Херсонський державний будинок художньої творчості: наша робота за 2014 рік та плани на 2015

Інформаційно-методична робота

Інформаційно-методична робота  Херсонського державного будинку художньої творчості  в 2014  році була спрямована на підвищення доступності якісної, конкурентоспроможної позашкільної освіти; забезпечення особистісного морально-духовного, фізичного, культурного розвитку дитини згідно з її індивідуальними здібностями, потребами; формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу; підготовку молоді до свідомого вибору сфери життєдіяльності; змісту та організації позашкільної освіти на засадах компетентнісного підходу, розвивальної педагогіки. Науково-методична тема, над якою працював педагогічний коллектив закладу: «Комплексний підхід у вивченні  творчої обдарованості  дітей ».

Херсонський державний будинок художньої творчості є координаційним центром з питань надання позашкільної освіти, організації гурткової, масової, методичної роботи  за  напрямами позашкільної освіти;  організації роботи обласної оглядової комісії з присвоєння та підтвердження почесних звань в Херсонській області.

Протягом року  методистами  закладу здійснено аналіз кількісних показників творчих об’єднань художньо-естетичного напряму  в позашкільних та професійно-технічних навчальних  закладах м. Херсона та області. Аналіз кількісних показників творчих об’єднань художньо-естетичного напрямку в позашкільних навчальних закладах м. Херсона та області станом на 01.01.2014 р. у порівнянні з 01.01.2013 року свідчить, що значно зросла кількість хорових колективів та вокальних студій, а саме на 10 творчих об’єднань. Кількість театральних колективів позашкільних закладів зменшилась на 2 колективи, кількість творчих об’єднань з художнього слова залишилась без змін. Позитивна динаміка помітна серед гуртків з хореографічного мистецтва, їх кількість збільшилась на 8 колективів, кількість літературних об’єднань збільшилась на 6 об’єднань, кількість ВІА збільшилась на 1, кількість духових оркестрів збільшилась на 3 колективи, кількість оркестрів народних інструментів збільшилась на 9 колективів. Кількість творчих об’єднань з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва зменшилась, однак ними стало охоплено більша кількість вихованців.

Однією з форм підтримки, стимулювання та заохочення роботи творчих колективів, підвищення рівня їх майстерності, удосконалення форм, методів і засобів естетичного розвитку учнівської молоді є присвоєння їм почесних звань.  За звітний період було проведено відповідну роботу та підготовлено документи 10 творчих дитячих колективів Херсонської області  на підтвердження почесних звань «Народний художній колектив», «Зразковий художній колектив» на розгляд експертної комісії Міністерства освіти і науки України.

Важливим напрямком інформаційно-методичної роботи є організація та проведення обласних семінарів, мастер-класів  для педагогічних працівників позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів.  Протягом І семестру 2014/2015 н.р. проведено обласний  семінар-практикум з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, обласний спільний семінар-практикум вчителів художньої  культури професійно-технічних навчальних закладів.

Під час роботи семінарів використовувались  новітні форми, методи, навчальні технології гурткової роботи, надавалась практична й теоретична допомога, працювали виставки дитячих робіт та навчально-методичної літератури, що сприяло підвищенню фахового рівня педагогів позашкільних та професійно-технічних  навчальних закладах.

Методична робота закладу здійснюється  через надання постійних методичних консультацій,  практичних рекомендацій. З цією метою були розроблені методичні рекомендації з різних тем художньо-естетичного напряму:

-  «Формування  образного мислення школярів засобами образотворчого  мистецтва»;

- «Художня графіка як вид мистецтва. Гратографія.»;

- «Українська народна казка у віршовій формі»;

- «Специфіка викладання сценічної мови в дитячому театральному колективі»;

- «Музичне оформлення вистави, як одна з основних складових постанов чого процесу»;

- «Методика  організації та проведення  дитячого свята»;

- «Скарбничка організатора дитячого свята»;

- «Інтерактивні технології навчання»;

- «Тренінги та технологія їх проведення».                                                                                                  

Протягом року надавалася адресна методична допомога педагогічним працівникам позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів області, а саме: забезпечення інформаційно-методичними матеріалами (в електронному та друкованому вигляді) щодо складання навчальних програм; проведення конкурсів, виставок,  фестивалів різного рівня; продовжено роботу постійно діючого консультаційного пункту для педагогічних працівників позашкільних  та професійно-технічних навчальних закладів  міста та області.

У закладі працює педагогічна рада, профспілковий комітет, методична рада,  які діють відповідно до Закону України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, Статуту закладу.

Педагогічна рада ХДБХТ розглядає плани, підсумки й актуальні питання навчально-виховної, організаційно-масової, інструктивно-методичної роботи та роботи з обдарованою молоддю, розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності закладу, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників. На педрадах вивчаються нормативно-правові документи, що дуже важливо в період реформування позашкільної освіти, аналізуються форми і засоби навчання, схвалюються і подаються на затвердження директору навчальні плани, підводяться підсумки роботи закладу за рік та плануються завдання на новий рік. Рішення педагогічних рад спрямовані на оновлення та модернізацію діяльності окремих ланок роботи, реалізацію планів та програм.

З метою поліпшення інформаційно-методичного забезпечення з організації позашкільної  освіти створено і постійно   оновлюється  сайт Херсонського державного будинку художньої творчості, де висвітлюються матеріали на допомогу педагогічним працівникам (планування, методичні матеріали, нормативно-правові документи з питань організації масових заходів з учнівською молоддю, гурткової роботи).   

Матеріально-технічна база

У 2014 році  певна увага  приділялась зміцненню матеріально-технічної бази, поповненню її обладнанням, ремонту приміщень закладу.    Відремонтовано та пофарбовано ганок будівлі,  проведено  поточний ремонт дитячої роздягальні,  проведені  оновлюючи роботи системи опалення.

У січні 2014 року були переукладені угоди про використання електроенергії, теплоенергії, водопостачання, послуг зв’язку, вивіз твердих побутових відходів. Щомісячно  проводився постійний контроль та велися звіти по використанню енергоносіїв. В  глядацькій залі лампи були замінені на енергозберігаючі.

В закладі постійно підтримуються санітарні умови,  придбаються господарчі  товари. До зимового періоду для запобігання нещасних випадків було придбано пісок, сіль та проведено поточний ремонт мостіння.

Протягом року увага приділялась   і благоустрою території:  проведені суботники за участю всіх працівників закладу, висаджено 50 кущів троянд, 7 кущів сирені, зроблено бордюр для квіткової клумби. Біля  хореографічного залу  поставлені нові лавки.

У листопаді   проведена інвентаризація матеріально-технічної бази із заповненням відповідних документів.

Постійно проводяться інструктажі з пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності  з працівниками та вихованцями закладу.

Актуальним залишається питання  капітального ремонту: глядацької зали, методичного кабінету,  перекриття покрівлі.

 Пріоритетні напрями діяльності закладу: 

- реалізація державної політики в сфері позашкільної освіти засобами культури і мистецтва; 

- вивчення та впровадження кращого досвіду роботи педагогічних колективів щодо оптимізації навчально-виховної роботи з дітьми в позаурочний час; 

- надання методичної допомоги навчальним закладам системи позашкільної, професійно-технічної, загальної середньої освіти з питань упровадження форм і методів художньо-естетичної роботи з учнівською молоддю в практику навчально-виховної діяльності; 

- забезпечення якості надання освітніх послуг шляхом  упровадження сучасних організаційно-педагогічних технологій, модернізації змісту позашкільної освіти;

- створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб дітей та підлітків у позашкільній освіті, організація їх оздоровлення, дозвілля і відпочинку; 

- виявлення, розвиток і підтримка юних талантів і обдарувань, стимулювання творчого самовдосконалення дітей і юнацтва;

- формування у дітей та юнацтва національної свідомості, активної громадянської позиції, прагнення до здорового способу життя; 

-  продовження роботи щодо залучення до співпраці благодійних фондів та організацій;

- зміцнення матеріально-технічної бази закладу; 

- просвітницька діяльність. 

Херсонський державний будинок художньої творчості
Херсон дом творчества
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
42 просмотра в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
У місті Каховка в магазині покупець розрахувався за пак пива двома сувенірними купюрами по 200 гривень, ще й отримав здачу. Касир одразу не помітила підробки, виявила, коли робила перерахунок коштів. Поліція опитала працівників магазину і дехто з них згадав прізвисько покупця, який розрахувався сувенірними купюрами. Зловмисником виявився місцевий житель, раніше судимий за наркозлочини, повідомили в ГУ НП у Херсонській області. Чоловік пояснив, що не мав гр...
Происшествия
Рятувальники п’ять разів виїжджали для надання допомоги населенню. 13 листопада о 01.36 працівники аварійно-рятувальної загону вилучили жінку з технологічного колодязя теплотраси по вул. 49-ї Гвардійської Дивізії. Вже о 06.32 до рятувальників надійшов виклик з проханням допомогти чоловіку, який впав у технологічний колодязь теплотраси по вул. Мелітопольській. Рятувальники встановили драбину та вилучили чоловіка з люку, повідомили в ГУ ДСНС у Херсонській об...
Общество
З 14 по 17 листопада у школах через відсутність теплопостачання призупинено освітній процес. Учні 13 шкіл, постачальником теплоносіїв яких є АТ «Херсонська ТЕЦ», йдуть на вимушені канікули. Виконання навчальних планів і програм відбудеться шляхом ущільнення програмового матеріалу у школах № 4, 7, 28, 29, 31, 32, 33, 36, 48, 53, Фізико-технічному ліцеї, Центрі освіти молоді, спец. школі №1, повідомили в мерії. Заклади дошкільної освіти (№ 7, 8, 12, 23, 24,...
Общество
Воно запрацювало у радгоспі «Білозерський». Фруктосховище дозволяє зберігати 1,5 тисячі тонн яблука одночасно. Дане сховище є першою чергою будівництва, а загалом потужність проекту розрахована на 3 тисячі тонн, повідомив сайт Аграрії разом. Сховище має 10 холодильних камер, розрахованих на 150 тонн кожна. Використання невеликих камер є економічно доцільним, адже при відкритті камери порушується її внутрішнє середовище, і яблука потрібно реалізувати протяг...
Общество
АТ «Херсонська ТЕЦ» не розпочала постачання теплоносія, це загрожує виникненням надзвичайних ситуацій у місті. Проблеми підприємства зумовлені багаторічними заниженими тарифами на теплопостачання від ТЕЦ, через що виник борг від населення у розмірі 61 млн.грн., заборгованість підприємства перед НАК "Нафтогаз України" та, внаслідок цього, відсутність лімітів на газ, повідомили в мерії. Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних с...
Общество
У Херсоні внаслідок закорочення загорілась трансформаторна підстанція. Наслідок — знеструмлені 4 вулиці у Корабельному районі, повідомив Пік. Внаслідок закорочення з послідуючим горінням ТП 315 знеструмлені вулиці: Полярна, Канатна, Підпільна, Колодязна. Роботи виконує ХМЕМ. Термін відновлення уточнюється.
Новости компаний
Деньги – подарок без души. Наш магазин предлагает хороший и практичный вариант подарка для близких людей, который проявит Вашу заботу и внимание. Это - бесконтактный термометр для измерения температуры тела и различных предметов, поверхностей. Это устройство, которое незаменимо в каждой семье. Особенно, если в ней есть маленькие дети. Дополнительные плюсы такого подарка Кроме практичности, бесконтактный термометр купить Вы можете в одном из привлекательных...
Криминал
Йому оголошено підозру за двома статтями Кримінального Кодексу України. Екс-помічника нардепа Миколи Паламарчука підозрюють у причетності до нападу на чиновницю міської ради Херсона Катерину Гандзюк, про це повідомила речниця генерального прокурора України Лариса Сарган. — У суботу в Херсоні працівниками СБУ затриманий, сьогодні Шевченківським районним судом м. Києва заарештований без альтернативи застави Ігор Павловський, — написала Сарган на сторінці у Ф...
Происшествия
Місце виявлення взяли під охорону. 11 листопада о 16.00 біля автодороги Велика Лепетиха – Рубанівка у Великолепетиському районі було виявлено 18 предметів, схожих на ручні гранати різного типу часів Другої світової війни, повідомили в ГУ ДСНС у Херсонській області. Місце виявлення взяли під охорону правоохоронці, на вилучення і знищення гранат надали заявку в групу піротехнічних робіт АРЗ СП ГУ ДСНС.