Херсонський державний будинок художньої творчості: наша робота за 2014 рік та плани на 2015

Інформаційно-методична робота

Інформаційно-методична робота  Херсонського державного будинку художньої творчості  в 2014  році була спрямована на підвищення доступності якісної, конкурентоспроможної позашкільної освіти; забезпечення особистісного морально-духовного, фізичного, культурного розвитку дитини згідно з її індивідуальними здібностями, потребами; формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу; підготовку молоді до свідомого вибору сфери життєдіяльності; змісту та організації позашкільної освіти на засадах компетентнісного підходу, розвивальної педагогіки. Науково-методична тема, над якою працював педагогічний коллектив закладу: «Комплексний підхід у вивченні  творчої обдарованості  дітей ».

Херсонський державний будинок художньої творчості є координаційним центром з питань надання позашкільної освіти, організації гурткової, масової, методичної роботи  за  напрямами позашкільної освіти;  організації роботи обласної оглядової комісії з присвоєння та підтвердження почесних звань в Херсонській області.

Протягом року  методистами  закладу здійснено аналіз кількісних показників творчих об’єднань художньо-естетичного напряму  в позашкільних та професійно-технічних навчальних  закладах м. Херсона та області. Аналіз кількісних показників творчих об’єднань художньо-естетичного напрямку в позашкільних навчальних закладах м. Херсона та області станом на 01.01.2014 р. у порівнянні з 01.01.2013 року свідчить, що значно зросла кількість хорових колективів та вокальних студій, а саме на 10 творчих об’єднань. Кількість театральних колективів позашкільних закладів зменшилась на 2 колективи, кількість творчих об’єднань з художнього слова залишилась без змін. Позитивна динаміка помітна серед гуртків з хореографічного мистецтва, їх кількість збільшилась на 8 колективів, кількість літературних об’єднань збільшилась на 6 об’єднань, кількість ВІА збільшилась на 1, кількість духових оркестрів збільшилась на 3 колективи, кількість оркестрів народних інструментів збільшилась на 9 колективів. Кількість творчих об’єднань з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва зменшилась, однак ними стало охоплено більша кількість вихованців.

Однією з форм підтримки, стимулювання та заохочення роботи творчих колективів, підвищення рівня їх майстерності, удосконалення форм, методів і засобів естетичного розвитку учнівської молоді є присвоєння їм почесних звань.  За звітний період було проведено відповідну роботу та підготовлено документи 10 творчих дитячих колективів Херсонської області  на підтвердження почесних звань «Народний художній колектив», «Зразковий художній колектив» на розгляд експертної комісії Міністерства освіти і науки України.

Важливим напрямком інформаційно-методичної роботи є організація та проведення обласних семінарів, мастер-класів  для педагогічних працівників позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів.  Протягом І семестру 2014/2015 н.р. проведено обласний  семінар-практикум з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, обласний спільний семінар-практикум вчителів художньої  культури професійно-технічних навчальних закладів.

Під час роботи семінарів використовувались  новітні форми, методи, навчальні технології гурткової роботи, надавалась практична й теоретична допомога, працювали виставки дитячих робіт та навчально-методичної літератури, що сприяло підвищенню фахового рівня педагогів позашкільних та професійно-технічних  навчальних закладах.

Методична робота закладу здійснюється  через надання постійних методичних консультацій,  практичних рекомендацій. З цією метою були розроблені методичні рекомендації з різних тем художньо-естетичного напряму:

-  «Формування  образного мислення школярів засобами образотворчого  мистецтва»;

- «Художня графіка як вид мистецтва. Гратографія.»;

- «Українська народна казка у віршовій формі»;

- «Специфіка викладання сценічної мови в дитячому театральному колективі»;

- «Музичне оформлення вистави, як одна з основних складових постанов чого процесу»;

- «Методика  організації та проведення  дитячого свята»;

- «Скарбничка організатора дитячого свята»;

- «Інтерактивні технології навчання»;

- «Тренінги та технологія їх проведення».                                                                                                  

Протягом року надавалася адресна методична допомога педагогічним працівникам позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів області, а саме: забезпечення інформаційно-методичними матеріалами (в електронному та друкованому вигляді) щодо складання навчальних програм; проведення конкурсів, виставок,  фестивалів різного рівня; продовжено роботу постійно діючого консультаційного пункту для педагогічних працівників позашкільних  та професійно-технічних навчальних закладів  міста та області.

У закладі працює педагогічна рада, профспілковий комітет, методична рада,  які діють відповідно до Закону України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, Статуту закладу.

Педагогічна рада ХДБХТ розглядає плани, підсумки й актуальні питання навчально-виховної, організаційно-масової, інструктивно-методичної роботи та роботи з обдарованою молоддю, розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності закладу, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників. На педрадах вивчаються нормативно-правові документи, що дуже важливо в період реформування позашкільної освіти, аналізуються форми і засоби навчання, схвалюються і подаються на затвердження директору навчальні плани, підводяться підсумки роботи закладу за рік та плануються завдання на новий рік. Рішення педагогічних рад спрямовані на оновлення та модернізацію діяльності окремих ланок роботи, реалізацію планів та програм.

З метою поліпшення інформаційно-методичного забезпечення з організації позашкільної  освіти створено і постійно   оновлюється  сайт Херсонського державного будинку художньої творчості, де висвітлюються матеріали на допомогу педагогічним працівникам (планування, методичні матеріали, нормативно-правові документи з питань організації масових заходів з учнівською молоддю, гурткової роботи).   

Матеріально-технічна база

У 2014 році  певна увага  приділялась зміцненню матеріально-технічної бази, поповненню її обладнанням, ремонту приміщень закладу.    Відремонтовано та пофарбовано ганок будівлі,  проведено  поточний ремонт дитячої роздягальні,  проведені  оновлюючи роботи системи опалення.

У січні 2014 року були переукладені угоди про використання електроенергії, теплоенергії, водопостачання, послуг зв’язку, вивіз твердих побутових відходів. Щомісячно  проводився постійний контроль та велися звіти по використанню енергоносіїв. В  глядацькій залі лампи були замінені на енергозберігаючі.

В закладі постійно підтримуються санітарні умови,  придбаються господарчі  товари. До зимового періоду для запобігання нещасних випадків було придбано пісок, сіль та проведено поточний ремонт мостіння.

Протягом року увага приділялась   і благоустрою території:  проведені суботники за участю всіх працівників закладу, висаджено 50 кущів троянд, 7 кущів сирені, зроблено бордюр для квіткової клумби. Біля  хореографічного залу  поставлені нові лавки.

У листопаді   проведена інвентаризація матеріально-технічної бази із заповненням відповідних документів.

Постійно проводяться інструктажі з пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності  з працівниками та вихованцями закладу.

Актуальним залишається питання  капітального ремонту: глядацької зали, методичного кабінету,  перекриття покрівлі.

 Пріоритетні напрями діяльності закладу: 

- реалізація державної політики в сфері позашкільної освіти засобами культури і мистецтва; 

- вивчення та впровадження кращого досвіду роботи педагогічних колективів щодо оптимізації навчально-виховної роботи з дітьми в позаурочний час; 

- надання методичної допомоги навчальним закладам системи позашкільної, професійно-технічної, загальної середньої освіти з питань упровадження форм і методів художньо-естетичної роботи з учнівською молоддю в практику навчально-виховної діяльності; 

- забезпечення якості надання освітніх послуг шляхом  упровадження сучасних організаційно-педагогічних технологій, модернізації змісту позашкільної освіти;

- створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб дітей та підлітків у позашкільній освіті, організація їх оздоровлення, дозвілля і відпочинку; 

- виявлення, розвиток і підтримка юних талантів і обдарувань, стимулювання творчого самовдосконалення дітей і юнацтва;

- формування у дітей та юнацтва національної свідомості, активної громадянської позиції, прагнення до здорового способу життя; 

-  продовження роботи щодо залучення до співпраці благодійних фондів та організацій;

- зміцнення матеріально-технічної бази закладу; 

- просвітницька діяльність. 

Херсонський державний будинок художньої творчості
Херсон дом творчества
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
31 августа 2019 в ТРЦ “Фабрика”, 3-я очередь, состоится мега-шоу для всей семьи. Организаторы: охранная компания “Арсенал”, производитель умной беспроводной охранной сигнализации Ajax Systems и “Безпека Херсон” объединились, чтобы вы провели предпоследний день лета ярко и с пользой. На самом грандиозном мероприятии южной Украины, жители и гости Херсона узнают все о том, как с помощью инновационной охранной сигнализации Ajax: защититься от ограбления, пожар...
Где справедливость?
Оглашен приговор Голопристанского районного суда Херсонской области: депутат Голопристанского городского совета Херсонской области приговорен к 5 годам лишения свободы и на 3 года лишен права управлять транспортным средством. Следствие против чиновника по делу о смертельном ДТП, в котором погибла женщина, длилось целых три года. А это значит, у депутата есть реальный шанс очень быстро выйти на свободу по УДО и снова сесть за руль: его адвокаты честно отраб...
Общество
Вже другий рік поспіль свій день народження компанія АГРОМАТ приурочує до знаної спортивної події. У цьому році – це підтримка та участь у змаганнях з аматорського плавання “Скадовськ – острів Джарилгач”. На День незалежності України у місті Складовську вперше відбудеться заплив на 7,5 км. Саме така відстань відділяє приморський курорт у Херсонської області до жемчужини Чорного моря – острову Джарилгач. У заході приймають участь плавці-аматори з 18 рокі...
Общество
В Херсоне, 24 августа, на празднование Дня Независимости Украины мэрия Херсона преподнесла всем херсонцам подарок. В этот праздничный день: «будет обеспечено временное продолжение работы городских автобусных маршрутов общего пользования №5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 16, 20, 29, 30, 35, 47 до 23:00». Об этом сообщает пресс-служба Херсонского городского совета. Горожане радуются, но удивляются. «Так они и так должны до 23 работать. У нас же ночной тариф с 20 до 23...
Ангелы света
В страшном ДТП разбился старенький «Москвич» инвалида первой группы, 67-летний мужчина нуждался в экстренной помощи, так как не мог самостоятельно передвигаться. Авария произошла в двух километрах от села Красное Поле (Запорожская область), а ее невольными свидетелями стали волонтеры из Херсона. Добровольцы немедленно вызвали на место ДТП «Скорую помощь» и МЧС для оказания помощи пострадавшему. На фотографиях хорошо видно, что «Москвич» инвалида разбит вдр...
Общество
Вчера, 20 августа, Херсонский исполком городского совета проголосовал за перенесение действия «ночного тарифа» с 20.00 на 22:00. В проекте решения  сказано что, цена за проезд 6 гривен будет действовать с 04:30 до 22:00. Тариф 8 гривен — с 22:00 до 24:00. График работы маршрутных такси на исполкоме не рассматривался. Херсонские общественники, инициировавшие общественные слушания на эту тему, могут быть довольны — они победили. Не все пункты резолюции были...
Общество
Сегодня, 20 августа 2019 года, в Херсоне около ООО «Завод Микрон» проведут акцию протеста. Всех неравнодушных горожан приглашают присоединиться к протестующим: место встречи ООО «Завод Микрон» (улица Чайковского, 236). Начало акции в 15.00 по киевскому времени. Жители Херсона уже не первый месяц жалуются на серьезные проблемы со здоровьем, которые возникают вследствие деятельности завода без необходимых фильтров. Как сообщает в социальных сетях заместитель...
Криминал
Сегодня утром, 20 августа, в Херсоне «заминировали» пляжи и летние площадки Об этом сообщил в социальных сетях депутат городского совета Виталий Богданов. «С утра заминировали все пляжи и летние площадки Херсона!», — пишет он в фейсбук. В Херсоне «заминирование» стало делом обыденным и привычным. В городе постоянно, что-то заминировано:  ТРЦ «Фабрика», вокзал, суды разной инстанции, здания горсовета и областной государственной администрации. Но этого «неи...
Террорист разбушевался
Сегодня, 19 августа 2019 года телефонный террорист заминировал здание Херсонского городского суда: все службы экстренного реагирования срочно выехали на место чрезвычайного происшествия. Как сообщили специалисты отдела коммуникации полиции Херсонской области, в 15:30 неизвестный мужчина позвонил на телефон «102» и сообщил, что в городском суде заложена взрывчатка. Из здания пришлось оперативно эвакуировать всех служащих, а также посетителей. Полиция оцепил...
Новости по теме
Археологическая экспедиция на Херсонщине завершена: "Скелька" открыла немало секретов
Новый фильм о провинциальных журналистах Роман Бондарчук хочет снимать в Херсоне
Сегодня Полнолуние: в небе над Херсонщиной вечером взойдет огромная Луна
На Херсонщине почтят имя легендарного рок-певца: приглашают на концерт памяти Виктора Цоя
Херсонский кравед стал участником нового телевизионного шоу
К Херсону приближается «Синяя рука»
Самый большой арбуз получил награду на Херсонщине: рекордсмен стал украинским чудом
Стартует фестиваль «Украинский арбуз – сладкое чудо»: из Херсона в Голую Пристань можно добраться по Днепру
Пьесу херсонского драматурга Натальи Блок покажут в Грузии
В Олешках собираются установить памятник инженеру и изобретателю Федору Пироцкому