• Головна
  • Херсонський адміністративний суд вирішив!..
11:00, 20 липня 2015 р.

Херсонський адміністративний суд вирішив!..

Херсонський окружний адміністративний суд розглянув справу за позовом фізичної особи до Каховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області про скасування податкового рішення, щодо нарахування податку на борг по кредиту, який анульований банком.

Позивач в суді оскаржував дії податкової, оскільки вважав, що анульована банком сума заборгованості за кредитною угодою, не є доходом позичальника, як додаткове благо, і сплачувати податок з цієї суми він не зобов’язаний.

Суд не погодився з позицією позивача.

Відповідно до Податкового кодексу України, до загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається сума його боргу, анульованого кредитором за його самостійним рішенням. Якщо кредитор повідомляє платника податку - боржника про анулювання боргу та включає цю суму до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого), на користь платників податку. Такий боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Сума прощеного банком боргу складається з основної заборгованості по кредиту та нарахованих і підвищених (у зв’язку прострочення платежу), процентів за користування кредитом.

Суд дійшов висновку, що декларуванню та оподаткуванню підлягає основна сума боргу по кредиту, не враховуючи суму з підвищених (нарахованих), процентів.

Отже, позовні вимоги були задоволені частково. Позивач повинен був задекларувати доходи від списання боргу банком у річній декларації та сплатити податок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0552 #новости Херсона #новости херсона #херсонский окружной административный суд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...