• Головна
  • Нова ініціатива зі створення регіональних рад з питань реформи юстиції поширюється
00:04, 9 липня 2015 р.

Нова ініціатива зі створення регіональних рад з питань реформи юстиції поширюється

На засіданні Львівської регіональної ради з питань реформи юстиції між суддями, прокурорами, адвокатами та науковцями відбулося обговорення Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інституцій на 2015-2020 рр. і пов’язаних із нею тем. Захід було проведено в рамках пілотної ініціативи зі створення регіональних рад з питань реформи юстиції, метою яких є допомога українським партнерам з успішним реформуванням сфери правосуддя. Перше засідання відбулося в Одесі 19 червня цього року. Ініціативу також буде започатковано у регiонах.

«Формат регіональних рад з питань реформи юстиції дозволяє представникам судової влади, прокуратури та адвокатури розпочати конструктивний діалог, який є надважливим для реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інституцій на 2015-2020 рр.», – заявив д-р Віргіліюс Валанчюс, Керівник групи експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні.

Учасники першого засідання Львівської регіональної ради з питань реформи юстиції, де модератором виступив д-р Валанчюс, обговорили можливості підвищення ефективності судів і правоохоронних органів з огляду на захист прав людини та зміцнення верховенства права. Також було визначено перешкоди для ефективної реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інституцій і прийнято рішення підготувати рекомендації для їхнього усунення та розповсюдити їх серед всіх установ сектору юстиції.

Віргіліюс Валанчюс також взяв участь у спільному круглому столі за участі суддів та головних редакторів місцевих видань, організованому з метою обговорення ефективних кроків до кращої співпраці між ЗМІ та судовою владою. У рамках заходу д-р Валанчюс розповів про взаємодію між журналістами та суддями в Литві. Він наголосив на тому, що ефективні стосунки з медіа дуже важливі для успішної реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інституцій на 2015-2020 рр.

Довідка:

Проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» має на меті сприяння консолідованим реформам на рівні всього сектору юстиції в Україні. Ця ініціатива, що впроваджуватиметься у 2014-2016 рр., об'єднає всіх партнерів у сфері юстиції — Уряд України, професійні асоціації юристів та громадські організації — та допомагатиме їм розробити та впровадити комплексну Стратегію реформування сектору юстиції, що відповідає європейським принципам та найкращим практикам країн Євросоюзу. Сукупне фінансування проекту у сумі 8 млн. євро надане Європейським Союзом. Виконавцем проектує консорціум організацій з країн Європейського Союзу, очолюваний організацією Justice Coopération Internationale (Франція).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0552 #новости Украины #новости Херсона #Херсонские новости #Проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...