• Головна
  • Чи перейменують місто Цюрупинськ та його вулиці?!
07:00, 24 липня 2015 р.

Чи перейменують місто Цюрупинськ та його вулиці?!

Міський голова Цюрупинська Василь Плотніков провів зустріч у форматі круглого столу з головами вуличних комітетів.

В ході круглого столу, найбільшого зацікавлення викликало питання про перейменування міста та деяких вулиць відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні і заборона пропагандистської символіки».

Заступник міського голови Ольга Петриченко повідомила про те, що цим питанням займається робоча група з питань найменування (перейменування) міста, а також об'єктів міста - вулиць, провулків, бульварів, площ, парків, скверів. І вони працюють над питанням перейменування.

Для демократичного вирішення цього питання, у процесі перейменування будуть приймати участь жителі міста, їх рекомендації та пропозиції будуть вислухані та прийнятті на "озброєння" робочою групою.

У ході дебатів у залі були озвучені різні думки з даного приводу. Частина присутніх висловлювалися проти перейменування, пояснюючи тим, що для перейменування потрібні кошти, які, на думку представників громадськості, краще витратити на розвиток і благоустрій міста. Деякі вважають, що історію треба поважати такою, якою вона була. Але більшість людей турбує те, що в результаті перейменування їм доведеться займатися переоформленням всіх документів. Ясно одне, ніхто не хоче виконувати новий закон України та втілювати його у життя.

Ніна Федорівна Ічак, мешканка вулиці Енгельса висловила своє ставлення до перейменування :

"- Наша вулиця - вулиця Енгельса. Я ще не знаю, як наші жителі проголосують, перейменовувати чи ні - на пароплавної, як вона раніше називалася, тому що у нас зараз немає пароплавів, або на якесь інше назву. Я вважаю, що вулиця Енгельса повинна залишитися вулицею Енгельса, місто Цюрупинськ повинен залишитися Цюрупинському. Тому що це наша історія, і її потрібно враховувати. За Цюрупинськ воювали наші батьки, і його відстояли. Ми повинні віддати кошти на перейменування, які потрібні для благоустрою міста, для розвитку міста. І якщо нам все ж доведеться перейменовувати місто, все одно в душі ми залишимося цюрупінчанамі" 

Інші городяни вважають, що місто має мати іншу назву та запевняють, що не потрібно боятися змін. Навіть запропонували нову назву свого міста - Дніпровськ, як місто, яке розташоване на Дніпрі.

Людмила Миколаївна Гузик, голова вуличного комітету вулиці Енгельса підтримує ідею про зміну назви міста:

"Я вважаю, якщо ми хочемо щось змінити, ми повинні міняти. Чому б нам не назвати місто Днепровск. Ми живемо на Дніпрі. Ми повинні залишити в минулому те, з чим жили раніше. Якщо держава візьме на себе частково фінансування, не всі ляже на плечі жителів, тому що людям зараз дуже складно, особливо пенсіонерам, багатодітним сім'ям. Так чому б нам не почати нове життя? Адже ми все старе ламаємо і починаємо будувати нове. У нас буде нове місто з новою назвою, люди будуть жити в іншому місті. І, на мою думку, назва набагато краще. Це питання ми обов'язково обговоримо ще на нашій вулиці. Наше місто великий, зі своїми традиціями, і потрібно прислухатися до думки жителів, - переконана голова вуличного комітету".

Кожен хто мав різну позицію на це, однозначно погодились з тим, щоб ретельно обговорити дане питання з жителями, і прийняти рішення більшості.

Учасникам круглого столу було запропоновано відповісти на питання анкети і висловити свою думку з приводу теми дебатів: як ви ставитися до перейменування назви міста, який варіант нової назви міста ви обираєте, які вулиці і провулки, на вашу думку, слід перейменувати, яким способом краще провести перейменування, які символи режимів слід ліквідувати, демонтувати, що особисто ви можете зробити з даного питання, які заходи ви проводите на своїй вулиці.

Анкетування проходило анонімно, результати будуть оприлюдненні після обробки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новости херсона #херсонские новости #події в херсоні та області #Події в Херсоні та області #події в херсоні та області
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...