Херсонський державний будинок художньої творчості: наша робота за 2014 рік та плани на 2015

Позашкільна освіта є невід’ємною складовою системи безперервної освіти України, яка спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному самовизначенні. Сучасний  позашкільний навчальний заклад повинен не тільки розвивати творчу особистість дитини,  а й  виховувати  соціально адаптовану та громадсько-орієнтовану особистість, яка в майбутньому успішно займе своє місце в житті.

Херсонський державний будинок художньої творчості – позашкільний навчальний заклад,  діяльність   якого здійснюється відповідно до законів України «Про освіту»,  «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, наказів Міністерства освіти і науки України, інших нормативних  документів з роботи позашкільних закладів, Статуту закладу.

Головними напрямками діяльності  Херсонського державного будинку художньої творчості  є здійснення навчально-виховного процесу, інформаційно-методичне забезпечення, організаційно-масова діяльність, координація діяльності системи позашкільних закладів області.

Художньо-естетичне виховання є одним із традиційних напрямів позашкільної освіти, що передбачає послідовну навчально-виховну діяльність, спрямовану на формування у дітей сприйняття й оцінки прекрасного в навколишній діяльності, становлення естетичних ідеалів і смаків, а також оволодіння тими вміннями й навичками, що дозволяють здійснювати естетичну, художньо-творчу діяльність в подальшому житті.

Актуальність роботи за цим напрямом зумовлена попитом на естетичне виховання підростаючого  покоління, розвиток у дітей і підлітків художньо-естетичного смаку, потреби вносити прекрасне в навколишній світ, формування в них профільної творчої компетентності (образотворчої, вокальної, хореографічної тощо).

 

Організаційно-масова діяльність

Одним із пріоритетних завдань закладу є організація масових заходів з дітьми, під час яких визначається рівень практичної підготовки вихованців, а також забезпечується  їх змістовне дозвілля, створюються умови для пошуку та підтримки талановитих та обдарованих дітей.

З метою сприяння розвитку творчих обдарувань у різних жанрах  художньої творчості, підвищення ролі позашкільних навчальних закладів      м. Херсона та області, як осередків виховання гармонійно розвинутої творчої особистості, організації змістовного дозвілля учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів Херсонським державним закладом протягом року  проведено 15 масових заходів, в яких взяли участь понад 16000 учнів:

- обласний огляд – конкурс художньої творчості «Таврійський       барвограй» серед учнів, вихованців, слухачів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів Херсонської області. Конкурс проходив в три етапи. Обласний заключний етап відбувся у містах Херсоні, Каховці, Новій Каховці та 18 районах області. На оглядовій сцені заключного етапу виступили понад 11 тисяч учнів та вихованців 312 загальноосвітніх, 24 позашкільних навчальних закладів.

- обласний огляд-конкурс художньої творчості «Надія – Молодість – Майбутнє» серед учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області. Протягом березня-травня у 23 професійно-технічних навчальних закладах області проведено огляд –конкурс художньої творчості.  У різних жанрах мистецтва в огляді-конкурсі взяли участь 1677 учнів, що на 171 учнів більше у порівнянні з 2013 роком. На  сцені звітували 184 художніх колективи, що на 23 більше у порівнянні з 2013 роком.

- обласний  конкурс майстрів художнього читання «Наша земля – Україна».  У конкурсі  взяли участь 145 переможців районних і міських етапів конкурсу та учнівська молодь професійно-технічних навчальних закладів, 27 авторів виконавців. Учасники конкурсу  представили 112 навчальних закладів області. Конкурс засвідчив удосконалення мистецтва живого мовлення. Переможці конкурсу нагороджені згідно Положення.

- обласний конкурс малих форм хореографії «Зимова казка».  Конкурс проводився у трьох вікових категоріях  за номінаціями: «Демі-класика», «Народний танець, народний стилізований танець», «Естрадний танець», «Сучасний танець», «Бальний танець», «Дитяча хореографія». У конкурсі взяли участь 39 хореографічних колективів (320 вихованців). Журі конкурсу визначило кращі  колективи у кожній номінації.

- обласна тематична виставка «Дотик янгола». У зазначеному заході взяли участь вихованці позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів 11 районів області, міст Херсона, Каховки, Нової Каховки. Експозицію  підсумкової виставки склали 49 робіт, виконаних в різних техніках декоративно-прикладного мистецтва. Виставка засвідчила використання вихованцями як традиційних, так і новітніх технік декоративно-прикладного мистецтва, зростання рівня майстерності;

- І обласний конкурс виконавців  естрадної пісні Каруселька ЛЯ-ЛЯ-ФА». Конкурс проводився у трьох вікових групах: 3-5 років, 6-9 років, малі вокальні форми. Конкурс засвідчив наявність творчого потенціалу серед дітей вокальних колективів.

- обласний фестиваль театрів дитячої  та юнацької моди «Силует», який засвідчив високу професійну виконавську майстерність та підвищення естетичної культури дітей та юнацтва. В конкурсі взяли участь 95 учасників.

- обласний (заочний) конкурс малюнка «Акварелі райдуги». Конкурс проводився в три етапи. В обласному етапі взяли участь 361 учень та вихованець загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів 16 районів області, міст Херсона, Каховки, Нової Каховки. Експозицію підсумкової виставки склали більше 500 робіт, виконаних в різних техніках образотворчого мистецтва. Збільшилась кількість індивідуальних й складних за будовою сюжетів творчих робіт.

- обласний (заочний) фольклорний фестиваль «Фольклор – фест» серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів. У фестивалі у двох номінаціях фольклорного мистецтва («Сімейні обряди та звичаї»,  «Календарні свята та розваги» представлено 16 фольклорних обрядів та звичаїв, де прийняли участь 246  учасників.

- обласний  (заочний) конкурс авторів віршованої поезії «Поетичний вернісаж» серед дітей та учнівської молоді. Конкурс проходив у трьох  вікових категоріях за трьома номінаціями: «Мій рідний край», «Ліричні твори», «Гумористичні мотиви». У конкурсі взяли участь 443 автори віршованої поезії із 128 загальноосвітніх, 3 позашкільних та 6 професійно-технічних навчальних закладів.

-  відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості «Скадовськ збирає друзів». Фестиваль проводився у трьох вікових категоріях за номінаціями «Вокальне мистецтво», «Хореографічне мистецтво», «Театральні колективи»,  «Художнє читання». Кількість учасників – 1320 учнів позашкільних, загальноосвітніх навчальних закладів 6 районів Херсонської області, міст Каховки, Нової Каховки, Херсона, Львова, Києва, Дніпропетровська.

- обласний  конкурс виконавців естрадної пісні  «Карусель мелодій». У конкурсі  взяли участь 178  виконавців естрадної пісні, серед них 64 сольних учасників, 8 вокальних ансамблів (90 учасників) та 4 малі вокальні форми (10 учасників).

-  постійно діюча виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Барви Таврійського краю».

- обласний (заочний) конкурс сценаріїв та методичних розробок виховних заходів «Перлина натхнення» серед педагогічних працівників загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів, в якому взяли участь 456 педагогічних працівників навчальних закладів 18 районів області, міст  Херсона, Каховки, Нової Каховки та 95 педагогів з 15 професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області.

- обласний (заочний) огляд-конкурс  художньої творчості «Сузір’я талантів» серед працівників  професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області. В огляді-конкурсі взяли участь колективи працівників 10 професійно-технічних навчальних закладів, які представили свої композиції у номінаціях: вокал, хореографія, музичне виконавство, авторська творчість, художнє слово, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво.

Організаційно-масова робота закладу була направлена на розвиток особистості дитини, задоволення її пізнавальних потреб, змістовного відпочинку, який несе в собі виховний заряд. Приділялась велика увага якісній підготовці і проведенню обласних масових заходів. Конкурси пройшли на високому організаційному рівні. Переможці отримали дипломи різних ступенів й заохочувальні грамоти та подяки.

Під час конкурсів обдаровані діти мали  можливість  самоутвердитись, що значно стимулює їхню діяльність у гуртках. Участь у масових заходах виявляє весь попередній  творчий досвід дитини, її уявлення про навколишній світ, сприяє вихованню дисциплінованості, колективізму, дружби, товариськості. Діти вчаться застосовувати отримані знання та вміння в різних ситуаціях, що розвиває стійкий інтерес до обраного напряму творчості. Зростає результативність та рівень виконавської майстерності.

З метою пропаганди дитячої творчості робота закладу постійно висвітлюється у пресі, на радіо, телебаченні.

Херсонський державний будинок художньої творчості
Херсон дом творчества
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Уже в этом году на аэродроме аэропорта «Херсон» установят светосигнальную систему ВВI-I производства «ATG Airports Ltd» (Великобритания), а больше всего денег отдадут за систему управления и мониторинга AGL Smart Control System. Аукцион состоялся в рамках тендера на портале публичных закупок ProZorro. Департамент строительства и развития инфраструктуры Херсонской ОГА заказал на тендере реконструкцию аэропортового оборудования общей стоимостью 37,50 миллион...
Финансовый кризис
В Херсоне и области (как и в целом по Украине) цены на продукты растут вне зависимости от курса доллара,  что, по мнению международных экспертов, напрямую связано с повышением минимальной зарплаты. Экономический кризис в Украине во многом спровоцирован популистским решением украинских властей. Как сообщил министр социальной политики Андрей Рева, эксперты Международного валютного фонда, требуют отказаться от повышения «минималки» сроком на три года. По его...
Культура
Вчера, 21 августа, в  Херсоне прошла презентация нового экскурсионного проекта «Котел Арианта». Это совместный интеллектуальный продукт туроператора, общественных организаций, национальных общин Херсона и областной научной библиотеки имени Олеся Гончара. «Котел Арианта» предложит гостям города цикл экскурсий об истории наших территорий, в которых расскажут о вкладе этносов и народов в освоении южноукраинских земель. Первая экскурсия была о вкладе греков. Э...
Криминал
Купить Normalize или Normaten — очень популярный запрос украинцев в поисковиках. Сайты со странными адресами публикуют убедительные интервью с известными медиками, которые якобы рекомендуют лекарства. «Призываю не «покупаться» на любую рекламу чудо-лекарств с любыми известными фамилиями, которая выходит из неизвестных источников, — пишет на своей странице в фейсбук доктор медицинских наук Екатерина Амосова. По информации интернет-сайтов, созданных для про...
Экология
Сегодня, 22 августа 2019 года стало известно, вспышка африканской чумы свиней зафиксирована в селе  Круглоозерка Голопристанского района Херсонской области. Как сообщают специалисты пресс-центра Держпродспоживслужбы, больных свиней выявили в одном из личных крестьянских хозяйств еще 16 августа текущего года, а диагноз подтвердился только сегодня. По результатам отчета об исследовании Днепропетровской областной государственной лаборатории Держпродспоживслуж...
Общество
Херсонец Ярослав Концевой написал гневный комментарий в социальной сети по поводу компании JOIN UP, которая собирает туристов в 4.20 во дворе жилого дома. «Во что превращают мой двор JOIN UP Херсон? Туроператор Join UP собирает «туристов» у меня под окнами, вместо того, чтобы грузиться в предназначенных для этого местах, например на автовокзале, где есть и урны, места для курения, туалеты и никто рядом не живёт.  Вместо этого каждый день в 4:30 утра, ко мн...
Общество
Сегодня, 21 августа 2019 года стало известно, что на Херсонщине ГП "СЕТАМ" продает буксир "Скадовск" из-за долгов по зарплате, которых скопилось на сумму, превышающую 600 тысяч гривен. Аукцион состоится в среду, 4 сентября 2019 года, а стартовая цена лота составит 594 324 гривен.Как сообщает ЦТС со ссылкой на данные OpenMarket, судно "Скадовск" (регистровый номер: 1-020364), выпущено еще «во времена застоя» в СССР и в нынешнем году как раз отпраздновало св...
Происшествия
Маршрутке, битком набитой пассажирами, и следующей по маршруту «Херсон-Николаев» - дорогу явно перебежала черная кошка. Сегодня, 21 августа 2019 года грузовик «Камаз» сзади протаранил микроавтобус пассажирами. К счастью, для людей во время ДТП никто серьезно не пострадал: дело обошлось шоком, ушибами, разбавленным багажом (у двоих пассажиров сумки зажало поврежденными задними дверьми «маршрутки»), а также необходимостью возвращаться обратно, в Херсон. Как...
Собирался удрать на курорт
В Херсоне нашелся наркодилер из России, которого долгое время искали сотрудники Интерпола. Торговца «дурью» задержали пограничники на территории аэропорта «Херсон», как раз в тот момент, когда он уже почти закончил оформление документов для совершения авиарейса по маршруту Херсон-Стамбул. - Сегодня, 21 августа 2019м года в пункте пропуска для авиационного сообщения «Херсон», во время оформления авиарейса «Херсон-Стамбул» пограничники обнаружили гражданина...
Спец проекты