Рятівники оголосили штормове попередження по всій Херсонщині

Зараз, як можна побачити вже протягом трьох днів, ситуація з погодою в Херсоні не на теплому рівні. Вчора рятівники знову оголосили штормове попередження. Для того, щоб люди знали що робити в таких ситуаціях, кому телефонувати, що брати з собой і куди бігти, на своєму офіційному сайті вони опубліковали невеличку пам'ятку. Тому, херсонці, передаю вам її в руки. 

Фактори небезпеки сильних вітрів, шквалів та смерчів: травмування, а інколи і загибель людей; руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їх верхніх поверхів і дахів; перекидання телеграфних стовпів, виривання дерев та утворення завалів; знищення садів та посівів на полях.

 Сильні вітри, як правило супроводжуються зливами, що призводять до затоплень місцевості.

При загрозі стихійного лиха та отриманні штормового попередження:

 • Уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про обстановку (час, напрямок руху та силу вітру), рекомендації про порядок дій.
 • Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
 • Підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні й цінні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках.
 • Підготуйтесь до відключення електромережі, закрийте газові крани, загасіть вогонь у грубах.
 • Приберіть майно з двору та балконів у будинок (підвал), обріжте сухі дерева, що можуть завдати шкоди вашому житлу, машину поставте у гараж.
 • Поставте на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставте ліжко біля вікна з великими шибами.
 • Щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори; віконне скло заклейте, по можливості, захистіть віконницями або щитами.
 • Навчіть дітей, як діяти під час стихійного лиха. Не відправляйте їх у такі дні у дитячий садок та школу
 • Перейдіть у більш стійку капітальну будівлю, сховайтеся в підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі.
 • Худобу поставте у капітальному хліві, двері та ворота міцно зачиніть.
 • Якщо ви у човні та отримали штормове попередження або бачите наближення поганої погоди, негайно пливіть до берега.

Дії під час стихійного лиха:

 • Зберігайте спокій, уникайте паніки, при необхідності надайте допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку та сусідам.
 • Закрийте вікна та відійдіть від них подалі.
 • Загасіть вогонь у грубах, вимкніть електро- та газо- постачання.
 • Зберіть документи, одяг та найбільш необхідні та цінні речі, продукти харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, ліхтарик, приймач на батарейках.
 • Перейдіть у безпечне місце. Сховайтеся у внутрішніх приміщеннях - коридорі, ванній кімнаті, коморі або та підвалі. Ввімкніть приймач, щоб отримувати інформацію.
 • Не намагайтесь перейти в іншу будівлю - це небезпечно.
 • Не користуйтеся ліфтами. Електромережу можуть раптово вимкнути.
 • Обминайте хиткі будівлі та будинки з хитким дахом, якщо лихо застало вас на вулиці. Вони руйнуються дуже швидко. По можливості заховайтеся в підвал найближчого будинку.
 • Якщо ви на відкритій місцевості, притисніться до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом чи гілками дерев.
 • Зупиніться, якщо ви їдете автомобілем. Не ховайтеся у ньому, а виходьте і швидко ховайтеся у міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення.
 • Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику, мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм, потенційно небезпечних промислових об'єктів та дерев.
 • Не наближайтесь до води подивитися на шторм, сильні вітри здіймають величезні хвилі на морі, які накочуються на берег. Ви можете загинути.

Дії після стихійного лиха:

 • Зберігайте спокій, заспокойте дітей та тих, хто отримав психічну травму в результаті лиха, оцініть ситуацію. Допоможіть, по можливості, постраждалим, викличте медичну допомогу тим, хто її потребує.
 • Переконайтесь, що ваше житло не отримало ушкоджень. Перевірте зовнішнім оглядом стан мереж електро-, газо- та водопостачання. Обов'язково кип'ятіть питну воду.
 • Не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами і не вмикайте їх до того часу, доки не будете впевнені, що немає витоку газу. Перевірте, чи не існує загрози пожежі. При необхідності сповістіть пожежну охорону. Не користуйтеся телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку
 • Не користуйтеся ліфтами. Електромережу можуть вимкнути.
 • Не виходьте відразу на вулицю - після того, як вітер стих, через кілька хвилин шквал може повторитися.
 • Будьте дуже обережні, виходячи з будинку. Остерігайтесь: частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях; обірваних дротів від ліній електромереж; розбитого скла та інших джерел небезпеки.
 • Тримайтеся подалі від будинків, стовпів електромереж, високих парканів та іншого. Не поспішайте з оглядом міста, не відвідуйте зони руйнувань, якщо там не потрібна ваша допомога.
 • Дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Политика
Как сообщает ЦИК, по состоянию на 22 часа воскресенья явка на местных выборах по Херсону и области составила 32.39%. Это является одним из самых низких показателей по Украине. Среди 25 регионов по данным явки Херсон оказался на 23 месте. Общий же процент явки по Украине составил 36.88% процентов.  Самый низкий показатель явки - 31.67% - на подконтрольной части Донецка и области.  Самую же высокую явку - 44.81% - показали жители Тернопольской области. Читай...
Общество
Как сообщает ГУ ГФС в Херсонской области, жители Херсонщины уплатили за 9 месяцев текущего года 234.8 миллионов гривен военного сбора. Прирост по сравнению с прошлогодними показателями составил чуть более 16 миллионов гривен. Лидером по поступлению военного сбора стал Херсон, на город приходится 114 миллионов общих сборов. 17 и 14 миллионов гривен перечислили жители Каховкского района и Новой Каховки.  Читайте также: В Новой Воронцовке сотрудники Госпотреб...
Происшествия
Как сообщает ГУ Национальной полиции в Херсонской области, в течение воскресного дня голосования по состоянию на 20:00 в полицию Херсонской области поступило 162 сообщения о возможных нарушениях избирательного законодательства.  По результатам проведенных проверок полицейские установили, что 24 информации не подтверждаются, по другим проводятся необходимые проверки.  Наибольшее количество информаций была связана с незаконной агитацией (24).  По подтвержден...
Общество
Как сообщает пресс-служба Херсонской ОГА, в воскресенье было проведено 926 ПЦР-исследований и 428 исследований методом ИФА на выявление коронавируса.  Зафиксировано 95 новых лабораторно подтвержденных случаев на COVID-19, из которых 7 детей и 3 медицинских работника.  Среди них:   54 человека - жители г. Херсон.  10 человек - жители Олешковского района;  8 человек - жители Голопристанского района;  5 человек - жители Белозерского района;  4 жителей г. Нова...
Общество
В Херсоне с весны 2021 года можно будет воспользоваться авиарейсами лоукостера Ryanair в  Польшу. Об этом в фейсбуке сообщил председатель Херсонской ОГА Юрий Гусев. «Авиакомпания уже открыла продажу билетов на два восстановленных рейса: «Краков — Херсон — Крaков» и «Катовице — Херсон — Катовице». Авиарейс «Краков — Херсон — Крaков» планируют осуществлять дважды в неделю — по вторникам и субботам, начиная с 30 марта 2021 года», — сообщил Юрий Гусев. По его...
Общество
Как сообщает областной лабораторный центр Минздрава Украины, с начала года в Херсоне и области наблюдается существенное снижение уровня заболеваемости на корь - 1 случай по сравнению с 646 в прошлом году. На четверть снизился уровень заболеваемости на туберкулез, на 28% - на гепатиты, кроме гепатита В - на 5,5% вырос по сравнению с 2019 годом уровень количества больных.  Читайте также: Чиновники рапортуют: в херсонских больницах медицинский кислород есть
Общество
Как сообщает пресс-служба Госпотребслужбы в Херсонской области,  в течении последней недели специалистами было проведено 41 мониторинговое обследование, при этом нарушения противоэпидемического режима выявлены при 36 обследований и составлено 11 протоколов об административных нарушениях.  Во время обследований проводилась информационно-разъяснительная работа оформляются справки и предоставляются предложения относительно соблюдения противоэпидемических треб...
Происшествия
Как сообщает ГУ Национальной полиции в Херсонской области, 23 октября во время проверки незаконных орудий лова выяснилось, что в них попали раки и несколько рыб.  Незаконное орудие лова полицейские изъяли, а водные биоресурсы выпустили в живом виде в среду.  Тем самым правоохранители предупредили нанесение ущерба государству на сумму более 70 000 гривен.  Правоохранители принимают меры по установлению лиц браконьеров для привлечения их к ответственности. Ч...
Общество
Как сообщает пресс-служба Херсонской ОГА, стоимость амбулатории составила более 8 миллионов  980 тысяч гривен.  В общем медицинское учреждение будет обслуживать 7,5 тысяч человек.  За одну смену амбулатория сможет принимать 60 человек.  Поэтому жители Новой Збурьевки уже в ближайшее время после установки оборудования и мебели смогут пользоваться медицинскими услугами амбулатории общей практики семейной медицины.  Для персонала амбулатории созданы комфортны...