• Головна
  • Про створення Херсонського обкому партії в березні 1944 року
17:32, 27 листопада 2014 р.

Про створення Херсонського обкому партії в березні 1944 року

Істо́рія (від дав.-гр. ἱστορία — оповідь, переказ про відоме, досліджене минуле) — наука, яка займається вивченням минулого людства, покладаючись при цьому на письмові та матеріальні свідчення минулих подій.

Із усіх відомих історичних «фактів» лише незначна кількість може бути повною мірою перевірена і підтверджена. Більшість науковців, які займаються вивченням історичних документів, погоджуються, що сучасний погляд на життя в той чи інший спосіб впливає на нашу інтерпретацію та бачення минулого. Тому на одну й ту саму історичну подію може існувати декілька різних точок зору, кожна з яких є по-своєму цінною.

Все ж, найціннішими є ті погляди та дослідження, які ґрунтуються на першоджерелах — документах, створених під час або невдовзі після подій, що вивчаються.

Історію також вивчають у школах, інститутах. Історію вивчають 89,67% людства.

(Вікіпедія).

На мою думку, історія – одна з найцікавіших наук у світі. На жаль, багатьох  людей історія нічому не вчить. І так було завжди і всюди – в Стародавній Греції і в Стародавньому Єгипті, в середньовічній Британії і в сучасному Китаї. До цього потрібно ставитись з розумінням, як і до того, що історію не можливо переписати. Іноді політики намагаються по іншому трактувати історичні події. Та від того самі події вже змінити не можливо. Можливо приховати, або «забути» про якусь інформацію. Але така інформація, незалежно від причини її «забуття», рано чи пізно знаходиться.

В цьому році під час підготовки до 70-річчя створення Херсонської області фахівцями Державного архіву області було зроблено відкриття, яке трохи змінює наше уявлення про події 1944 року.

В одній із справ національного архівного фонду зберігаються «Спогади Афанасьєва Івана Степановича про створення Херсонського обкому партії в березні 1944 року». В цьому документі відтворюються події того часу.

Виявляється, що на початку квітня 1944 року першим секретарем Херсонського обласного комітету компартії був призначений Олексенко Степан Антонович. До цього Олексенко С.А. був командиром партизанського загону. Формування керівників області оперативно відбувалось в Управлінні кадрів Центрального Комітету Комуністичної партії в Москві: Олексенко С.А. – перший секретар обкому, Прищепа М.М. – другий секретар, Гладков М.О. – третій секретар, Пасенченко Ф.І. – голова облвиконкому, Іванченко Д.І. – заступник голови облвиконкому, Афанасьєв І.С. – завідувач фінансово-господарським сектором обкому компартії тощо.

12 квітня цього року група керівників новоствореної області вилетіла літаком з Москви до Києва. 15 квітня в Києві їх прийняв перший секретар ЦК Компартії України товариш Хрущов М.С.

Ранком 16 квітня керівництво Херсонської області вилетіло на Миколаїв. Після приїзду до Миколаєва протягом дня відбувалась передача справ тих районів, які перейшли від Миколаївської до Херсонської області. На вечір вантажною машиною перший секретар та інші працівники обкому партії виїхали до Херсону, куди прибули біля 24.00.

Протягом двох тижнів були прийняті всі населені пункти і райони від Миколаївської та Запорізької областей. Також були знайдені приміщення для обкому партії та облвиконкому, розміщені працівники. Розпочалась робота по відновленню водозабезпечення, енергопостачання, ремонту доріг, забезпечення міста та районів продуктами харчування, тощо.

30 квітня 1944 року в місто Херсон приїхав перший секретар ЦК Компартії України Хрущов М.С. разом з двічі Героєм Радянського Союзу, генерал-майором Федоровим О.Ф. Було проведено засідання бюро обкому партії, на якому першим секретарем Херсонського обласного комітету Компартії України обрали двічі Героя Радянського Союзу, генерал-майора Федорова О.Ф. Товариш Олексенко Степан Антонович був звільнений з займаної посади з метою переведення його керівником в одну з областей Західної України, яка тими днями була звільнена від німецько-фашистських загарбників.

З різних літературно-історичних джерел нам відомо, що з 1944 року до 1946 року Олексенко був першим секретарем Дрогобицького обкому Компартії України. Знову працював першим секретарем Дрогобицького обкому Компартії України в 1949–1952 роках. Від жовтня 1952 року перебував на керівній радянській і господарській роботі в Україні. Зокрема, в 1953–1963 роках був заступником та 1-м заступником міністра радгоспів УРСР, заступником міністра місцевої паливної промисловості УРСР, начальником Головного управління електрифікації сільського господарства Міністерства сільського господарства УРСР. В 1963-1971 роках працював заступником міністра енергетики і електрифікації УРСР - начальником Головного управління сільської електрифікації. З грудня 1971 року - на пенсії. Депутат Верховної Ради СРСР перших трьох скликань.

От така історія ....

Іноді ми дивуємося, чому так часто за роки незалежності в нашій області змінюються керівники, а відповідь, можливо, криється в історії. А, можливо, й не має ніякого зв’язку. Хоча факт, погодьтесь, дуже цікавий.

 

#Херсон #архив #обком партии
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...