• Головна
  • Інтерактивна бесіда з дня нагоди 70-ти річчя від завершення Другої Світової війни.
08:48, 8 травня 2015 р.

Інтерактивна бесіда з дня нагоди 70-ти річчя від завершення Другої Світової війни.

У херсонській бібліотеці знову інтерактивна бесіда.

Сьогодні у бібліотеці №3 пройшла друга інтерактивна бесіда з дня нагоди 70-ти річчя від завершення Другої Світової війни. На цей раз тема звучала так: «Чому нас розділила війна?»

Перше питання  звучало так: «День пам'яті або День примирення?» Більш детально ми ознайомилися з ним, а допоміг нам в цьому кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та методики її викладання – Цибуленко Генадій Володимирович

"У нашій історії традиційно збереглися та використовуються дві назви. Велика Вітчизняна, яка дісталася нам від історіографії Радянського Союзу і Друга Світова, яка застосовується у широкому загалі світової історії. Чому так активно набуває гостроти боротьби за ці термінології? Чому навкруги них велась така гостра дискусія? Справа в тому, що Друга Світова війна абстраговано-універсальна назва яка дозволяє конкретизувати події в контексті історичного часу і вона вбирає в собі всі форми, усі моделі які тільки можливі були в ті часи для різних народів і різних держав. А Велика Вітчизняна війна ототожнюється у рамка однієї держави, а саме Росії".

Кожен українець, а тому і херсонець має право приймати те чи інше свято, або сприймати все в цілому. Але є факти на які очі не закрити. Не слід забувати трагедію для усієї нації, яка постраждала не тільки від Німмечини, але й від зруйнованого Радянського Союзу.

«Ми дуже слабо усвідомлюємо що власне було з українським народом. Для українського народу війна не завершилась 9 Травня, вона навіть не завершилась укладанням перемир’я та завершення Світової війни» – Цибуленко Генадій.

Українців винищували, наш менталітет народу не може мовчати, а все робилось щоб силоміццю змусити український народ замовкнути. Тому проводились репресії, голодомор 1946-47 року набагато страшніший не за масштабами а за цинізмом. Виникає парадокс, в 33 роках вбивали населення яке не любило радянську владу, то у 46-47 тут вже жили радянські люди, а їх все рівно прирікали на смерть. Це була війна, проти тих хто міг сказати в обличчя владі, що вони не такі й «добрі».

- На вашу думку чому не святкувався День перемоги після 1945 за часів Сталіна?

- «Розумієте у чому парадокс, він святкувався, але у контексті радянської ідеології, тільки його святкував не народ, а головний переможець «товарищ» Сталін. Його вітали, проводились офіційні зустрічі, збиралось керівництво армії, країни. Народ був «відсторонений» від цієї перемоги, його перетворили на аморфну масу.»

Друге питання торкалося теми переможця:" Хто переміг у Другій світовій війні?" Його висвітлював співробітник Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони - Зайченко Олег Григорович.

Переможцем вважають Радянський Союз, але чи є це правдою? Де він зараз, яка доля спіткала країни, що входили до його складу?  Мільйони життів було покладено в основу цієї "перемоги". Яскравий приклад привів Олег Григорович щодо битви за Берлін та небаченої кількості життів, що була віддана :" В цій битві померло 600 тис. людей, це два Херсона. Це все одно що зібрати все наше місто та помножити на 2 і сказати цим людям, що всі вони загинуть за декілька днів". Така небачена кількість жертв не може не шокувати.

А за що саме ведуться війни?  Це територія, вплив та ресурси. Ці складові поєднані між собою і не становлять цілісної системи один без одного. Ця влада зосередилась в руках дуже потужної країни, яка майже вийшла сухою з війни. Це Сполучені Штати Америки, які "підсадили" світ на долари та англійську мову. З плином часу їхня перемога утвердилась ще сильніше.

А ось Україна теж входить до списку переможців: "Радянського Союзу немає, а Україна є. Вона розвивається як незалежна держава"- так коментує це Зайченко Олег.

Оскільки Україну з Європою об'єднує спільне майбутнє, а саме воно є рушійною силою розвитку, то ми відмовляємось від георгіївських стрічок і йдемо назустріч новому життю разом з червоним маком на грудях. Таким чином людина ідентифікує себе і обирає свій напрямок подальшого розвитку.

- Та коли все таки закінчиться війна?

"Війна не закінчиться ніколи, поки існуватиме людина вона буде продовжуватись. Змінюються лише методи її ведення і, на жаль, ми безсилі в цій боротьбі".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0552 #Інтерактивна бесіда #бібліотека #Друга Світова війна #новости Херсона #Херсонские новости #актуальные новости #новости дня #интересные новости #Херсон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...