11 лет сообщили в полицию города об их исчезновении. К поиску подключилась полиция города, военные, педагоги и все жители города, которых взволновала новость о пропаже девочек. Сегодня днем девочек нашли в соседнем селе. Они грелись в магазине, где небезразличные жители напоили их чаем. По словам девочек, они гуляли по Антоновке и потерялись. Выйдя на незнакомую дорогу, они всю ночь шли по ней....
Общество
Жители Каховки возмущены суммами, которые им насчитали в платежках за отопление. Каховчаны заявляют, что не способны оплатить платежку в 5 тысяч гривен, так как получают в пять раз меньше. Об этом сообщает golos.ua. В Херсонской области, городе Каховка гражданам, проживающим в двухкомнатных квартирах, прислали платежки с долгом за отопление в 5 тысяч гривен. Простая украинская семья выплатить такую сумму просто не способна. Одна из жительниц сообщила, что...
Криминал
Вечерняя прогулка едва не закончилась трагедией для молодой жительницы города и её четырехлетнего сына. В пятницу, 18 января на улице Рабочая водитель неопознанного легкового автомобиля сбил жительницу города женщину которая переходила дорогу держа за руку своего четырехлетнего сына-инвалида. Как сообщает khersondaily, женщину откинуло потоком воздуха и она отделалась лишь легкими ссадинами и ушибами. Весь удар пришелся на её сына. Ребенка эвакуировали в д...
Общество
Как пишет Дарья Мельник на grivna.ks.ua, сегодня в соцсетях разгорелась дискусия по поводу автобуса с 20 маршрута. Жители города много раз сообщали об аварийном состоянии транспорта курсирующего на маршрутах города. Жаловались херсонцы и на ужасного состояния сиденья, вечно открытые двери и дырки в полу размером с ногу. По словам одной из пассажирки, в нижняя ступенька в маршрутке просто отваливается и люди вынуждены перепрыгивать её, опасаясь полностью её...
Общество
В субботу, 19 января, на заседании комиссии по оказанию материальной денежной помощи, было принято решение выделить средства с городского бюджета. Средства выделят по городской программе "Социальная защита населения, ветеранов войны и труда Скадовска». Материальная денежная помощь предоставляется адресно, гражданам льготных категорий указанных в специальном Положении и другим гражданам, оказавшимся в сложной жизненной ситуации. В полный список льготных кат...
Общество
Согласно официального сообщения администрации аэропорта Херсон за январь-декабрь предыдущего года, аэропорт Херсон перевез на почти на 41,7% больше чем в 2017 году, а именно более 150 тысяч пассажиров. Информация представлена на сайте ЦТС. Общий пассажиропоток аэропорта составил более 150 тысяч человек. Из них, 60,6 тысяч стали пассажирами внутренних рейсов, и 68,4 тысяч - международных регулярных рейсов. Услугами перевозчиков предоставляющие чартерные рей...
Общество
Внимание! Разыскиваются дети! Херсонской полицией разыскиваются две девочки десяти и одиннадцати лет. По последней информации, в пятницу 18 января, две несовершеннолетние девочки вышли из дому в Антоновке (пригород Херсона) и не вернулись. Глущук Анна Ивановна, 2009 г.р., жительница города Херсона. Одета в темно-вишневую болоневую курточку с капюшоном, темно-серые спортивные штаны с черной полоской, бело-розовая вязаная шапка с балабоном, розовые зимние ко...
Общество
Вечером 17 января, сотрудниками патрульной полиции Херсона, за нарушения ПДД, был остановлен автомобиль «Chery». При разговоре с сотрудниками полиции 47-летний водитель выказывал все признаки сильного алкогольного опьянения. Проходить осмотр водитель отказался. В то же время подъехал еще один автомобиль патрульной полиции, который был вызван неравнодушным свидетелем, который указал что водитель был совсем пьян и с большим трудом стоял на ногах. Также, было...