• Головна
  • Діалог між Україною і ЄС з питань прав людини
10:26, 25 липня 2015 р.

Діалог між Україною і ЄС з питань прав людини

У Києві відбувся щорічний Діалог з питань прав людини між Європейським Союзом і Україною. Делегацію ЄС очолював Дірк Шубель, Голова департаменту Європейської служби зовнішньої дії з питань двосторонніх відносин з країнами Східного партнерства. Україну, своєю чергою, представляв Антон Янчук, заступник Міністра юстиції України.

Учасники Діалогу між Україною і ЄС з питань прав людини зібралися вже вдруге з часу підписання Угоди про асоціацію; у цьому документі Київ і Брюссель висловили обопільну прихильність до спільних цінностей, зокрема, що стосується повної шани демократичних цінностей, верховенства права, належного урядування, прав людини і засадничих свобод. У відповідності до своєї політики з проведення консультацій з громадянським суспільством перед зустрічами з питань прав людини, перед Діалогом ЄС зустрівся з представниками українських і міжнародних неурядових організацій.

Зустріч пройшла у відкритій і конструктивній атмосфері. Вона сприяла ґрунтовному обміну думками з приводу ситуації з правами людини в Україні та щодо зобов’язань країни у напрямі досягнення відчутного прогресу у цій сфері.

Зважаючи на події, які відбулися з часу останньої зустрічі, що пройшла у липні 2014 року, дискусія торкнулася багатьох питань, що становлять обопільний інтерес, – від погіршення ситуації з правами людини у незаконно анексованому Криму і неконтрольованих Україною територій у східній частині держави до забезпечення підзвітності, реформи виборчого законодавства і свободи медіа та мирних зібрань в країні. Також були підняті питання політики із боротьби проти дискримінації, включаючи права людей, які належать до ЛГБТІ-спільноти (ЛГБТІ – лесбійки, гомосексуалісти, бісексуали, транссексуали і інтерсексуали), і людей, які належать до етнічних, мовних, релігійних і національних меншин, права дитини, а також ґендерну рівність і права жінок. У такий спосіб Євросоюз скористався можливістю і представити свій План дій з питань прав людини і демократії на період 2015-2019 років, який було ухвалено під час засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ 20 липня.

ЄС вкотре наголосив на важливості, яку він приділяє ратифікації Україною Римського статуту міжнародного кримінального суду. У зв’язку із цим представники ЄС наголосили на потребі проведення розслідувань і встановлення відповідальності за усі випадки порушення прав людини, включаючи можливі воєнні злочини, які були скоєні у контексті чинного збройного конфлікту. У таких випадках усіма сторонами має бути гарантована повна відповідність Міжнародному гуманітарному праву, наголосила європейська сторона.

Окрім того, ЄС і Україна обговорила чинні судові розслідування, які проходять в Росії над українськими громадянами Надією Савченко, Олегом Сенцовим і Олександром Кольченком. ЄС пильно слідкує за цими судовими провадженнями.

Цьому Діалогу передувала зустріч Підкомітету з питань юстиції, свободи і безпеки, яка відбулася у Києві 23 липня. Під час неї учасники обговорили, зокрема, питання, які стосуються судової реформи і реформи правоохоронних органів, боротьби проти корупції, міграційної політики і політики з надання притулку, безпеки кордонів і захисту даних.

Наступна зустріч між Україною і Євросоюзом у рамках Діалогу з питань прав людини запланована до проведення влітку 2016 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Учасники Діалогу між Україною і ЄС з питань прав людини #Угода про асоціацію #Київ і Брюссель #обопільна прихильність #спільні цінності
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...