Открылась выставка на Херсонщине. Голодомор 1932-1933 років. Частина 2

Ще декілька документів того страшного часу:

З циркуляру ЦК КП(б)У про проведення звітно-перевиборної компанії споживкооперації та використання її для боротьби за виконання плану хлібозаготівель, м’ясного податку та ін.

8 листопада 1932 р.

Сов. секретно

Всем обкомам, райпарткомам и партячейкам

ОБ ОТЧЕТНО-ПЕРЕВЫБОРНОЙ КАМПАНИИ ПОТРЕБКООПЕРАЦИИ

... Нужно будет исчерпывающе объяснить пайщику на селе огромное значение экономических репрессий (прекращение завозов товаров из-за плохого хода хлебозаготовок), какие применяются пролетарским государством по отношению ко всем селам, колхозам и единоличникам, не выполняющим честно своих обязательств перед государством...

Секретарь ЦК КП(б)У Хатаевич

З протоколу Великолепетиського райкому партії від 19 грудня 1932 р.

1. ХІД ВИКОНАННЯ ПОСТАНОВИ ЦК КП(Б)У ОБКОМУ ТА БЮРО РПК.

В питаннях хлібозаготівлі та застосування фінансових репресій.

ПОСТАНОВИЛИ: Відмічаючи зовсім недостатнє переведення в життя постанов партій, бюро РПК УХВАЛЮЄ:

1. За недостатнє переведення фінансових репресій з боку РайФО, Держбанка до колгоспів, які занесені на чорну дошку Зав. РайФО т. Клименко винести догану. Керівнику Райбанку т. Гридіну зробити зауваження, запропонував останнім в термін 5 діб стягнути всю заборгованість з колгоспів, які занесені на чорну дошку.

Фракції РВК перевірити застосування репресій до злісних нездатчиків контрактантів, застосовуючи до них заходи репресивного порядку, передбачені інструкцією Раднаркому штраф – за кожен незданий пуд хліба по ринковій вартості.

З циркуляру Херсонської міськради сільрадам Херсонського району про виконання плану м’ясозаготівель

Листопад 1932 р.

ДО ВСІХ СІЛЬРАД

План м’ясозаготівель 4-го кварталу по Херсонському району виконано на 25/ХІ лише на 21,2% по одноосібниках та на 15,3% по колгоспниках. Куркульськими господарствами плану м’ясоздачі ще не виконувалося...

По куркульських господарствах 15-ти місячний план виконати протягом 5-ти днів.

Закінчити … виконання плану 4-го кварталу протягом 3-х днів...

Голова міськради Кричевцов

Зав. відділом постачання Тереховський

З протоколу засідання бюро партосередку Нижньосірогозької МТС про хлібозаготівлю в районі

22 січня 1933 р.

СЛУХАЛИ:

Інформацію тов. Пересипкіна по перевірці вивозу зерна фондів по В.Сірогозьким колгоспам і виконання постанови бюро прос. уповноваженим тов. Кривчиком.

УХВАЛИЛИ:

І. Відмітити, що п/ч дирекції недостатньо керувала під час вивозу фондів своїми участковими директорами, їх надзор виявив себе відсутнім у колгоспах по В.Сірогозам особливо та Н. Олександрівці, та виявлено по В.Сірогозам уповноважений від п/ос тов. Кривчик допустив, що у колгоспах «Простор» та «Ударник» були не вивезені в строк фонди з вімбарів, а тому тов. Кривчику за халатне відношення до вивозу винести догану, запропонувати йому негайно за 2 доби вивезти всі фонди і стягти з колгоспу «Зелений луг» всю заборгованість МТС як з репресивного колгоспу. Посилити вишукання розворованого хліба в ямах-доках і інших місцях, організувавши навколо цього придатний актив боротися за хліб.

З листа тов. Усова, голови Херсонської міської професійної ради

16 лютого 1933 р.

Председателю облпрофсовета

м. Кузьмиченко

Уважаемый товарищ

За последнее время, в связи со снятием со снабжения хлебом ряда предприятий у нас создалась далеко не благоприятная обстановка для работы. Основная тема дня – «хлеб» и не только на предприятиях, снятых со снабжения, а повсюду.

К этому следует добавить совершенно неудовлетворительное народное питание по столовым предприятий и учреждений. Отсутствие достаточного количества жиров, мяса, круп и почти полное отсутствие картофеля превратило пищу, даже в лучше поставленных столовых – в какую-то сомнительную жижицу смеси воды с капустой, зачастую капуста на «второе».

Задолженность зарплаты по району достигла 3 млн. руб. Особенно большая задолженность по судоремонтному комбинату (3 мес.), обозному заводу (3 мес.), совхозам «Велетень» (5 мес.), «Радземля» (6 м.) Консервстрое (4 мес.) 

С комприветом Усов

ф.Р-217, оп. 1, спр. 3, арк.137 ф.Р-217, оп. 1, спр. 3, арк.137 зв. ф.Р-217, оп. 1, спр. 3, арк.138 ф.Р-217, оп. 1, спр. 3, арк.138 зв.
http://www.0552.ua/
Херсон голодомор архив документы
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі