Херсонський державний будинок художньої творчості: наша робота за 2014 рік та плани на 2015

Позашкільна освіта є невід’ємною складовою системи безперервної освіти України, яка спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному самовизначенні. Сучасний  позашкільний навчальний заклад повинен не тільки розвивати творчу особистість дитини,  а й  виховувати  соціально адаптовану та громадсько-орієнтовану особистість, яка в майбутньому успішно займе своє місце в житті.

Херсонський державний будинок художньої творчості – позашкільний навчальний заклад,  діяльність   якого здійснюється відповідно до законів України «Про освіту»,  «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, наказів Міністерства освіти і науки України, інших нормативних  документів з роботи позашкільних закладів, Статуту закладу.

Головними напрямками діяльності  Херсонського державного будинку художньої творчості  є здійснення навчально-виховного процесу, інформаційно-методичне забезпечення, організаційно-масова діяльність, координація діяльності системи позашкільних закладів області.

Художньо-естетичне виховання є одним із традиційних напрямів позашкільної освіти, що передбачає послідовну навчально-виховну діяльність, спрямовану на формування у дітей сприйняття й оцінки прекрасного в навколишній діяльності, становлення естетичних ідеалів і смаків, а також оволодіння тими вміннями й навичками, що дозволяють здійснювати естетичну, художньо-творчу діяльність в подальшому житті.

Актуальність роботи за цим напрямом зумовлена попитом на естетичне виховання підростаючого  покоління, розвиток у дітей і підлітків художньо-естетичного смаку, потреби вносити прекрасне в навколишній світ, формування в них профільної творчої компетентності (образотворчої, вокальної, хореографічної тощо).

Організаційно-масова діяльність

Одним із пріоритетних завдань закладу є організація масових заходів з дітьми, під час яких визначається рівень практичної підготовки вихованців, а також забезпечується  їх змістовне дозвілля, створюються умови для пошуку та підтримки талановитих та обдарованих дітей.

З метою сприяння розвитку творчих обдарувань у різних жанрах  художньої творчості, підвищення ролі позашкільних навчальних закладів      м. Херсона та області, як осередків виховання гармонійно розвинутої творчої особистості, організації змістовного дозвілля учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів Херсонським державним закладом протягом року  проведено 15 масових заходів, в яких взяли участь понад 16000 учнів:

- обласний огляд – конкурс художньої творчості «Таврійський       барвограй» серед учнів, вихованців, слухачів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів Херсонської області. Конкурс проходив в три етапи. Обласний заключний етап відбувся у містах Херсоні, Каховці, Новій Каховці та 18 районах області. На оглядовій сцені заключного етапу виступили понад 11 тисяч учнів та вихованців 312 загальноосвітніх, 24 позашкільних навчальних закладів.

- обласний огляд-конкурс художньої творчості «Надія – Молодість – Майбутнє» серед учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області. Протягом березня-травня у 23 професійно-технічних навчальних закладах області проведено огляд –конкурс художньої творчості.  У різних жанрах мистецтва в огляді-конкурсі взяли участь 1677 учнів, що на 171 учнів більше у порівнянні з 2013 роком. На  сцені звітували 184 художніх колективи, що на 23 більше у порівнянні з 2013 роком.

- обласний  конкурс майстрів художнього читання «Наша земля – Україна».  У конкурсі  взяли участь 145 переможців районних і міських етапів конкурсу та учнівська молодь професійно-технічних навчальних закладів, 27 авторів виконавців. Учасники конкурсу  представили 112 навчальних закладів області. Конкурс засвідчив удосконалення мистецтва живого мовлення. Переможці конкурсу нагороджені згідно Положення.

- обласний конкурс малих форм хореографії «Зимова казка».  Конкурс проводився у трьох вікових категоріях  за номінаціями: «Демі-класика», «Народний танець, народний стилізований танець», «Естрадний танець», «Сучасний танець», «Бальний танець», «Дитяча хореографія». У конкурсі взяли участь 39 хореографічних колективів (320 вихованців). Журі конкурсу визначило кращі  колективи у кожній номінації.

- обласна тематична виставка «Дотик янгола». У зазначеному заході взяли участь вихованці позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів 11 районів області, міст Херсона, Каховки, Нової Каховки. Експозицію  підсумкової виставки склали 49 робіт, виконаних в різних техніках декоративно-прикладного мистецтва. Виставка засвідчила використання вихованцями як традиційних, так і новітніх технік декоративно-прикладного мистецтва, зростання рівня майстерності;

- І обласний конкурс виконавців  естрадної пісні Каруселька ЛЯ-ЛЯ-ФА». Конкурс проводився у трьох вікових групах: 3-5 років, 6-9 років, малі вокальні форми. Конкурс засвідчив наявність творчого потенціалу серед дітей вокальних колективів.

- обласний фестиваль театрів дитячої  та юнацької моди «Силует», який засвідчив високу професійну виконавську майстерність та підвищення естетичної культури дітей та юнацтва. В конкурсі взяли участь 95 учасників.

- обласний (заочний) конкурс малюнка «Акварелі райдуги». Конкурс проводився в три етапи. В обласному етапі взяли участь 361 учень та вихованець загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів 16 районів області, міст Херсона, Каховки, Нової Каховки. Експозицію підсумкової виставки склали більше 500 робіт, виконаних в різних техніках образотворчого мистецтва. Збільшилась кількість індивідуальних й складних за будовою сюжетів творчих робіт.

- обласний (заочний) фольклорний фестиваль «Фольклор – фест» серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів. У фестивалі у двох номінаціях фольклорного мистецтва («Сімейні обряди та звичаї»,  «Календарні свята та розваги» представлено 16 фольклорних обрядів та звичаїв, де прийняли участь 246  учасників.

- обласний  (заочний) конкурс авторів віршованої поезії «Поетичний вернісаж» серед дітей та учнівської молоді. Конкурс проходив у трьох  вікових категоріях за трьома номінаціями: «Мій рідний край», «Ліричні твори», «Гумористичні мотиви». У конкурсі взяли участь 443 автори віршованої поезії із 128 загальноосвітніх, 3 позашкільних та 6 професійно-технічних навчальних закладів.

-  відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості «Скадовськ збирає друзів». Фестиваль проводився у трьох вікових категоріях за номінаціями «Вокальне мистецтво», «Хореографічне мистецтво», «Театральні колективи»,  «Художнє читання». Кількість учасників – 1320 учнів позашкільних, загальноосвітніх навчальних закладів 6 районів Херсонської області, міст Каховки, Нової Каховки, Херсона, Львова, Києва, Дніпропетровська.

- обласний  конкурс виконавців естрадної пісні  «Карусель мелодій». У конкурсі  взяли участь 178  виконавців естрадної пісні, серед них 64 сольних учасників, 8 вокальних ансамблів (90 учасників) та 4 малі вокальні форми (10 учасників).

-  постійно діюча виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Барви Таврійського краю».

- обласний (заочний) конкурс сценаріїв та методичних розробок виховних заходів «Перлина натхнення» серед педагогічних працівників загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів, в якому взяли участь 456 педагогічних працівників навчальних закладів 18 районів області, міст  Херсона, Каховки, Нової Каховки та 95 педагогів з 15 професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області.

- обласний (заочний) огляд-конкурс  художньої творчості «Сузір’я талантів» серед працівників  професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області. В огляді-конкурсі взяли участь колективи працівників 10 професійно-технічних навчальних закладів, які представили свої композиції у номінаціях: вокал, хореографія, музичне виконавство, авторська творчість, художнє слово, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво.

Організаційно-масова робота закладу була направлена на розвиток особистості дитини, задоволення її пізнавальних потреб, змістовного відпочинку, який несе в собі виховний заряд. Приділялась велика увага якісній підготовці і проведенню обласних масових заходів. Конкурси пройшли на високому організаційному рівні. Переможці отримали дипломи різних ступенів й заохочувальні грамоти та подяки.

Під час конкурсів обдаровані діти мали  можливість  самоутвердитись, що значно стимулює їхню діяльність у гуртках. Участь у масових заходах виявляє весь попередній  творчий досвід дитини, її уявлення про навколишній світ, сприяє вихованню дисциплінованості, колективізму, дружби, товариськості. Діти вчаться застосовувати отримані знання та вміння в різних ситуаціях, що розвиває стійкий інтерес до обраного напряму творчості. Зростає результативність та рівень виконавської майстерності.

З метою пропаганди дитячої творчості робота закладу постійно висвітлюється у пресі, на радіо, телебаченні.

Херсонський державний будинок художньої творчості
Херсон дом творчества
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
487 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В поисках легкой наживы, мошеники никогда не брезговали обманным путем отбирать деньги даже у пенсионеров. Более того, как показывает криминальная статистика, в большистве случаев мошенники выбирают своими жертвами одиноких пенсионеров. Подобный случай произошел и с 66 летним жителем города Олешки, Херсонской области. По словам пенсионера, ему позвонил неизвестный номер. Мужчина представился сотрудником одного из банrков. Обманным путем, мужчина вынудил пе...
Общество
В Херсонской области постановлением апелляционного суда, по жалобе прокурора был отменён оправдательный приговор, за хранение марихуаны. Перед этим гражданину Украины была предъявлена ст.309 ч.1 Уголовного кодекса Украины за «незаконное хранение коннабиса для употребления». Так же у мужчины было изъято 166 г. наркотического  вещества. Окончательный приговор будет известен после судебного разбирательства.
Общество
Сегодня 22 января на площади Свободы, херсонские студенты и курсанты прошли ходой из разных сторон проспекта Ушакова и воссоединились в центре города. Этот флэш-моб они провели по поводу Дня Соборности Украины. Во время мероприятия студенты спели гимн Украины, а курсанты развернули государственный флаг.  Курсант первого курса Херсонской государственной морской академии, сообщил, что данное мероприятие показывает всем что Украина едина, и акцентировал внима...
Общество
По сообщениям областного гидромедцентра, в ночь на 23 января и в следующие несколько дней, ожидается резкое ухудшение погодных условий. Объявлен "желтый" уровень опасности. Этой ночью Херсонцев ждет сильная метель, налипание мокрого снега и гололед. Днем поднимется сильный ветер, на дорогах ожидается гололедица. Водителей просят по возможности оставить машины на стоянках, и не выезжать на дороги города без крайней необходимости. В четверг утром ожидается л...
Происшествия
В городе Олешки на Херсонской области приблизительно в 8:00 утра на ул.Проходная загорелся дом. Сотрудники пожарной службы смогли устранить проблему приблизительно за 2 часа. Известно, что всё началось в одной из комнат частного дома. Пострадавших на месте происшествия  не обнаружено. Причина возникновения пожара остаётся загадкой.
Политические новости
Леонид Кравчук поддержал выдвижение Юлии Тимошенко на пост президента Украины и призвал сделать это весь украинский народ. Об этом первый президент нашего государства заявил на съезде партии ВО "Батьківщина" — Форуме единения, который проходит во вторник, 22 января, в Киеве, сообщает пресс-служба партии "Батьківщина". "Эти выборы будут не просто выборами президента, это будут выборы нового курса, новой жизни, нового видения развития. Я знаю лидера партии "...
Общество
В поселке Любимовка на Херсонщине водители жалуются на плохие догори. Жители утверждают, что во время выпадения осадков дорога становится не пригодной для передвижения. Жители поселка обеспокоены данным вопросом, и интересуются когда, будут проведены ремонтные работы.
Криминал
В селе Збурьевка Херсонской области был застрелен 62-летний  пенсионер. Подозреваемая по делу девушка 26-ти лет с её мужем по началу утверждали что пожилой сосед хотел их ограбить за что и был застрелен с пневматического оружия. Следственная группа провела расследование, после чего стало известно, что девушка убила мужчину за домогательство. Сейчас подозреваемой грозит ст. 115 Уголовного кодекса Украины.
Общество
В Великой Лепетихе на Херсонщине обнаружили дикого кабана, который был заражен африканской чумой, местные жители начали активное истребление данного вида животных. В местном лесу проживало несколько десятков диких свиней, восемь из которых уже убиты, а их тушки сожгли, «без суда и следствия», не проверяя на наличие АЧС. Отстрел будет проводиться до полного уничтожения данного вида в этом районе, сообщает Главное управление Госпродпотребслужбы Херсонщины....