Школа ХХI століття: зміни в контексті розвитку інформаційного суспільства. Частина 1

ВСТУП. НОВИЗНА ПРОЕКТУ

Останніми роками в системі довузівської освіти України й інших країн СНД загострилися проти­річчя та проблеми соці­ально-педагогічного характеру. Ідея створення загальноосвітніх комплексів проєвропейського типу (далі — ЗКПТ) з’явилася в ре­зультаті звернення батьків, які хотіли б дати своїм дітям шкільну освіту, наближену до сучасних європейських традицій і норм для подальшого навчання як в Україні, так і за кордоном.

Міжнародний пілотний соціально-педагогічний проект «Шко­ла XXI століття: зміни в контексті розвитку інформаційного суспільства» (далі — проект) було розроблено та прийнято до ре­алізації влітку 2009 року в межах щорічного літнього Міжнарод­ного психолого-педагогічного фестивалю «Перспектива»[1], який в липні проводять у м. Іллічівську Одеської області. Первісно про­ект було розроблено як тривалий, без чіткого строку закінчення, а також як базовий для модернізації різних освітніх систем — від окремих навчально-виховних установ до управлінь/відділів освіти район­них/міських рад.

Учасниками проекту є державні освітні структури, громадські організації/об’єднання педагогів, психологів і батьків з України, Росії, Молдови та Румунії, а також мережа пілотних навчально- виховних установ. Особливістю висококваліфікованої міжнародної команди розробників, експер­тів і тренерів проекту є готовність до співробітництва та здатність реально впроваджувати продук­тивні інновації.

Загальна концепція проекту, його соціально-педагогічні, соці­ально-психологічні, психолого-педа­гогічні й організаційно-педагогіч­ні складові є модулями із гнучкою структурою, що дозволяють без­перервну їхню модифікацію та модернізацію. Це значно розширює можливості та межі прое­кту, дозволяє його реалізацію на базі різних освітніх установ у різних країнах — як СНД, так і Східної Європи.

«Надзавдання» проекту полягає у формуванні загального культурно-освітнього простору як умови інтеграції освітніх систем України, країн СНД і Європейського Союзу.

Головною метою проекту є практична реалізація особистісно зорієнтованої освіти на базі пілот­них «дитиноцентриських»освіт­ніх установ/комплексів проєвропейського типу — комфортних, природодоцільних, максимально продуктивних для виховання, навчання, різнобічного розвитку й успішної соціалізації дітей за нових умов.

Серед стратегічних завдань проекту — робота із пробле­матикою модернізації та підвищення конкурентоспроможності освітніх установ, вирішення яких здатне перевести дискусію про просу­вання освітньої системи України шляхом інтеграції в євро­пейський освітній простір у нову пло­щину.

В межах проекту на базі пілотних освітніх установ прово­димо роботу з понад 10 стратегічними напрямами соціально-педагогічного, психолого-педагогічного та методико-технологіч­ного харак­теру, що забезпечують модернізацію та підвищення продуктивності освітніх установ: зниження здоров’явитратності та психологізації освітнього процесу; проектування та планування роботи школи за нових умов (на 4–5 років, на навчальний рік, на навчальний тиждень); реальне підви­щення продуктивності уро­ків, упровадження модульного навчання й організація освітнього про­цесу на підставі технологій тайм-менеджменту; індивідуалізо­ване навчання та робота з обдарова­ними дітьми із тьюторським супроводом; створення, апробування та поширення продуктивних дидактичних методик і техно­логій із урахуванням мнемотехніки[2], логіки, неориторики й ефективного педагогічного спілку­вання, ефективної наступності (ДНЗ-школа, 4–5 класи, педагогічна ко­манда класу-сім’ї учнів тощо); досягнення реального три/полілінг­візму; формування високоорганізованого освітнього се­редовища, що забезпечує демократичне та громадське виховання, а також різнобічний (емоційний, інтелектуальний, культурний тощо) роз­виток учнів та їхню успішну соціалізацію за умов інфор­маційного суспільства й європейської інтеграції; досягнення високої функ­ціональної грамотності, вільного володіння ІКТ[3] і комп’ютером; медіавиховання; створення громадських освітніх установ, підданих не лише відомчому, але й суспільному моніторингу, тощо.

 В межах проекту щороку проводимо великі міжнародні педа­гогічні форуми, конференції «Іннова­ційні методи в психології та пе­дагогіці», а також міні-фестивалі, семінари, тренінги та навчальні програми. Неабияку роль в ефективному розвитку цього проекту відіграє Міжнародний психо­лого-педагогічний фестиваль «Перспек­тива», в якому щороку беруть участь сотні педагогів різних країн.

Серед партнерів проекту — Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Генеральна асоціація вчителів Румунії, Всеросійський педагогічний портал «Завуч Інфо», Асоціація педагогів Молдови, Одеське педагогічне товариство, Асоціація розвитку творчої особистості «ВАРТО» (Вінниця, Україна), Управління освіти та методичні центри/кабінети низки міст (Вінниці, Ялти, Іллічівська, Хуста, Кишинева й ін.).

За три роки реалізації проекту його учасники опублікували понад 30 статей українською, російсь­кою і румунською мова­ми з актуальних проблем розвитку системи довузівської освіти в провідних педагогічних журналах. Деякі з них передруковані різними видавництвами по 2–3 рази.

З 2012–2013 навчального року в проекті беруть участь близько 70 тренерів, експертів і методис­тів, а також понад 500 педагогів із 11 пілотних освітніх установ.

______________________________________________________________

[1] Див.: http://festival.eidotehnika.org/

 [2] Мнемотехніка (від грецьк. mneme — пам’ять і techne — мисте­цтво) — спосіб поліпшення засвоєння нової інформації шляхом свідомого утворення асоціативних зв’язків за допомогою спеціаль­них методів і прийомів.

[3] Інформаційно-комунікативні технології

http://www.0552.ua/
Херсон конгресс родителей школа 21 века
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
45 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
В Киеве состоялся Международный турнир по спортивным бальным танцам «StarLight2019» WDC AL Ukraine. Воспитанники клуба спортивного бального танца «Латинос» Центра детского и юношеского творчества при управлении образования Херсонского городского совета (руководитель Лилия Логвинченко) заняли на соревнованиях немало призовых мест, в частности: - I  место заняли Овчинников Дмитрий (шк. № 26, 4 кл.) и Перепелица Диана (шк. № 54, 2кл.); Олексийчук Андрей (шк....
Криминал
Сегодня, на Херсонщине произошло очередное ограбление дома. По данным пресс-служб, в Новокаховский отдел полиции поступило сообщение 24-летнего местного жителя. Он рассказал, что неизвестные лица проникли в его квартиру, откуда похитили ноутбук и золотые изделия. По данному факту проводится расследование. Читайте также: Херсонца могло убить напряжение
Общество
На Херсонщине идёт регистрация на прохождение ВНО, на данное мероприятие приглашаются все желающие. Абитуриентам важно собрать полный пакет документов, необходимый для регистрации. Регистрация на прохождение ВНО продлится до 25 марта. Об этом сообщают в Херсонском региональном центре оценивания качества образования. Читайте также: Херсонца могло убить напряжение
Политические новости
Юлия Тимошенко по мнению ОО "Молодежь Украины за будущее" — единственный кандидат на пост президента, который понимает проблемы молодежи и имеет четкий план их решения. Об этом 19 февраля на пресс-конференции в УНИАН заявили представители ОО "Молодежь Украины за будущее". По словам активистов ОО "Молодежь Украины за будущее", они проанализировали программы кандидатов в президенты и по их мнению только лидер "Батьківщини" имеет пошаговый план, предусматрива...
Криминал
На Херсонщине полиция нашла браконьерские сетки, в которых находился осетр. По данным пресс-служб, во время отработки по выявлению фактов незаконного вылова водных живых биоресурсов работники отделения полиции в порту «Херсон» обнаружили браконьерские сети, в которых находились осетровые породы рыб. Полицейские вернули рыбу невредимой в природную среду. Нанесенный ущерб оценивался бы в сумму 115000 гривен. Как рассказал начальник отделения полиции в порту...
Общество
Проводя земляные работы в бывшем профилактории на берегу Днепра, херсонец нашел подземный кабель. И не нашел ничего лучшего, чем продолжить работы, – сообщают Херсонці. От удара током под напряжением тридцатиоднолетний горожанин мог и заживо сгореть. Но отделалася ожогами 3-4 степени и был госпитализирован в областную больницу.
Новости компаний
Каждый раз, когда необходимо выбрать подарок близкому человеку, многие люди сталкиваются с проблемой: кажется, что у него все есть, что подарить – неизвестно. Но 2018 год подготовил несколько модных и стильных новинок, которые отлично подойдут в роли подарка. Чтобы не ошибиться, выбирая подарки близким, и сделать оригинальный и приятный сюрприз – выберете часы в деревянном корпусе. Это стильно, полезно, необычно. Ваш друг, родственник или коллега обязатель...
Общество
Группа подростков в одной из школ в Херсонской области два месяца издевались над своей сверстницей. Об этом пишет издание "Типичный Херсон". Неприятная история произошла в одной из школ районного центра Нововоронцовка Херсонской области. Три мальчика-подростка устроили своей сверстнице настоящую травлю. На протяжении двух месяцев они постоянно толкали ее на переменах, оскорбляли и унижали. Девочка в ответ тихо плакала, так как не умела постоять за себя. Од...
Общество
Военнослужащий сбывал боеприпасы и оружие местным жителям и представителям криминальных кругов. Об этом сообщает пресс-центр Службы безопасности Украины. На Херсонщине осужден военнослужащего, занимался нелегальным сбытом оружия и боеприпасов. Сотрудники спецслужбы установили, что военный одной из частей Херсонщины продавал местным жителям и представителям криминальных кругов оружие и боеприпасы, которые были вывезены из района проведения операции Объедине...