19:07, 5 травня 2015 р.

Юридичні особи

В бізнесі не рідко трапляються ситуації, коли організація зливається з іншою. Два партнери вирішують об’єднатися, щоб «зірвати» більший прибуток та обігнати конкурентів. Трапляється таке, коли одне підприємство ділиться між власниками контрольного пакету акцій, формуються нові організації. У разі неплатоспроможності підприємство ліквідується, та об’являється банкрутом. Перелічені приклади мають одну спільну рису: вони перевтілюються з однієї юридичної особи в іншу.

В юридичній практиці передача обов’язків, прав та майна називається припинення юридичної особи. Таке словосполучення означає, що юридична особа більше не існує у цивільному праві. У разі припинення юридичної особи втрачається її правоздатність, це вважається головним наслідком процедури. В юриспруденції існує два шляхи припинення юридичної особи, залежать вони від того, є правонаступництво чи ні.

Перший шлях: юридичний суб’єкт господарювання передає обов’язки, майно та права іншим особам. Іншими словами відбувається реорганізація підприємства, воно трансформується у іншу юридичну організацію.

Другий шлях – ліквідація. Юридична особа більше неплатоспроможна, правонаступництво не відбувається. Процес ліквідації може бути декількох типів, залежно від способів здійснення. Власник юридичної особи (організації) самостійно вирішує припинити діяльність. Він відмовляється передавати права та майно ліквідованого підприємства іншій особі. В Державному реєстрі вноситься запис, щодо припинення юридичної особи.

У разі банкрутства юридичної особи рішення про ліквідацію приймає суд. Для судового процесу збанкрутіла особа має зібрати певний пакет документів.

Вирізняють альтернативну ліквідацію, коли юридична особа остається, а майно та права переходять до іншого власника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...