• Головна
 • Реабілітація при розсіяному склерозі
Новини компаній
11:30, 28 березня

Реабілітація при розсіяному склерозі

Новини компаній

Розсіяний склероз – хронічне захворювання, яке супроводжується болісними симптомами, такими як м'язова слабкість, спазми, біль, а також втрата зору. Щоб зняти симптоми і якомога довше залишатися незалежною, людині з розсіяним склерозом потрібен регулярний нагляд лікарів і реабілітація.

Реабілітація при розсіяному склерозі, фото-1

Що таке розсіяний склероз

Розсіяний склероз – невиліковне захворювання, що вражає центральну нервову систему. Основа центральної нервової системи – нервові клітини, нейрони.

Нервове волокно нейрона огортає мієлін. Він, як провідник, полегшує обмін інформацією між нервовими клітинами головного і спинного мозку та рештою тіла. Завдяки цьому людина рухається, думає, говорить.

При розсіяному склерозі імунна система атакує мієлін, зчитуючи його як щось чужорідне. Повідомлення, що проходять по нерву, сповільнюються або блокуються. Сам нерв також може бути пошкоджений.

Розсіяний склероз не має стосунку до забудькуватості, старечої деменції. Найчастіше починається в молодих людей віком 20-35 років.

Як проявляється розсіяний склероз

Хвороба протікає індивідуально, з різними неврологічними симптомами.

Різні частки головного мозку відповідають за різні функції організму, і симптоми залежать від того, в якому місці центральної нервової системи пошкоджено нервові волокна.

Людина втрачає здатність ходити самостійно і в усіх аспектах своєї життєдіяльності стає залежною від сторонньої допомоги.

Але більша частина хворих відчуває тривалі періоди ремісії – затишшя, без будь-яких нових симптомів.

Симптоми розсіяного склерозу

Зазвичай проявляються відразу кілька симптомів, які повторюються регулярно.

 • Рухові проблеми: оніміння, м'язова слабкість, спазми, відчуття «ударів струмом», тремтіння в руках, порушення координації та моторики.
 • Невиразне мовлення.
 • Порушення ковтання.
 • Проблеми із зором.
 • Зниження чутливості.
 • Депресія.
 • Втома, навіть після сну.
 • Когнітивні порушення.
 • Проблеми з кишківником: нетримання, діарея, закреп.
 • Проблеми із сечовидільною системою: нетримання, часті позиви, затримка сечі.

Реабілітація хворих з розсіяним склерозом

Зберегти незалежність у догляді за собою та покращити загальний фізичний стан хворому з розсіяним склерозом допоможе професійна реабілітація.

Комплексна реабілітація при розсіяному склерозі здатна зменшити функціональну дисфункцію пацієнта, покращити неврологічну функцію, допоможе досягти стабільної та тривалої ремісії.

До реабілітаційної мультидисциплінарної команди центру Result входять фізичний терапевт, ерготерапевт, нейропсихолог, за потреби логопед та уролог.

Члени команди складають індивідуальну реабілітаційну програму, взаємодіють між собою та обмінюються інформацією для ефективного результату.

Фахівці центру допоможуть знайти джерело, що поглинає енергію пацієнта, запобігти ускладненням та адаптуватися до нового повсякденного життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...