Віталій Кличко: УДАР іде на вибори самостійно

Лідер партії УДАР Віталій Кличко відповів на запитання журналіста.

Віталію Володимировичу, як би ви коротко охарактеризували минулий рік?

Дуже непростий був рік. Ми всі добре пам’ятаємо, які випробування випали на долю нашої держави.

Найважливіше те, що Україна обрала шлях європейського розвитку – і цей шлях незворотний. Розпочалися давноочікувані зміни. Хай не так швидко, як того хотіли б українці, але зміни йдуть. Нові політики взяли на себе зобов’язання, кожен має свою зону відповідальності – стосовно зовнішньої, внутрішньої політики, щодо економіки і щодо міста Києва…

Двадцять років ми плекали ілюзію, що незалежні. Насправді всі ці роки ми залежали, як кажуть, від «старшого брата» - від Російської Федерації. І всі президенти України коригували свої дії, зокрема й зовнішню політику з нашими сусідами.

Усе, що відбувається сьогодні на Сході України, і та інформаційна війна, що ведеться проти України, означають тільки одне – Україна вийшла з-під контролю Росії. Плани Кремля побудувати велику імперію зруйнувалися. Тому й така реакція.

Це і є боротьба за справжню Незалежність. Ця боротьба коштує спокою, а головне – людських життів. Але ми також знаємо, що за справжні цінності, за справжню свободу, за майбутнє потрібно боротися. Без боротьби не буває перемог.

 img-1

Ви були відмовилися від президентських амбіцій. Чи не шкодуєте про це?

Я ніколи не мріяв про крісла. Моїм бажанням завжди було те, щоб Україна стала успішною, розвиненою, сучасною, європейською державою. Щоб це сталося, існує єдиний шлях – змінити її. І чекати довго я не хочу – як і переважна більшість наших співгромадян. Тому бути в політиці для мене – це мати вплив на події, які змінюють країну.

Що ж до персональних амбіцій, то дуже важливо, аби вони не ставали вищими за інтереси України.

 

Ви говорили про плани йти на місцеві вибори окремо від Блоку Петра Порошенка, хоча ще зовсім недавно ви виступали єдиним фронтом…

Дуже важливо не повторювати помилки минулого. Усі пам’ятають, як після Помаранчевої революції люди, які стояли по одну сторону барикади, прийшовши до влади, почали воювати одне з одним. Ми в жодному разі не будемо воювати між собою. Ми об’єдналися заради України, а не заради чиїхось амбіцій.

Ми підтримали того кандидата, який на той момент мав більшу підтримку серед населення і, відповідно, більше шансів виграти. В умовах війни та глибокої економічної кризи це було просто необхідно, переважна більшість українців виступили за монолітну єдність демократичних сил. Ми відмовилися від власних амбіцій і – перемогли. Вся Україна перемогла. Президента було обрано в першому турі. Ми також разом ішли на парламентські вибори, аби об’єднаними зусиллями змінювати країну. Це було унікальним явищем в історії української політики. Демократи не розпорошувалися, а об’єднувалися.

Що ж до наступних місцевих виборів, то ми підемо на них самостійно. Українці вже зробили свій вибір на користь європейського майбутнього. У парламенті немає комуністів, немає найбільш одіозних представників проросійських сил. Ця загроза для України, на щастя, відпала, канула в минуле. А це розширяє можливості для партій проєвропейського спрямування, дозволяє кожній із них будувати власну роботу з виборцями. І чим більше таких сил буде представлено в органах влади – як місцевої, так і центральної, - тим краще.

Саме тому ми сформували депутатську групу УДАР в парламенті, яка націлена на реалізацію програмних засад партії.

Але хай ніхто не сподівається, що ми почнемо боротися одне з одним, влаштовувати якісь зливи компромату. Цього ніколи не буде! Наша мета одна – успішна Україна. І ми її досягатимемо спільними зусиллями.

img-2

Які ви бачите політичні перспективи партії УДАР?

Партія УДАР як успішна політична сила розвиватиметься й далі. І ми сподіваємося отримати достатньо високу оцінку від виборців на наступних місцевих виборах.

Зараз у партії на цій довгій дистанції, яку ми долаємо, відкривається друге дихання. До нас приходять нові люди, ми оновлюємо партійні структури, розпочинаємо новий етап партійного будівництва. І повторюся, нашим ключовим планом є зміна країни, швидкі реформи. Європейську Україну побудують політики європейського рівня.

 

Але чому так важко йдуть реформи? Що нам заважає?

Скажу, спираючись на власний досвід. Обіймаючи посаду київського міського голови, я стикаюся з проблемами ремонту доріг, облаштування транспортних розв’язок, відновлення будинків… На все це потрібні кошти. А те, що відбувається на Сході України, дуже впливає на здійснення всіх цих задумів.

Нашу країну було безжально пограбовано. Економіка знекровлена, досі процвітає корупція. Повірте, мені як нікому іншому хочеться, аби все змінилося дуже швидко. Аби Київ став справді розвиненою європейською столицею. Але, на жаль, для цього потрібен час…

 

Але в Києві, наскільки знаю, уже відбуваються позитивні зміни.

Ми намагаємося організувати роботу столичної влади максимально прозоро, запровадили в міськраді електронний документообіг. Кожен бажаючий може бути присутній на засіданні будь-якої комісії Київради. Київ, як і вся Україна, залишився практично без фінансів. Але ми намагаємося запустити процес реформування, наповнювати бюджет, вивести кошти з тіні, побороти корупцію. Це наше ключове завдання.

І ми працюємо над цим щодня. Скажу вам, що навіть у спорті не мав такого навантаження, яке маю зараз на посаді міського голови. І так працює вся моя команда. Гадаю, уже у 2015 році наші зусилля принесуть відчутні результати.

Віталію Володимировичу, у Європі вас дуже гарно приймають. І не тільки в Німеччині. Кажуть, президент Франції Франсуа Оланд був буквально захоплений вами як особистістю. Вам це допомагає в роботі?

Я справді поставив на карту свій авторитет. Як політик я хочу показати ті самі результати, що показував у житі, спорті. Але якщо в спорті більше залежить від тебе самого, то в політиці є дуже багато різних факторів… Особливо важливою є довіра виборців. А довіра є тоді, коли громадяни відчувають справедливість.

УДАР ніколи не зраджував ні свого виборця, ні національні інтереси України. У нас ніколи не було так званих «тушок». Ніхто з УДАРу не забруднений корупційними скандалами. У нашій партії немає олігархів та сумнівних осіб. Тому УДАР здатен і повинен показати приклад українському політикуму – приклад чесної, прозорої, демократичної політики. Мій, на жаль, уже покійний батько, кадровий офіцер, учив своїх підлеглих і нас з братом: «роби, як я!» Так ми й намагаємося працювати. Так працює і вся партія УДАР, якій цього року сповнюється п’ять років.

Нещодавно ви стали дядьком, як ви сприйняли це поповнення у родині Кличків?

Я щасливий, що в нашій родині відбулося поповнення... Радий, що й мій брат відчуває, що значить бути батьком. Для мене особисто народження племінниці – дуже важлива подія. Наша родина розростається. Як кажуть, козацькому роду нема переводу. (Сміється). Готовий давати братові необхідні поради. У мене самого троє дітей, і двічі я був присутній на пологах… І добре знаю, як обходитися з немовлятами.

 

Зараз, напевне, у вас набагато менше часу для родини. Як до вашої зайнятості ставляться дружина, діти?

Дружина всіляко підтримує мене, ставиться до цього з розумінням. Наталя справді мудра жінка… Звісно, часу для родини в мене зараз дуже мало. Але як тільки з’являється вільна хвилинка, я присвячую її дітям.

Мої діти часто були зі мною на Майдані і добре відчувають дух часу. Знають, чим і навіщо я займаюся.

Розмовляла Оксана Охрімчук 

Пресс-служба партии "УДАР"
Кличко удар выборы
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Политика
Возможным сценарием российских учений «Кавказ-2020» может быть использование войск для решения вопроса с водоснабжением во временно оккупированном Крыму. Об этом глава Службы внешней разведки Украины Валерий Кондратюк написал в своей колонке на ZN.UA. Он подчеркнул, что Кремль намерен использовать учения для давления на Украину и Запад. «Для политического давления на Украину и Запад Кремль намерен использовать стратегические военные учения «Кавказ-2020», г...
Общество
26 июля завершился последний день общественного голосования по поводу будущего прибрежной парковой зоны Новой Каховки. Пункты для голосования были расположены в разных уголках города. Люди получали бюллетень с пятью вопросами, отвечали на них, ставя галочку напротив одного из ответов, и бросали бюллетень в урну для голосования. Таким образом проголосовало 1574 человека. Еще 317 человек не смогли прийти и проголосовали онлайн. Общее количество людей, приняв...
Общество
B сaфapи-пapк нa Арабатской Стрелке пpивeзли пapу мaдaгacкapcкиx лeмуpoв вapи. Их пoселили в пpocтopный вoльep и отлично кормят. Они употребляют растительную пищу: бaнaны, oгуpцы, пoмидopы, кaпуcту. Об этом сообщает Сергей Яновский. Чувcтвуют лемуры ceбя здecь пpeкpacнo, им поxoжe нpaвится их новое место обитания. Coтpудники caфapи-пapкa гoвopят, чтo «нoвoceлы» c пepвыx днeй людeй нe cтopoнятcя, и oxoтнo пpинимaют у ниx из pук угoщeниe. Мадагаскарские лему...
Культура
Американская компания Netflix снимает свой первый фильм в Украине. Это комедийный боевик «The Last Mercenary». Об этом сообщил в социальных сетях министр культуры и информационной политики Александр Ткаченко. «Это комедийный боевик о политических интригах на государственном уровне — «The Last Mercenary». Львиная часть съемок пройдет в Киеве. Также будут снимать в Париже. По сюжету, события будут разворачиваться во Франции. Среди главных актеров - Жан-Клод...
Общество
Регулярные авиарейсы по маршруту Стамбул — Херсон — Стамбул турецкая авиакомпания «Turkish Airlines» открыла 15 октября 2014 года. С марта 2020, из-за пандемии коронавируса, полеты были прекращены. Авиарейс Стамбул — Херсон — Стамбул был одним из самых загруженных рейсов авиакомпании в Европе. Сегодня, 2 августа 2020 года, в аэропорту «Херсон» снова приземлился самолет из Стамбула. Об этом сообщает пресс-центр Херсонской областной государственной администр...
Культура
Пятый год подряд в Херсонской области, на территории Бериславского района в крепости Тягин, проходят археологические раскопки. Работы продолжаются в рамках Южной Средневековой экспедиции Института археологии НАН Украины, которую возглавляет доктор исторических наук, профессор Светлана Беляева. И в этом году уже есть интересные находки. Об этом пишет Иван Антипенко в газете «День». Волонтерам и ученым удалось откопать часть фортификационного сооружения. 31...
Экология
На рынки Херсонщины не допустили к реализации овощи и бахчевые с превышением содержания нитратов. Об этом сообщает Государственная служба Украины по вопросам безопасности пищевых продуктов и защиты потребителей. В государственных лабораториях ветеринарно-санитарной экспертизы на рынках, входящих в состав Херсонской областной государственной лаборатории, с 18 по 27 июля 2020 года было проведено 925 исследований растительной продукции. В ходе исследований вы...
Власть
Министр развития общин и территорий Украины Алексей Чернышев, в ходе рабочего визита в Херсонскую область, осмотрел ход реконструкции тренировочного поля на херсонском стадионе «Кристалл», который реализуется в рамках инициативы Президента Украины «Большое строительство». В этом году на реализацию этого проекта проекта предусмотрено более 12,5 миллионов гривен. Из них 11,2 миллиона гривен — средства ДФРР и около 1,3 миллиона гривен — софинансирование из ме...
Общество
За последние сутки на Херсонщине проведено 265 ПЦР-исследований и 1090 исследований методом ИФА на выявление коронавируса. Обнаружен один новый лабораторно подтвержденный случай COVID-19. Об этом сообщает пресс-служба Херсонской облгосадминистрации. Это женщина 45-ти лет, жительница Ивано-Франковска. Контактировала с ранее выявленным больным COVID-19. Обследована как больной пневмонией. Госпитализирована в Херсонскую областную инфекционную больницу, состоя...