• Головна
  • В Херсонській області відбувся круглий стіл з учасниками АТО
20:38, 31 серпня 2015 р.

В Херсонській області відбувся круглий стіл з учасниками АТО

Відбувся круглий стіл з учасниками АТО У Цюрупинськуій міській раді відбувся круглий стіл під головуванням міського голови Василя Плотнікова, за участю депутата Цюрупинської міської ради голови депутатської комісії Ігоря Житченка та членів громадської організації учасників АТО, військовослужбовців та волонтерів «Нове покоління захисників України».

Як повідомлялося раніше, громадська організація створена з метою захисту прав і свобод членів організації, задоволення їх законних економічних, соціальних, культурних та інших спільних інтересів, сприяння виявленню та розв’язанню соціально-економічних проблем. Також організація має на меті допомагати військовослужбовцям та учасникам АТО у працевлаштуванні, надавати юридичну та соціальну допомогу їм та їх сім’ям.

У ході зустрічі, міський голова повідомив про те, що для забезпечення прозорості члени громадської організації мають право брати участь у процесі визначення місця та пріоритетності виділення земельних ділянок (в межах наявних обсягів вільних земель).

Голова постійної депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, регулювання земельних відносин, екології та охорони навколишнього середовища Ігор Володимирович Житченко з цього приводу повідомив наступне:

- Для того, щоб об’єктивно вирішувати це питання ми запрошували на засідання сесії представників військового комісаріату та правоохоронних органів. Останнім часом до міської ради з даного питання стало надходити значно більше звернень. Але пріоритетність у наданні земельних ділянок можуть визначити лише ті, хто дійсно володіє ситуацією. Хто на сьогодні має об’єктивне право визначати кому надавати земельну ділянку в першу чергу, а кому в другу? Тому на черговій сесії була внесена пропозиція, яку підтримав міський голова, про те, що учасники АТО та військовослужбовці мають об’єднатися та брати участь у визначенні пріоритетності надання земельних ділянок, - говорить голова комісії. - Ми вважаємо таке рішення правильним та справедливим по відношенню до тих бійців, які зараз проходять службу на Сході нашої країни. Цей процес вимагає виваженого підходу, тому ми беремо до відома думку учасників АТО. На сьогодні депутатська комісія та актив громадської організації прийшли до спільної думки, що виділятися земельні ділянки будуть лише при обговоренні з громадською організацією воїнів АТО, - підкреслив Житченко.

Стосовно надання земельних ділянок, раніше голова громадської організації «Нові захисники України» Володимир Євтушенко наголошував, що перевага у наданні земельних ділянок надається учасникам бойових дій, потім учасникам АТО, далі військовослужбовцям та волонтерам.

Херсонська обласна державна адміністрація додатково інформує з цього приводу. Порядок набуття права власності на земельні ділянки військовослужбовцями-учасниками антитерористичної операції на території Херсонської області з метою забезпечення підвищення соціальних стандартів для військовослужбовців-учасників антитерористичної операції на території Херсонської області сформований перелік земельних ділянок (додається), які можливо безоплатно передати вищезазначеним громадянам у власність для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, дачного будівництва, ведення індивідуального садівництва та особистого селянського господарства.

Даний перелік сформований у розрізі населених пунктів, сільських, селищних, міських рад та адміністративних районів, з урахуванням пропозицій місцевих рад та районних державних адміністрацій щодо оптимального розміру земельних ділянок на одного заявника, в залежності від кількості потенційної кількості заяв, яка може бути подана по земельним ділянкам відповідної категорії.

Військовослужбовець звертається з клопотанням до:

- Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області якщо бажана земельна ділянка відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної власності і запитується до відведення для особистого селянського господарства або ведення садівництва;

- відповідної сільської, селищної або міської ради, якщо бажана земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту і запитується до відведення для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд;

- відповідної районної державної адміністрації, якщо бажана земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту та запитується до відведення для дачного будівництва.

Згідно з пунктом 7 статті 118 Земельного кодексу України, орган виконавчої влади або місцевого самоврядування, до якого військовослужбовцем подано заяву про отримання у власність земельної ділянки розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

При цьому, підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Перелік розробників проектів землеустрою на території області можна отримати у Головному управління Держгеокадастру у Херсонській області.

Розроблений проект землеустрою підлягає відповідному погодженню відповідно до статті 186-1 Земельного кодексу України.

У двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, відповідний орган виконавчої влади або місцевого самоврядування-розпорядник землі приймає рішення про його затвердження та надання земельної ділянки у власність заявникові.

Відмова органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування у передачі у власність земельної ділянки або залишення заяви без розгляду питання вирішується у судовому порядку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0552 #сайт херсона #информационный сайт херсона #новости херсона #новости херсонской области #новости херсонщины #херсонские новости,
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...