Херсонський державний будинок художньої творчості: наша робота за 2014 рік та плани на 2015

Позашкільна освіта є невід’ємною складовою системи безперервної освіти України, яка спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному самовизначенні. Сучасний  позашкільний навчальний заклад повинен не тільки розвивати творчу особистість дитини,  а й  виховувати  соціально адаптовану та громадсько-орієнтовану особистість, яка в майбутньому успішно займе своє місце в житті.

Херсонський державний будинок художньої творчості – позашкільний навчальний заклад,  діяльність   якого здійснюється відповідно до законів України «Про освіту»,  «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, наказів Міністерства освіти і науки України, інших нормативних  документів з роботи позашкільних закладів, Статуту закладу.

Головними напрямками діяльності  Херсонського державного будинку художньої творчості  є здійснення навчально-виховного процесу, інформаційно-методичне забезпечення, організаційно-масова діяльність, координація діяльності системи позашкільних закладів області.

Художньо-естетичне виховання є одним із традиційних напрямів позашкільної освіти, що передбачає послідовну навчально-виховну діяльність, спрямовану на формування у дітей сприйняття й оцінки прекрасного в навколишній діяльності, становлення естетичних ідеалів і смаків, а також оволодіння тими вміннями й навичками, що дозволяють здійснювати естетичну, художньо-творчу діяльність в подальшому житті.

Актуальність роботи за цим напрямом зумовлена попитом на естетичне виховання підростаючого  покоління, розвиток у дітей і підлітків художньо-естетичного смаку, потреби вносити прекрасне в навколишній світ, формування в них профільної творчої компетентності (образотворчої, вокальної, хореографічної тощо).

Організаційно-масова діяльність

Одним із пріоритетних завдань закладу є організація масових заходів з дітьми, під час яких визначається рівень практичної підготовки вихованців, а також забезпечується  їх змістовне дозвілля, створюються умови для пошуку та підтримки талановитих та обдарованих дітей.

З метою сприяння розвитку творчих обдарувань у різних жанрах  художньої творчості, підвищення ролі позашкільних навчальних закладів      м. Херсона та області, як осередків виховання гармонійно розвинутої творчої особистості, організації змістовного дозвілля учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів Херсонським державним закладом протягом року  проведено 15 масових заходів, в яких взяли участь понад 16000 учнів:

- обласний огляд – конкурс художньої творчості «Таврійський       барвограй» серед учнів, вихованців, слухачів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів Херсонської області. Конкурс проходив в три етапи. Обласний заключний етап відбувся у містах Херсоні, Каховці, Новій Каховці та 18 районах області. На оглядовій сцені заключного етапу виступили понад 11 тисяч учнів та вихованців 312 загальноосвітніх, 24 позашкільних навчальних закладів.

- обласний огляд-конкурс художньої творчості «Надія – Молодість – Майбутнє» серед учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області. Протягом березня-травня у 23 професійно-технічних навчальних закладах області проведено огляд –конкурс художньої творчості.  У різних жанрах мистецтва в огляді-конкурсі взяли участь 1677 учнів, що на 171 учнів більше у порівнянні з 2013 роком. На  сцені звітували 184 художніх колективи, що на 23 більше у порівнянні з 2013 роком.

- обласний  конкурс майстрів художнього читання «Наша земля – Україна».  У конкурсі  взяли участь 145 переможців районних і міських етапів конкурсу та учнівська молодь професійно-технічних навчальних закладів, 27 авторів виконавців. Учасники конкурсу  представили 112 навчальних закладів області. Конкурс засвідчив удосконалення мистецтва живого мовлення. Переможці конкурсу нагороджені згідно Положення.

- обласний конкурс малих форм хореографії «Зимова казка».  Конкурс проводився у трьох вікових категоріях  за номінаціями: «Демі-класика», «Народний танець, народний стилізований танець», «Естрадний танець», «Сучасний танець», «Бальний танець», «Дитяча хореографія». У конкурсі взяли участь 39 хореографічних колективів (320 вихованців). Журі конкурсу визначило кращі  колективи у кожній номінації.

- обласна тематична виставка «Дотик янгола». У зазначеному заході взяли участь вихованці позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів 11 районів області, міст Херсона, Каховки, Нової Каховки. Експозицію  підсумкової виставки склали 49 робіт, виконаних в різних техніках декоративно-прикладного мистецтва. Виставка засвідчила використання вихованцями як традиційних, так і новітніх технік декоративно-прикладного мистецтва, зростання рівня майстерності;

- І обласний конкурс виконавців  естрадної пісні Каруселька ЛЯ-ЛЯ-ФА». Конкурс проводився у трьох вікових групах: 3-5 років, 6-9 років, малі вокальні форми. Конкурс засвідчив наявність творчого потенціалу серед дітей вокальних колективів.

- обласний фестиваль театрів дитячої  та юнацької моди «Силует», який засвідчив високу професійну виконавську майстерність та підвищення естетичної культури дітей та юнацтва. В конкурсі взяли участь 95 учасників.

- обласний (заочний) конкурс малюнка «Акварелі райдуги». Конкурс проводився в три етапи. В обласному етапі взяли участь 361 учень та вихованець загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів 16 районів області, міст Херсона, Каховки, Нової Каховки. Експозицію підсумкової виставки склали більше 500 робіт, виконаних в різних техніках образотворчого мистецтва. Збільшилась кількість індивідуальних й складних за будовою сюжетів творчих робіт.

- обласний (заочний) фольклорний фестиваль «Фольклор – фест» серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів. У фестивалі у двох номінаціях фольклорного мистецтва («Сімейні обряди та звичаї»,  «Календарні свята та розваги» представлено 16 фольклорних обрядів та звичаїв, де прийняли участь 246  учасників.

- обласний  (заочний) конкурс авторів віршованої поезії «Поетичний вернісаж» серед дітей та учнівської молоді. Конкурс проходив у трьох  вікових категоріях за трьома номінаціями: «Мій рідний край», «Ліричні твори», «Гумористичні мотиви». У конкурсі взяли участь 443 автори віршованої поезії із 128 загальноосвітніх, 3 позашкільних та 6 професійно-технічних навчальних закладів.

-  відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості «Скадовськ збирає друзів». Фестиваль проводився у трьох вікових категоріях за номінаціями «Вокальне мистецтво», «Хореографічне мистецтво», «Театральні колективи»,  «Художнє читання». Кількість учасників – 1320 учнів позашкільних, загальноосвітніх навчальних закладів 6 районів Херсонської області, міст Каховки, Нової Каховки, Херсона, Львова, Києва, Дніпропетровська.

- обласний  конкурс виконавців естрадної пісні  «Карусель мелодій». У конкурсі  взяли участь 178  виконавців естрадної пісні, серед них 64 сольних учасників, 8 вокальних ансамблів (90 учасників) та 4 малі вокальні форми (10 учасників).

-  постійно діюча виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Барви Таврійського краю».

- обласний (заочний) конкурс сценаріїв та методичних розробок виховних заходів «Перлина натхнення» серед педагогічних працівників загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів, в якому взяли участь 456 педагогічних працівників навчальних закладів 18 районів області, міст  Херсона, Каховки, Нової Каховки та 95 педагогів з 15 професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області.

- обласний (заочний) огляд-конкурс  художньої творчості «Сузір’я талантів» серед працівників  професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області. В огляді-конкурсі взяли участь колективи працівників 10 професійно-технічних навчальних закладів, які представили свої композиції у номінаціях: вокал, хореографія, музичне виконавство, авторська творчість, художнє слово, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво.

Організаційно-масова робота закладу була направлена на розвиток особистості дитини, задоволення її пізнавальних потреб, змістовного відпочинку, який несе в собі виховний заряд. Приділялась велика увага якісній підготовці і проведенню обласних масових заходів. Конкурси пройшли на високому організаційному рівні. Переможці отримали дипломи різних ступенів й заохочувальні грамоти та подяки.

Під час конкурсів обдаровані діти мали  можливість  самоутвердитись, що значно стимулює їхню діяльність у гуртках. Участь у масових заходах виявляє весь попередній  творчий досвід дитини, її уявлення про навколишній світ, сприяє вихованню дисциплінованості, колективізму, дружби, товариськості. Діти вчаться застосовувати отримані знання та вміння в різних ситуаціях, що розвиває стійкий інтерес до обраного напряму творчості. Зростає результативність та рівень виконавської майстерності.

З метою пропаганди дитячої творчості робота закладу постійно висвітлюється у пресі, на радіо, телебаченні.

Херсонський державний будинок художньої творчості
Херсон дом творчества
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
461 просмотр в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
За січень - жовтень 2018 року платники податків Херсонщини перераховували до державного бюджету 216,6 млн. грн. військового збору. Це перевищує минулорічний показник на 21,3% або 38 млн. гривень, повідомили в ОДА. 132 млн. грн. або 61% від загальних надходжень по області перерахували платники Херсонського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі. Не менш активними у підтримці Збройних Сил Украї...
Общество
У місті Каховка в магазині покупець розрахувався за пак пива двома сувенірними купюрами по 200 гривень, ще й отримав здачу. Касир одразу не помітила підробки, виявила, коли робила перерахунок коштів. Поліція опитала працівників магазину і дехто з них згадав прізвисько покупця, який розрахувався сувенірними купюрами. Зловмисником виявився місцевий житель, раніше судимий за наркозлочини, повідомили в ГУ НП у Херсонській області. Чоловік пояснив, що не мав гр...
Происшествия
Рятувальники п’ять разів виїжджали для надання допомоги населенню. 13 листопада о 01.36 працівники аварійно-рятувальної загону вилучили жінку з технологічного колодязя теплотраси по вул. 49-ї Гвардійської Дивізії. Вже о 06.32 до рятувальників надійшов виклик з проханням допомогти чоловіку, який впав у технологічний колодязь теплотраси по вул. Мелітопольській. Рятувальники встановили драбину та вилучили чоловіка з люку, повідомили в ГУ ДСНС у Херсонській об...
Общество
З 14 по 17 листопада у школах через відсутність теплопостачання призупинено освітній процес. Учні 13 шкіл, постачальником теплоносіїв яких є АТ «Херсонська ТЕЦ», йдуть на вимушені канікули. Виконання навчальних планів і програм відбудеться шляхом ущільнення програмового матеріалу у школах № 4, 7, 28, 29, 31, 32, 33, 36, 48, 53, Фізико-технічному ліцеї, Центрі освіти молоді, спец. школі №1, повідомили в мерії. Заклади дошкільної освіти (№ 7, 8, 12, 23, 24,...
Общество
Воно запрацювало у радгоспі «Білозерський». Фруктосховище дозволяє зберігати 1,5 тисячі тонн яблука одночасно. Дане сховище є першою чергою будівництва, а загалом потужність проекту розрахована на 3 тисячі тонн, повідомив сайт Аграрії разом. Сховище має 10 холодильних камер, розрахованих на 150 тонн кожна. Використання невеликих камер є економічно доцільним, адже при відкритті камери порушується її внутрішнє середовище, і яблука потрібно реалізувати протяг...
Общество
АТ «Херсонська ТЕЦ» не розпочала постачання теплоносія, це загрожує виникненням надзвичайних ситуацій у місті. Проблеми підприємства зумовлені багаторічними заниженими тарифами на теплопостачання від ТЕЦ, через що виник борг від населення у розмірі 61 млн.грн., заборгованість підприємства перед НАК "Нафтогаз України" та, внаслідок цього, відсутність лімітів на газ, повідомили в мерії. Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних с...
Общество
У Херсоні внаслідок закорочення загорілась трансформаторна підстанція. Наслідок — знеструмлені 4 вулиці у Корабельному районі, повідомив Пік. Внаслідок закорочення з послідуючим горінням ТП 315 знеструмлені вулиці: Полярна, Канатна, Підпільна, Колодязна. Роботи виконує ХМЕМ. Термін відновлення уточнюється.
Новости компаний
Деньги – подарок без души. Наш магазин предлагает хороший и практичный вариант подарка для близких людей, который проявит Вашу заботу и внимание. Это - бесконтактный термометр для измерения температуры тела и различных предметов, поверхностей. Это устройство, которое незаменимо в каждой семье. Особенно, если в ней есть маленькие дети. Дополнительные плюсы такого подарка Кроме практичности, бесконтактный термометр купить Вы можете в одном из привлекательных...
Криминал
Йому оголошено підозру за двома статтями Кримінального Кодексу України. Екс-помічника нардепа Миколи Паламарчука підозрюють у причетності до нападу на чиновницю міської ради Херсона Катерину Гандзюк, про це повідомила речниця генерального прокурора України Лариса Сарган. — У суботу в Херсоні працівниками СБУ затриманий, сьогодні Шевченківським районним судом м. Києва заарештований без альтернативи застави Ігор Павловський, — написала Сарган на сторінці у Ф...