Херсонские парки и скверы будут развиваться по концепции земельной комиссии

Городской совет Херсона утвердил Концепцию развития парков и скверов Херсона, разработанную земельной комиссией горсовета совместно с представителями общественности.

Концепция утверждена на сессии горсовета Херсона в пятницу, 30 августа. По словам председателя земельной комиссии Татьяны Варущик, в концепции «сегодня на сессии утвердили концепцию озеленения города. Эта программа была предложена депутатами земельной комиссии и оказалась вне политики, как показала сегодняшняя сессия. Все депутаты ее поддержали, потому что хотят видеть город красивым и зеленым, наполненным новыми скверами, сохранить те парки, которые стали историей нашего города».

Далее – текст Концепции (в оригинале):

Концепція розвитку парків і скверів в м. Херсоні

1. Загальні положення.

1.1. Концепція розвитку парків і скверів в м. Херсоні в розроблена у відповідності до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах», «Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва», «Про природно-заповідний фонд України», ДБН 360–92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105.

1.2. При розробці Концепції розвитку парків і скверів в м. Херсоні враховані положення Генерального плану міста Херсона, затвердженого рішенням Херсонської міської ради від 26.12.2003 № 443 та рішення Херсонської міської ради від 31.05.2011 № 221 «Про встановлення Правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Херсоні».

1.3. Основні терміни, які вживаються у цій концепції, мають таке значення:

парк — самостійний архітектурно-організаційний комплекс, основним елементом якого є зелені насадження, площею понад 2 гектари, який виконує санітарно-гігієнічні функції та призначений для короткочасного відпочинку населення;

сквер — упорядкована ділянка зелених насаджень площею від 0,02 до 2,0 гектара, яка є елементом архітектурно-художнього оформлення населених місць, призначена для короткочасного відпочинку населення;

лісопарк — лісовий масив з елементами паркового благоустрою для масового відпочинку населення;

ботанічні сади — науково-дослідні природоохоронні установи, які призначені для вивчення та збереження об'єктів рослинного світу та здійснюють науково-дослідну, навчальну та освітньо-виховну діяльність;

дендрологічні парки створюються з метою збереження і вивчення у спеціально створених умовах різноманітних видів дерев і чагарників та їх композицій для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання.

зелена зона — сукупність зелених насаджень у межах певної території;

парки культури та відпочинку – культурно-рекреаційні зони, де надаються послуги, у тому числі платні, що:

- створюють умови для культурного відпочинку на свіжому повітрі;

- пропонують розваги (атракціони, ігротеки тощо);

- створюють умови для занять фізичної культури;

— проводять лекції, концерти, творчі зустрічі, вистави, театралізовані видовища.

меморіальні парки і сквери — земельна ділянка з системою благоустрою та озеленення, архітектурними формами та об’єктами, які мають історико-меморіальний зміст й особливий режим використання.

2. Основи та принципи розвитку парків і скверів в м. Херсоні.

2.1. Відновлення та реконструкція існуючих парків і скверів в м. Херсоні з метою привернення уваги мешканців та гостей міста до історичного минулого м. Херсона та його засновників, а також влаштування нових парків і скверів м. Херсона з дотриманням умов по збереженню об’єктів історико-культурної та природної спадщини.

2.2. Розподілення парків і скверів в м. Херсоні на типи (види), виходячи з функцій, які можуть виконувати парки і сквери та їх особливостей, зокрема, але не виключно: парки культури та відпочинку, меморіальні парки та сквери, лісопарки, дендропарки та ботанічні сади та парки тощо.

2.3. Забезпечення розвитку парків і скверів в м. Херсоні шляхом розроблення програми розвитку парків і скверів в м. Херсоні у відповідності до їх особливостей.

2.4. Проведення аналізу відповідності парків і скверів нормативним показникам рівня озеленення відповідно до вимог ДБН 360–92 «Містобудування.

Планування і забудова міських і сільських поселень», яка складає для міських парків – 65-80%, скверів – 75-85%, збільшення рівня озеленення для міських парків і скверів м. Херсона до 80%.

3. Основні завдання концепції.

3.1. Основними завданнями концепції розвитку парків і скверів в м. Херсоні є:

- розвиток та збереження парків і скверів в м. Херсоні;

— створення нових парків і скверів відповідно до генерального плану міста з метою покриття дефіциту в зелених насадженнях загального користування та доведення питомих показників до нормативних;

— приведення рівню благоустрою, облаштування та загального стану інфраструктури паркових територій у відповідність до існуючих та перспективних рекреаційних навантажень;

— створення умов для зниження техногенного впливу на навколишнє природне середовище територій міста;

— запобігання і недопущення зайняття озеленених територій міста забудовою нецільового призначення.

4. Шляхи реалізації концепції.

4.1. Забезпечення розробки та погодження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж парків і скверів з визначенням їх статусу, типу (виду) та режимом використання для подальшого затвердження рішенням Херсонської міської ради.

4.2. Створення та ведення системи обліку визначених у встановленому порядку територій парків і скверів.

4.3. Проведення інвентаризації зелених насаджень у парках і скверах для визначення їх якісного стану та подальшої розробки заходів з їх відновлення.

4.4. Проведення аналізу відповідності парків і скверів нормативним показникам рівня озеленення відповідно до вимог ДБН 360–92.

4.5. Проведення заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, зайняті парками і скверами міста.

4.6. Визначення та передача відповідним комунальним установам і підприємствам територій парків та скверів міста для утримання її у належному стані.

4.7. Визначення власників об’єктів нерухомості, розташованих на території існуючих парків і скверів для залучення до організації благоустрою відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

4.8. Розроблення системи заходів щодо забезпечення утримання (обслуговування) територій парків і скверів міста за рахунок бюджетних коштів, благодійних внесків, меценатства.

4.9. Розроблення проектів реконструкції територій парків і скверів міста та погодження їх у встановлену законом порядку. Передбачати в проектах влаштування на територіях парків та скверів міста спортивно – оздоровчих комплексів (тенісних кортів, велосипедних доріжок, майданчиків для активних видів спорту).

4.10. В рамках взаємодії із районними радами міста визначити обсяг участі останніх в організації та проведені систематичних заходів з утримання належного стану (прибирання територій парків і скверів) на території відповідних районів міста.

4.11. Розроблення програми розвитку парків і скверів в м. Херсоні у відповідності до їх особливостей і для забезпечення їх розвитку.

5. Очікувані результати.

5.1. Підтримка належного рівня забезпеченості населення м. Херсона якісними озелененими територіями загального користування.

5.2. Насиченість оновленими озелененими територіями для позитивного впливу на мікроклімат та підсилення архітектурно-просторової виразності території міста.

5.3. Покращення екологічної стану міста і його естетичного обліку із збереженням об’єктів історико-культурної та природної спадщини.

pravda.ks.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
27 просмотров в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Спорт
16 грудня у Херсонський державній морській академії очільник області Андрій Гордєєв, як голова Херсонської обласної федерації футболу, відзвітував про виконану роботу ХОФФ за 2018 рік. Херсонська обласна федерація футболу функціонує з 1996 року, і головним своїм завдання визначає  формування  здорової нації  в регіоні через заняття футболом. «У 2016 році, коли мене було обрано головою, ми ставили перед собою 2 задачі: розширення спортивної інфраструктури о...
Происшествия
Вчора на номер служби «101» м. Херсона, надійшло повідомлення, що по вул. Морська горить будівля. На місце події одразу виїхав черговій караул 20-ї Державної пожежно-рятувальної частини Суворовського району. По прибуттю з’ясувалося, що горить сміття у підвальному приміщенні покинутої чотирьох поверхової будівлі. Рятувальники одразу приступили до ліквідації пожежі. О 12:30 локалізовано, о 15:10 ліквідовано. Площа загорання склала 100 кв.м. Причини виникненн...
Общество
На звернення громадян стосовно неналежного санітарного стану прилеглої території житлового будинку № 6/29 по вулиці Комарова, а також території контейнерів для побутового сміття по вул. Малій Садовій , 12, здійснено перевірку та встановлено незадовільний санітарний стан на відповідних об'єктах благоустрою. За результатами перевірки, керівнику ТОВ Керуюча компанія "Нове місто", яка здійснює утримання вищезазначеної території, надано обов'язкову до виконання...
Спорт
Кристал готується до Турніру на Кубок мера міста Миколаєва. Турнір відбудеться на штучному газоні, сьогодні наша команда провела тренування на полі КДЮСШ“Освіта”. У загальній групі тренуються 20 футболістів, а Ілля Шевцов та Владислав Ігнатьєв займаються за індивідуальною програмою. Загалом основна обойма футболістів, що виступала у другій лізі збереглася. До тренувань також долучився Рустам Магомедов, який вже виступав у Кристалі ще на аматорському рівні....
Общество
З метою організації навчання населення правилам пожежної безпеки та попередження пожеж у житлі 14 грудня у м. Гола Пристань відбувся профілактичний рейд. Рятувальники разом з представниками ОСББ, місцевих ЗМІ та віддіду надзвичайних ситуацій міськради навчали громадян основним правилам пожежної безпеки в холодну пору року. «Основними причинами виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем, несправність та неправильна експлуатація приладів газопостачанн...
Общество
Депутаты Херсонского областного совета поддержали обращение к областной государственной администрации, касательно разработки региональной программы борьба с онкологическими заболеваниями  на 2019-2021 г.Херсонщина  уже второй год подряд находится в тройке лидеров по уровню онкологической заболеваемости. В областной совет регулярно поступают обращения от жителей региона о срочной единовременной материальной помощи. И почти все обращения - от людей, которым...
Происшествия
Виклик про ДТП із постраждалими на перехресті вулиць Лавреньова та Івана Богуна отримали патрульні вчора близько 20-ої години. На місці пригоди поліцейські побачили автомобіль Suzuki Splash та мопед Piaggio Zip 100, які мали характерні механічні пошкодження. Водія двоколісного транспортного засобу саме оглядали лікарі. Інспектори викликали слідчо-оперативну групу та забезпечили охорону місця події. Через деякий час слідчий відповідно до результатів медично...
Спорт
Херсонские спортсменки завоевали одну золотую, две серебряных и шесть бронзовых медалей на чемпионате Украины по боксу среди женщин. Также по итогам первенства страны Кристина Картавцева была награждена дипломом «За волю к победе», а наш судья Владимир Дзядевич был признан лучшим судьей чемпионата. По словам старшего тренера сборной Херсонской области по боксу среди женщин Игоря Стецюка, на этот чемпионат наша команда ехала в обновленном составе. Некоторые...
Общество
Согласно информации официального сайта Национального банка Украины, на 17 декабря официальный курс гривни к мировым валютам: 100 USD США – 2783.7123 (14 декабря – 2786.7006) 100 EUR – 3141.4193 (14 декабря – 3168.7573) В пятницу, 14 декабря, котировки гривни к доллару США на межбанковском валютном рынке Украины к закрытию торгов установились на уровне 27,88/27,91 грн/долл. Текущие котировки на 13 копеек ниже уровня закрытия вчерашних торгов. Котировки грив...