Новини компаній
11:12, 1 лютого

Як позбутися болю в спині

Новини компаній
Як позбутися болю в спині, фото-1

Відчуття болю в спині знайоме, мабуть, кожній дорослій людині. Але прояви його бувають різними — від ниючого болю до гострого "прострілу”, який може віддавати в ногу, руку і навіть позбавляти можливості рухатись.

Перш за все зауважимо, що не можна займатись самолікуванням. У разі виникнення сильних больових відчуттів або серйозних ексцесів, таких як падіння, травма чи аварія, необхідно звернутись за кваліфікованою медичною допомогою.

Однак у багатьох випадках біль у спині викликаний звичайними причинами:

  • неправильна постава;
  • перевантаження спини на роботі або тренуваннях;
  • сидячий спосіб життя;
  • розтягнення м’язів тощо.

Ефективні методи позбавлення болю в спині пропонує остеопатія, яка поєднує в собі техніки м’якого масажу та непрямого впливу на тригерні точки. Позитивних результатів можна досягти навіть за два-три сеанси!

Які можуть бути причини болю в спині?

Першопричиною больових відчуттів завжди є здавлення нервових закінчень або інша дія на нервові волокна. Це явище може виникати, коли наш опорний апарат не справляться із заданим навантаженням. Наприклад, на тренуванні ви підняли велику вагу, або прийшли з магазину із дуже важкими покупками.

Зазвичай, виною цьому є слабкі м’язи спини, неправильний розподіл навантажень, різкі рухи. Внаслідок цього може виникати зв'язок та м'язів, грижа міжхребцевих дисків. При відсутності належного лікування дегенеративні захворювання дисків можуть прогресувати.

Біль в спині можуть викликати й інші захворювання:

  • спондилоартроз,
  • сколіоз,
  • анкілозивний спондиліт та інші.

Кожне з них потребує правильної діагностики та серйозного лікування під наглядом фахівця.

Що робити, коли болить поперек?

Водночас, є багато станів, коли немає потреби приймати медикаменти чи робити інші, серйозніші втручання. Як стверджує Дмитро Бондарук, практикуючий остеопат в Києві, багатьох проблем можна уникнути, дотримуючись нескладних рекомендацій та під час сеансів спеціального масажу.

Передусім, хворому необхідний спокій. До речі, в остеопатії надають дуже важливого значення поєднанню фізичної та психічної складової людського організму. Спокійна, розслаблююча атмосфера є одним із чинників одужання.

Лікувальний масаж може допомогти розслабити м’язи, покращити кровопостачання, притлумити біль. Іноді паралельно використовуються зігрівальні мазі та протизапальні препарати, виключно за призначенням лікаря.

Водночас, остеопати знають, що причиною болю може бути зовсім не хвороба суглобів чи м’язів. На прийомі досвідчений фахівець спочатку докладно обстежує пацієнта, знаходить точки впливу на уражену ділянку.

Біль, що віддає в спину, може бути викликаний захворюваннями внутрішніх органів, зокрема органів сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту тощо.

Як уникнути появи болю в спині?

Тут ми не будемо оригінальні й нагадаємо про те, що помірна фізична активність є способом зміцнення здоров'я в цілому та опорно-рухового апарату зокрема. Варто пам'ятати, що у фізкультурі головне — не рекорди, а регулярність. Не треба бігти марафон, але багато ходити щодня — обов’язково.

Слідкуйте за оптимальною для вас вагою. Надмірна вага збільшує ризик виникнення захворювань, і не лише у спині.

Перевірте якість вашого спального місця. Воно має бути в міру твердим, достатньо пружним та не надто прогинатись під вагою тіла. Потурбуйтесь про зручну подушку.

Втім, якщо біль у спині вже є, не зволікайте з візитом до спеціаліста. Чим раніше — тим краще. Кілька процедур, масажі, фізична терапія, вправи для зміцнення спини — і ви знову відчуєте себе здоровим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...