Херсонський державний будинок художньої творчості: наша робота за 2014 рік та плани на 2015

Інформаційно-методична робота

Інформаційно-методична робота  Херсонського державного будинку художньої творчості  в 2014  році була спрямована на підвищення доступності якісної, конкурентоспроможної позашкільної освіти; забезпечення особистісного морально-духовного, фізичного, культурного розвитку дитини згідно з її індивідуальними здібностями, потребами; формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу; підготовку молоді до свідомого вибору сфери життєдіяльності; змісту та організації позашкільної освіти на засадах компетентнісного підходу, розвивальної педагогіки. Науково-методична тема, над якою працював педагогічний коллектив закладу: «Комплексний підхід у вивченні  творчої обдарованості  дітей ».

Херсонський державний будинок художньої творчості є координаційним центром з питань надання позашкільної освіти, організації гурткової, масової, методичної роботи  за  напрямами позашкільної освіти;  організації роботи обласної оглядової комісії з присвоєння та підтвердження почесних звань в Херсонській області.

Протягом року  методистами  закладу здійснено аналіз кількісних показників творчих об’єднань художньо-естетичного напряму  в позашкільних та професійно-технічних навчальних  закладах м. Херсона та області. Аналіз кількісних показників творчих об’єднань художньо-естетичного напрямку в позашкільних навчальних закладах м. Херсона та області станом на 01.01.2014 р. у порівнянні з 01.01.2013 року свідчить, що значно зросла кількість хорових колективів та вокальних студій, а саме на 10 творчих об’єднань. Кількість театральних колективів позашкільних закладів зменшилась на 2 колективи, кількість творчих об’єднань з художнього слова залишилась без змін. Позитивна динаміка помітна серед гуртків з хореографічного мистецтва, їх кількість збільшилась на 8 колективів, кількість літературних об’єднань збільшилась на 6 об’єднань, кількість ВІА збільшилась на 1, кількість духових оркестрів збільшилась на 3 колективи, кількість оркестрів народних інструментів збільшилась на 9 колективів. Кількість творчих об’єднань з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва зменшилась, однак ними стало охоплено більша кількість вихованців.

Однією з форм підтримки, стимулювання та заохочення роботи творчих колективів, підвищення рівня їх майстерності, удосконалення форм, методів і засобів естетичного розвитку учнівської молоді є присвоєння їм почесних звань.  За звітний період було проведено відповідну роботу та підготовлено документи 10 творчих дитячих колективів Херсонської області  на підтвердження почесних звань «Народний художній колектив», «Зразковий художній колектив» на розгляд експертної комісії Міністерства освіти і науки України.

Важливим напрямком інформаційно-методичної роботи є організація та проведення обласних семінарів, мастер-класів  для педагогічних працівників позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів.  Протягом І семестру 2014/2015 н.р. проведено обласний  семінар-практикум з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, обласний спільний семінар-практикум вчителів художньої  культури професійно-технічних навчальних закладів.

Під час роботи семінарів використовувались  новітні форми, методи, навчальні технології гурткової роботи, надавалась практична й теоретична допомога, працювали виставки дитячих робіт та навчально-методичної літератури, що сприяло підвищенню фахового рівня педагогів позашкільних та професійно-технічних  навчальних закладах.

Методична робота закладу здійснюється  через надання постійних методичних консультацій,  практичних рекомендацій. З цією метою були розроблені методичні рекомендації з різних тем художньо-естетичного напряму:

-  «Формування  образного мислення школярів засобами образотворчого  мистецтва»;

- «Художня графіка як вид мистецтва. Гратографія.»;

- «Українська народна казка у віршовій формі»;

- «Специфіка викладання сценічної мови в дитячому театральному колективі»;

- «Музичне оформлення вистави, як одна з основних складових постанов чого процесу»;

- «Методика  організації та проведення  дитячого свята»;

- «Скарбничка організатора дитячого свята»;

- «Інтерактивні технології навчання»;

- «Тренінги та технологія їх проведення».                                                                                                  

Протягом року надавалася адресна методична допомога педагогічним працівникам позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів області, а саме: забезпечення інформаційно-методичними матеріалами (в електронному та друкованому вигляді) щодо складання навчальних програм; проведення конкурсів, виставок,  фестивалів різного рівня; продовжено роботу постійно діючого консультаційного пункту для педагогічних працівників позашкільних  та професійно-технічних навчальних закладів  міста та області.

У закладі працює педагогічна рада, профспілковий комітет, методична рада,  які діють відповідно до Закону України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, Статуту закладу.

Педагогічна рада ХДБХТ розглядає плани, підсумки й актуальні питання навчально-виховної, організаційно-масової, інструктивно-методичної роботи та роботи з обдарованою молоддю, розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності закладу, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників. На педрадах вивчаються нормативно-правові документи, що дуже важливо в період реформування позашкільної освіти, аналізуються форми і засоби навчання, схвалюються і подаються на затвердження директору навчальні плани, підводяться підсумки роботи закладу за рік та плануються завдання на новий рік. Рішення педагогічних рад спрямовані на оновлення та модернізацію діяльності окремих ланок роботи, реалізацію планів та програм.

З метою поліпшення інформаційно-методичного забезпечення з організації позашкільної  освіти створено і постійно   оновлюється  сайт Херсонського державного будинку художньої творчості, де висвітлюються матеріали на допомогу педагогічним працівникам (планування, методичні матеріали, нормативно-правові документи з питань організації масових заходів з учнівською молоддю, гурткової роботи).   

Матеріально-технічна база

У 2014 році  певна увага  приділялась зміцненню матеріально-технічної бази, поповненню її обладнанням, ремонту приміщень закладу.    Відремонтовано та пофарбовано ганок будівлі,  проведено  поточний ремонт дитячої роздягальні,  проведені  оновлюючи роботи системи опалення.

У січні 2014 року були переукладені угоди про використання електроенергії, теплоенергії, водопостачання, послуг зв’язку, вивіз твердих побутових відходів. Щомісячно  проводився постійний контроль та велися звіти по використанню енергоносіїв. В  глядацькій залі лампи були замінені на енергозберігаючі.

В закладі постійно підтримуються санітарні умови,  придбаються господарчі  товари. До зимового періоду для запобігання нещасних випадків було придбано пісок, сіль та проведено поточний ремонт мостіння.

Протягом року увага приділялась   і благоустрою території:  проведені суботники за участю всіх працівників закладу, висаджено 50 кущів троянд, 7 кущів сирені, зроблено бордюр для квіткової клумби. Біля  хореографічного залу  поставлені нові лавки.

У листопаді   проведена інвентаризація матеріально-технічної бази із заповненням відповідних документів.

Постійно проводяться інструктажі з пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності  з працівниками та вихованцями закладу.

Актуальним залишається питання  капітального ремонту: глядацької зали, методичного кабінету,  перекриття покрівлі.

 Пріоритетні напрями діяльності закладу: 

- реалізація державної політики в сфері позашкільної освіти засобами культури і мистецтва; 

- вивчення та впровадження кращого досвіду роботи педагогічних колективів щодо оптимізації навчально-виховної роботи з дітьми в позаурочний час; 

- надання методичної допомоги навчальним закладам системи позашкільної, професійно-технічної, загальної середньої освіти з питань упровадження форм і методів художньо-естетичної роботи з учнівською молоддю в практику навчально-виховної діяльності; 

- забезпечення якості надання освітніх послуг шляхом  упровадження сучасних організаційно-педагогічних технологій, модернізації змісту позашкільної освіти;

- створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб дітей та підлітків у позашкільній освіті, організація їх оздоровлення, дозвілля і відпочинку; 

- виявлення, розвиток і підтримка юних талантів і обдарувань, стимулювання творчого самовдосконалення дітей і юнацтва;

- формування у дітей та юнацтва національної свідомості, активної громадянської позиції, прагнення до здорового способу життя; 

-  продовження роботи щодо залучення до співпраці благодійних фондів та організацій;

- зміцнення матеріально-технічної бази закладу; 

- просвітницька діяльність. 

Херсонський державний будинок художньої творчості
Херсон дом творчества
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Государственный завод «Паллада», который входит в структуру концерна «Укроборонпром», выиграл тендер Минобороны Украины на строительство причального терминала для кораблей ВМС. Директор судозавода Валерий Маломан информацию подтвердил: речь идет об изготовлении причала из сверхпрочного и устойчивого к контакту с соленой водой «морского» бетона длиной 57 метров и стоимостью около 23 миллионов гривен. Если с финансированием все будет хорошо, этот подряд план...
Общество
За два дня коронавирус обнаружен еще у 61 херсонца. Об этом сообщает управление здравоохранения горсовета. К сожалению, зафиксировали новый летальный случай. В Херсоне выздоровели 5 человек. Количество больных в городе за все время эпидемии — 551, из них преодолели недуг — 170. Летальных случаев —13. Пpикaз o пepeпpoфилиpoвaнии двуx oтдeлeний гopoдcкoй клиничecкoй бoльницы имeни Tpoпиныx издaлa pукoвoдитeль xepcoнcкoгo гopздpaвa Cвeтлaнa Мeжepицкaя. Teпepь...
Общество
С начала нового учебного года в 111 школах Херсонской области дети питаются по новому рецептурному справочнику, который все это время продвигал известный повар Евгений Клопотенко. Новая система питания детей наконец заработала и в учебных заведениях Херсонщины. Об этом сообщает пресс-служба Госпродпотребслужбы. Теперь ученикам предоставлено права выбора блюд для завтрака и обеда. В меню столовых учебных заведений всегда имеется несколько разных блюд, и дет...
Общество
Широкое распространение коронавируса наблюдается во всех областях Украины, кроме Кировоградской и Херсонской. Это следует из показателей, опубликованных на сайте Министерства здравоохранения. На 26 сентября во всех областях проводится достаточное число тестов. В Донецкой, Одесской, Ровенской, Харьковской, Хмельницкой и Черкасской областях наблюдается высокая загруженность больниц для пациентов с коронавирусом: более 50% в течение последних пяти дней. Забол...
Происшествия
Сегодня, 27 сентября, в результате урагана и сильной грозы в поселке Великая Александровка повалены деревья, повреждены провода на линиях электропередач, крыши домов. К счастью, обошлось без жертв. Преодолеть последствия стихии жителям помогают работники районного отделения полиции. На помощь местным полицейским выехали коллеги из соседних районов. Также полицейские оказывают пострадавшим консультационную помощь. Полицейские будут работать  Великой Алексан...
Общество
B бoтaничecкoм caду Xepcoнcкoгo гocудapcтвeннoгo унивepcитeтa готовятся к eжeгoднoму Бaлу xpизaнтeм. Бал будет многодневным и многолюдным. Открытие плaниpуют cделать 5 октября. А экскурсии будут продолжаться до 25 oктябpя. Херсонцы и гocти гopoдa смогут посмотреть бoлee двуx тыcяч кpacивeйшиx цвeтoв paзныx oттeнкoв и paзмepoв, выcaжeнныx нa плoщaди в чeтвepть гeктapa, и пpeдcтaвлeнныx тaкими copтaми, кaк «Лунa», «Cлaвянoчкa», «Мягкoe зoлoтo», «Coлнцecвeт»,...
Промо
Подальший рух нашої держави вперед потребує достовірної, об'єктивної інформації про її минуле. Ми побачили, з якою метою десятиліттями велося пропагандистське спотворення, перекручування, маніпуляції і до яких страшних наслідків це привело: "промиті" мізки не сприймають пряму військову агресію як зло, комплекс меншовартості продукується в наступних поколіннях. Аби повною мірою зрозуміти, що переживають бранці Кремля, достатньо поговорити з тими, кому вже в...
Криминал
Как сообщает ГУ Национальной полиции в Херсонской области, Парень пытался продать военные средства поражения на одном из сайтов в сети Интернет.  По факту незаконного обращения с оружием, боеприпасами или взрывчатыми веществами было открыто уголовное производство. В ходе расследования правоохранители установили еще несколько фактов несанкционированного пребывания жителей района на территории государственного испытательного полигона Вооруженных Сил Украины...
Общество
Как сообщает пресс-служба Херсонской ОГА, за последние сутки проведено 591 ПЦР-исследования и 647 исследований методом ИФА на выявление коронавируса. Зафиксировано 49 новых лабораторно подтвержденных случаев на COVID-19 из которых 4 ребенка и 3 медицинских работника.27 человек - жители г. Херсон. 7 человек - жители Белозерского района; 3 жителей Великоалександровского района; 2 жителей  Высокопольского района; 2 жителей Ивановского района; 2 жителей Голопр...