Херсонський державний будинок художньої творчості: наша робота за 2014 рік та плани на 2015

Інформаційно-методична робота

Інформаційно-методична робота  Херсонського державного будинку художньої творчості  в 2014  році була спрямована на підвищення доступності якісної, конкурентоспроможної позашкільної освіти; забезпечення особистісного морально-духовного, фізичного, культурного розвитку дитини згідно з її індивідуальними здібностями, потребами; формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу; підготовку молоді до свідомого вибору сфери життєдіяльності; змісту та організації позашкільної освіти на засадах компетентнісного підходу, розвивальної педагогіки. Науково-методична тема, над якою працював педагогічний коллектив закладу: «Комплексний підхід у вивченні  творчої обдарованості  дітей ».

Херсонський державний будинок художньої творчості є координаційним центром з питань надання позашкільної освіти, організації гурткової, масової, методичної роботи  за  напрямами позашкільної освіти;  організації роботи обласної оглядової комісії з присвоєння та підтвердження почесних звань в Херсонській області.

Протягом року  методистами  закладу здійснено аналіз кількісних показників творчих об’єднань художньо-естетичного напряму  в позашкільних та професійно-технічних навчальних  закладах м. Херсона та області. Аналіз кількісних показників творчих об’єднань художньо-естетичного напрямку в позашкільних навчальних закладах м. Херсона та області станом на 01.01.2014 р. у порівнянні з 01.01.2013 року свідчить, що значно зросла кількість хорових колективів та вокальних студій, а саме на 10 творчих об’єднань. Кількість театральних колективів позашкільних закладів зменшилась на 2 колективи, кількість творчих об’єднань з художнього слова залишилась без змін. Позитивна динаміка помітна серед гуртків з хореографічного мистецтва, їх кількість збільшилась на 8 колективів, кількість літературних об’єднань збільшилась на 6 об’єднань, кількість ВІА збільшилась на 1, кількість духових оркестрів збільшилась на 3 колективи, кількість оркестрів народних інструментів збільшилась на 9 колективів. Кількість творчих об’єднань з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва зменшилась, однак ними стало охоплено більша кількість вихованців.

Однією з форм підтримки, стимулювання та заохочення роботи творчих колективів, підвищення рівня їх майстерності, удосконалення форм, методів і засобів естетичного розвитку учнівської молоді є присвоєння їм почесних звань.  За звітний період було проведено відповідну роботу та підготовлено документи 10 творчих дитячих колективів Херсонської області  на підтвердження почесних звань «Народний художній колектив», «Зразковий художній колектив» на розгляд експертної комісії Міністерства освіти і науки України.

Важливим напрямком інформаційно-методичної роботи є організація та проведення обласних семінарів, мастер-класів  для педагогічних працівників позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів.  Протягом І семестру 2014/2015 н.р. проведено обласний  семінар-практикум з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, обласний спільний семінар-практикум вчителів художньої  культури професійно-технічних навчальних закладів.

Під час роботи семінарів використовувались  новітні форми, методи, навчальні технології гурткової роботи, надавалась практична й теоретична допомога, працювали виставки дитячих робіт та навчально-методичної літератури, що сприяло підвищенню фахового рівня педагогів позашкільних та професійно-технічних  навчальних закладах.

Методична робота закладу здійснюється  через надання постійних методичних консультацій,  практичних рекомендацій. З цією метою були розроблені методичні рекомендації з різних тем художньо-естетичного напряму:

-  «Формування  образного мислення школярів засобами образотворчого  мистецтва»;

- «Художня графіка як вид мистецтва. Гратографія.»;

- «Українська народна казка у віршовій формі»;

- «Специфіка викладання сценічної мови в дитячому театральному колективі»;

- «Музичне оформлення вистави, як одна з основних складових постанов чого процесу»;

- «Методика  організації та проведення  дитячого свята»;

- «Скарбничка організатора дитячого свята»;

- «Інтерактивні технології навчання»;

- «Тренінги та технологія їх проведення».                                                                                                  

Протягом року надавалася адресна методична допомога педагогічним працівникам позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів області, а саме: забезпечення інформаційно-методичними матеріалами (в електронному та друкованому вигляді) щодо складання навчальних програм; проведення конкурсів, виставок,  фестивалів різного рівня; продовжено роботу постійно діючого консультаційного пункту для педагогічних працівників позашкільних  та професійно-технічних навчальних закладів  міста та області.

У закладі працює педагогічна рада, профспілковий комітет, методична рада,  які діють відповідно до Закону України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, Статуту закладу.

Педагогічна рада ХДБХТ розглядає плани, підсумки й актуальні питання навчально-виховної, організаційно-масової, інструктивно-методичної роботи та роботи з обдарованою молоддю, розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності закладу, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників. На педрадах вивчаються нормативно-правові документи, що дуже важливо в період реформування позашкільної освіти, аналізуються форми і засоби навчання, схвалюються і подаються на затвердження директору навчальні плани, підводяться підсумки роботи закладу за рік та плануються завдання на новий рік. Рішення педагогічних рад спрямовані на оновлення та модернізацію діяльності окремих ланок роботи, реалізацію планів та програм.

З метою поліпшення інформаційно-методичного забезпечення з організації позашкільної  освіти створено і постійно   оновлюється  сайт Херсонського державного будинку художньої творчості, де висвітлюються матеріали на допомогу педагогічним працівникам (планування, методичні матеріали, нормативно-правові документи з питань організації масових заходів з учнівською молоддю, гурткової роботи).   

Матеріально-технічна база

У 2014 році  певна увага  приділялась зміцненню матеріально-технічної бази, поповненню її обладнанням, ремонту приміщень закладу.    Відремонтовано та пофарбовано ганок будівлі,  проведено  поточний ремонт дитячої роздягальні,  проведені  оновлюючи роботи системи опалення.

У січні 2014 року були переукладені угоди про використання електроенергії, теплоенергії, водопостачання, послуг зв’язку, вивіз твердих побутових відходів. Щомісячно  проводився постійний контроль та велися звіти по використанню енергоносіїв. В  глядацькій залі лампи були замінені на енергозберігаючі.

В закладі постійно підтримуються санітарні умови,  придбаються господарчі  товари. До зимового періоду для запобігання нещасних випадків було придбано пісок, сіль та проведено поточний ремонт мостіння.

Протягом року увага приділялась   і благоустрою території:  проведені суботники за участю всіх працівників закладу, висаджено 50 кущів троянд, 7 кущів сирені, зроблено бордюр для квіткової клумби. Біля  хореографічного залу  поставлені нові лавки.

У листопаді   проведена інвентаризація матеріально-технічної бази із заповненням відповідних документів.

Постійно проводяться інструктажі з пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності  з працівниками та вихованцями закладу.

Актуальним залишається питання  капітального ремонту: глядацької зали, методичного кабінету,  перекриття покрівлі.

 Пріоритетні напрями діяльності закладу: 

- реалізація державної політики в сфері позашкільної освіти засобами культури і мистецтва; 

- вивчення та впровадження кращого досвіду роботи педагогічних колективів щодо оптимізації навчально-виховної роботи з дітьми в позаурочний час; 

- надання методичної допомоги навчальним закладам системи позашкільної, професійно-технічної, загальної середньої освіти з питань упровадження форм і методів художньо-естетичної роботи з учнівською молоддю в практику навчально-виховної діяльності; 

- забезпечення якості надання освітніх послуг шляхом  упровадження сучасних організаційно-педагогічних технологій, модернізації змісту позашкільної освіти;

- створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб дітей та підлітків у позашкільній освіті, організація їх оздоровлення, дозвілля і відпочинку; 

- виявлення, розвиток і підтримка юних талантів і обдарувань, стимулювання творчого самовдосконалення дітей і юнацтва;

- формування у дітей та юнацтва національної свідомості, активної громадянської позиції, прагнення до здорового способу життя; 

-  продовження роботи щодо залучення до співпраці благодійних фондів та організацій;

- зміцнення матеріально-технічної бази закладу; 

- просвітницька діяльність. 

Херсонський державний будинок художньої творчості
Херсон дом творчества
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
45 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Вечером 17 января, сотрудниками патрульной полиции Херсона, за нарушения ПДД, был остановлен автомобиль «Chery». При разговоре с сотрудниками полиции 47-летний водитель выказывал все признаки сильного алкогольного опьянения. Проходить осмотр водитель отказался. В то же время подъехал еще один автомобиль патрульной полиции, который был вызван неравнодушным свидетелем, который указал что водитель был совсем пьян и с большим трудом стоял на ногах. Также, было...
Политические новости
Во вторник, 22 января, в день 100-летия украинского Соборности Всеукраинское объединение "Батькивщина" проведет Торжественный съезд. На нем Состоится официальное выдвижение Юлии Тимошенко на пост президента Украины на очередных президентских выборах. Об этом повидомили в пресс-службе партии «Батькивщина». Напомним, что согласно с многочисленнымсоциологическимисследования, в случае проведения Президентских выборов ближайшее время, наибольшую поддержкой сред...
Общество
Как сообщает Херсонский Горводоканал, плановое отключение насосной станции в для проведения ремонтных работ состоится в следующий четверг, 24 января. Уточняется, что в период с 9 утра до 5 вечера, в многоквартирных домах на улице Сретенской 19-а и 21 не будет воды. Будет ли перекрыта проезжая часть, на данный момент не уточняется.
Общество
Как сообщает городское управление транспортом, 18 января улицы нашего города будут обслуживать 352 маршруток и 38 троллейбусов. При этом стоит отметить, что было запланировано что на улицы города сегодня выедут 479 маршруток, чтобы с комфортом перевезти весь пассажиропоток. Из семи фирм-перевозчиков только одна фирма выпустила на дороги города транспорта больше нормы, а именно 17 из запланированных 12. Другие шесть фирм поручили перевозку горожан недостат...
Криминал
Как сообщает khersondaily, на проходящей сегодня конференции по решению вопросов о нарушении правил перевозок пассажиров, в здании пресс-клуба «Новый день» произошла стрельба из пистолета и распыление газовых баллончиков со слезоточивым газом. По словам очевидцев, неизвестные люди зашли в здание во время проведения конференции и без объяснения причины открыли стрельбу из пистолета и распылили баллоны со слезоточивым газом. О пострадавших пока не сообщается...
Общество
Как заявил нынешний глава НБУ Яков Смолий, в течении следующих двух лет, до конца 2020 году, Национальный банк Украины прекратит выпуск банкнот номиналом в одну, две, пять и десять гривен. Еще в прошлом году Нацбанк Украины анонсировал постепенное введение в денежный оборот монет номиналом в 5 и 10 гривен. Начало впуска монет в 5 гривен запланировано на этот год, тогда как 10 гривневую монету пустят в производство не ранее 2020 года. Основной причиной та...
Общество
Как сообщает агентство новостей ПИК, во вторник 15 января, во время заседания исполнительного комитета городского совета был утвержден план работ управления транспортной и городской инфраструктуры горсовета на 2019 год. В своем выступлении, исполнитель обязанностей управления транспортной, дорожной инфраструктуры и связи Херсонского горсовета Наталья Молнар, заявила, что на текущий ремонт 41 объекта проезжей части выделят 6 миллиона 661 тысяч гривен. Еще 2...
Криминал
Районная полиция одного из сел Херсонской области задержала местную жительницу за преднамеренное убийство в собственном доме, при помощи пневматической винтовки. Как заявляет сама обвиняемая, она стала жертвой сексуального домогательства со стороны убитого, и была вынуждена защищается. В ходе допроса подозреваемая заявила, к ним с мужем пришла в гости семейная пара. Во время застолья гостья ушла домой, оставив своего супруга, а муж обвиняемой ушел спать....
Криминал
В 2018 году в Херсонской области участились случаи разворовывания могил. Только во втором полугодии было зарегистрировано несколько подобных случаев. На данный момент все дела находятся на рассмотрении в районах судах нашей области и по ним ведется расследование по статье 297 УК Украины ("Надругательство над могилой, другим местом захоронения или над телом умершего"). Как сообщается, в селе Новорайск, Бериславского района, один из жителей села дважды совер...