21:25, 2 травня 2015 р.

В передчутті зіркового ювілею

15 травня цього року святкуватиметься 55- літній ювілей Херсонського планетарію, який був відкритий 1960 року.

Ідеологом створення планетарію в Херсоні можна вважати вченого-астронома Олену Казимирчак-Полонську, котра у післявоєнні роки переїхала з Варшави до нашого міста. На той час вона працювала у педагогічному інституті, вела гурток астрономії. Саме за її ініціативою в 1957 році почало підійматися питання щодо створення планетарію.

На тому місці де зараз знаходиться споруда колись був «Будинок санітарної культури», який на той час простояв близько століття . Але декілька років реконструкції і він набув сучасного вигляду.

На той час, дуже відомий був радянський космонавт Юрій Гагарін, тому ініціативна група працівників музею надіслали листа на ім’я першого льотчика-космонавта. У ньому виклалося прохання про присвоєння планетарію імені Юрія Гагаріна. З його особистої згоди, про що свідчить отриманий і збережений до нашого часу лист відомого космонавта, херсонський планетарій гордо носить ім’я першого героя-космонавта. А в 1965 році на будівлі з’являється напис «Херсонський планетарій ім. Ю.О. Гагаріна».

На даний момент в стінах планетарію активно проводяться різноманітні покази, сеанси, лекції на які вони запрошуються всіх бажаючих пізнати нашу галактику.

Деталі святкування поки невідомі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Херсон #Новини Херсона #Херсонський планетарій #Святкування в Херсоні
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...