Херсонские парки и скверы будут развиваться по концепции земельной комиссии

Городской совет Херсона утвердил Концепцию развития парков и скверов Херсона, разработанную земельной комиссией горсовета совместно с представителями общественности.

Концепция утверждена на сессии горсовета Херсона в пятницу, 30 августа. По словам председателя земельной комиссии Татьяны Варущик, в концепции «сегодня на сессии утвердили концепцию озеленения города. Эта программа была предложена депутатами земельной комиссии и оказалась вне политики, как показала сегодняшняя сессия. Все депутаты ее поддержали, потому что хотят видеть город красивым и зеленым, наполненным новыми скверами, сохранить те парки, которые стали историей нашего города».

Далее – текст Концепции (в оригинале):

Концепція розвитку парків і скверів в м. Херсоні

1. Загальні положення.

1.1. Концепція розвитку парків і скверів в м. Херсоні в розроблена у відповідності до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах», «Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства м. Києва», «Про природно-заповідний фонд України», ДБН 360–92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105.

1.2. При розробці Концепції розвитку парків і скверів в м. Херсоні враховані положення Генерального плану міста Херсона, затвердженого рішенням Херсонської міської ради від 26.12.2003 № 443 та рішення Херсонської міської ради від 31.05.2011 № 221 «Про встановлення Правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Херсоні».

1.3. Основні терміни, які вживаються у цій концепції, мають таке значення:

парк — самостійний архітектурно-організаційний комплекс, основним елементом якого є зелені насадження, площею понад 2 гектари, який виконує санітарно-гігієнічні функції та призначений для короткочасного відпочинку населення;

сквер — упорядкована ділянка зелених насаджень площею від 0,02 до 2,0 гектара, яка є елементом архітектурно-художнього оформлення населених місць, призначена для короткочасного відпочинку населення;

лісопарк — лісовий масив з елементами паркового благоустрою для масового відпочинку населення;

ботанічні сади — науково-дослідні природоохоронні установи, які призначені для вивчення та збереження об'єктів рослинного світу та здійснюють науково-дослідну, навчальну та освітньо-виховну діяльність;

дендрологічні парки створюються з метою збереження і вивчення у спеціально створених умовах різноманітних видів дерев і чагарників та їх композицій для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання.

зелена зона — сукупність зелених насаджень у межах певної території;

парки культури та відпочинку – культурно-рекреаційні зони, де надаються послуги, у тому числі платні, що:

- створюють умови для культурного відпочинку на свіжому повітрі;

- пропонують розваги (атракціони, ігротеки тощо);

- створюють умови для занять фізичної культури;

— проводять лекції, концерти, творчі зустрічі, вистави, театралізовані видовища.

меморіальні парки і сквери — земельна ділянка з системою благоустрою та озеленення, архітектурними формами та об’єктами, які мають історико-меморіальний зміст й особливий режим використання.

2. Основи та принципи розвитку парків і скверів в м. Херсоні.

2.1. Відновлення та реконструкція існуючих парків і скверів в м. Херсоні з метою привернення уваги мешканців та гостей міста до історичного минулого м. Херсона та його засновників, а також влаштування нових парків і скверів м. Херсона з дотриманням умов по збереженню об’єктів історико-культурної та природної спадщини.

2.2. Розподілення парків і скверів в м. Херсоні на типи (види), виходячи з функцій, які можуть виконувати парки і сквери та їх особливостей, зокрема, але не виключно: парки культури та відпочинку, меморіальні парки та сквери, лісопарки, дендропарки та ботанічні сади та парки тощо.

2.3. Забезпечення розвитку парків і скверів в м. Херсоні шляхом розроблення програми розвитку парків і скверів в м. Херсоні у відповідності до їх особливостей.

2.4. Проведення аналізу відповідності парків і скверів нормативним показникам рівня озеленення відповідно до вимог ДБН 360–92 «Містобудування.

Планування і забудова міських і сільських поселень», яка складає для міських парків – 65-80%, скверів – 75-85%, збільшення рівня озеленення для міських парків і скверів м. Херсона до 80%.

3. Основні завдання концепції.

3.1. Основними завданнями концепції розвитку парків і скверів в м. Херсоні є:

- розвиток та збереження парків і скверів в м. Херсоні;

— створення нових парків і скверів відповідно до генерального плану міста з метою покриття дефіциту в зелених насадженнях загального користування та доведення питомих показників до нормативних;

— приведення рівню благоустрою, облаштування та загального стану інфраструктури паркових територій у відповідність до існуючих та перспективних рекреаційних навантажень;

— створення умов для зниження техногенного впливу на навколишнє природне середовище територій міста;

— запобігання і недопущення зайняття озеленених територій міста забудовою нецільового призначення.

4. Шляхи реалізації концепції.

4.1. Забезпечення розробки та погодження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж парків і скверів з визначенням їх статусу, типу (виду) та режимом використання для подальшого затвердження рішенням Херсонської міської ради.

4.2. Створення та ведення системи обліку визначених у встановленому порядку територій парків і скверів.

4.3. Проведення інвентаризації зелених насаджень у парках і скверах для визначення їх якісного стану та подальшої розробки заходів з їх відновлення.

4.4. Проведення аналізу відповідності парків і скверів нормативним показникам рівня озеленення відповідно до вимог ДБН 360–92.

4.5. Проведення заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, зайняті парками і скверами міста.

4.6. Визначення та передача відповідним комунальним установам і підприємствам територій парків та скверів міста для утримання її у належному стані.

4.7. Визначення власників об’єктів нерухомості, розташованих на території існуючих парків і скверів для залучення до організації благоустрою відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

4.8. Розроблення системи заходів щодо забезпечення утримання (обслуговування) територій парків і скверів міста за рахунок бюджетних коштів, благодійних внесків, меценатства.

4.9. Розроблення проектів реконструкції територій парків і скверів міста та погодження їх у встановлену законом порядку. Передбачати в проектах влаштування на територіях парків та скверів міста спортивно – оздоровчих комплексів (тенісних кортів, велосипедних доріжок, майданчиків для активних видів спорту).

4.10. В рамках взаємодії із районними радами міста визначити обсяг участі останніх в організації та проведені систематичних заходів з утримання належного стану (прибирання територій парків і скверів) на території відповідних районів міста.

4.11. Розроблення програми розвитку парків і скверів в м. Херсоні у відповідності до їх особливостей і для забезпечення їх розвитку.

5. Очікувані результати.

5.1. Підтримка належного рівня забезпеченості населення м. Херсона якісними озелененими територіями загального користування.

5.2. Насиченість оновленими озелененими територіями для позитивного впливу на мікроклімат та підсилення архітектурно-просторової виразності території міста.

5.3. Покращення екологічної стану міста і його естетичного обліку із збереженням об’єктів історико-культурної та природної спадщини.

pravda.ks.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
27 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Вчера вечером ДТП произошло в Голой Пристани. Как сообщает в соцсетях Иван Косинич, на улице Звездной водитель иномарки сбил женщину на пешеходном переходе. На месте работала полиция. Состояние женщины не сообщается. "Для наших водителей хорошую дорогу делать нельзя, скоростной режим не соблюдается", - пишет местный житель.
Общество
Совсем недавно в Таврическом микрорайоне власти перенесли остановку "Каштан", что вызвало возмущение местных жителей. Как сообщает в соцсетях Наталья Глазкова-Коваль, перенос остановки стал опасным для пассажиров и водителей.  "Страшно смотреть как идут люди на остановку. Рядом нет ни перехода, ни светофора. Люди перебегают перед машинами перебежками, оглядываясь, что бы и сзади не сбили и спереди не стукнули. Старикам очень тяжело идти, так как машины на...
Власть
З початку 2018 року з обласними комунальними підприємствами (установами, закладами) укладено нових та подовжено дію існуючих 85 договорів на оренду приміщень загальною площею 14,4 тис. кв. м. Про це повідомляє прес-служба облради. Станом на 01 вересня 2018 року 41 комунальними підприємствами та закладами укладено 266 договорів оренди майна, згідно яких в оренду надано нежитлових приміщень загальною площею 32,9 тис. кв. м. Найбільшими орендодавцями є Херсон...
Происшествия
24/7. Три цифри, які для більшості не мають особливого значення. Але не для патрульних. Навіть у вихідні вони продовжують нести службу. До прикладу, подружжя херсонських інспекторів Анастасія та Роман Бондаренки біля однієї зі шкіл міста на вулиці Людвика Заменгофа помітили гурт хлопців. Підлітки бігли, а за ними гнався чоловік. Невідомий викрикував у бік школярів погрози та висловлювався нецензурною лайкою. Поліцейські негайно кинулись до нього та затрима...
Спорт
Вчера херсонский "Кристалл" сыграл очередной матч в рамках Чемпионата Украины среди команд второй лиги. На этот раз соперником херсонцев стал ГФК "Николаев-2". Матч прошел на поле соперников.  Моментально "Кристалл" пропустил два гола. На третьей минуте матча Студенко забивает в ворота херсонец. Голевую эстафету принял Петров. На четвертой минуте он удваивает преимущество "Николаев-2". "Кристалл" смог отыграть только один мяч.  Вышедший на замену во втором...
Криминал
В Херсона "обчистили" очередную квартиру. Как сообщает Отдел коммуникации полиции области, от действий воров пострадал 59-летний херсонец. Он рассказал правоохранителям, что неизвестные проникли в его квартиру и украли мобильный телефон.  Как отметили в пресс-службе полиции, стоимость похищенного гаджета составляет 15 тысяч гривен. По данному факту правоохранители проводят проверку. Ранее, неизвестный ограбил квартиру 44-летнего жителя Херсона. Тогда вор в...
Общество
Херсон остался без спортивной медицины. По словам Егора Лебедя, Херсонский областной центр здоровья и спортивной медицины "переехал" в поликлинику "Железнодорожников". Однако, по факту, от центра осталась только регистратура, а спортсмены вынуждены проходить осмотры и получать допуски на соревнования у обычных врачей. "Хорошего ровным счетом ничего... Здоровые дети возрастом от 6 лет должны проходить медицинский осмотр и получать допуск к соревнованиям ряд...
Общество
Улица Суворова превратилась в трассу. Как сообщают в нашу редакцию очевидцы, сегодня днем водитель "БМВ" решил проехаться по главной пешеходной улице.  "Мчал по Суворова как угорелый! Или у нас владельцам дорогих иномарок все можно?", - пишет читательница Ольга.  Были ли на улице велопартульные, неизвестно. Как и реакция пешеходов, которые могли вызвать полицию. По словам читательницы, под колеса "лихача" никто не угодил.
Происшествия
22 вересня о 16:58 на пункт зв'язку 3-го Державного пожежно-рятувального підрозділу Нововоронцовського району надійшла інформація, що в с. Миролюбівка, горить житловий будинок. Про це повідомляє ГУ ДСНС у Херсонській області. На місце виклику виїхав черговий караул рятувальників. По прибуттю встановили, що горить дах житлового будинку на площі 70 кв. м. Майже дві години вогнеборцям знадобилось, щоб повністю ліквідувати пожежу. Загиблих та постраждавших нем...