• Головна
  • Як замінити термостат у холодильнику
Новини компаній
18:16, 19 грудня 2023 р.

Як замінити термостат у холодильнику

Новини компаній

Що таке термостат і з якою метою він потрібен?

Щоб вникнути в тему, спочатку слід зрозуміти, на що саме потрібен цей пристрій і які в нього функції. Термостат - це реле, яке контролює температуру у вашому холодильнику та надсилає сигнали компрессору, змушуючи його увімкнутися або вимкнутися за потреби. Він діє дуже просто. З одного боку розташована запаяна трубка, наповнена спеціальним газом (зазвичай фреоном), а з іншого боку - контакти електричної ланки. При підвищенні температури газ розширюється і тисне на контакти, які замикають ланку і вмикають компресор. При використанні електронного регулятора цей процес здійснюється трошки інакше, але принцип залишається приблизно таким самим: потрібний рівень температури встановлюється на основі фактичних показників, які реєструє капілярна трубка. Більш детальний опис роботи пристрою не є обов'язковим, оскільки наша задача - не розбиратися у його тонкощах, а просто замінити, якщо він несправний.

Чи відповідає терморегулятор за несправність холодильника?

Є кілька способів переконатися в цьому (або навпаки). Спочатку потрібно знайти сам пристрій. Терморегулятор завжди пов'язаний з ручкою або кнопкою встановлення температурного режиму в камері, але, залежно від моделі холодильника, він може бути встановлений або всередині холодильної камери, або зовні.

Внутрішнє розташування є характерним для старших моделей холодильників. Якщо відкрити холодильну камеру, можна побачити невеличку пластикову коробочку, розташовану на одній з панелей. Це і є терморегулятор. Щоб дістатися до нього, просто треба зняти ручку перемикання температури та відкрутити захисний корпус.

Сучасні холодильні агрегати організовані трошки інакше. У них наше пристрій розташовано поза камерою. Зазвичай в верхній частині холодильника, над дверима. У будь-якому випадку принцип один - регулятор температури знаходиться там же, де і ручка перемикання

Знайшли? Тепер потрібно його перевірити. Існують три правильні способи перевірки працездатності пристрою.

  • Метод № 1

Найпростіший. Треба зняти захисну панель, знайти два подавальних проводи і замкнути їх безпосередньо. Розташування подавальних проводів відрізняється для різних моделей терморегуляторів, тому потрібно орієнтуватися на інструкцію саме вашої моделі (проводи, які підходять до терморегулятора, мають такі призначення: помаранчевий, червоний або чорний — з'єднує термостат з мотором; коричневий — провід, що веде в розетку; білий, жовтий або зелений — веде до лампочки, яка показує, що холодильник увімкнено; смугастий жовто-зелений — заземлення).

Жовто-зелений залишаємо в спокої, а от всі інші замикають один на одного. Увімкнемо холодильник у мережу, і якщо він запустився, терморегулятор точно потребує заміни.

  • Метод № 2

Треба знайти невелику рухому пластинку біля штиря, на якому кріпиться ручка терморегулятора, і спробувати рухати пластинкою-защільником. Якщо вона не зсувається або при зміщенні немає характерного щелчка, такий терморегулятор не може бути працюючим.

  • Метод № 3

Третій спосіб більш складний - це перевірка тестером. Тут потрібно демонтаж терморегулятора. Встановлюємо тестер на мінімум: аналоговий на «Х10», цифровий - на «200» або в режим "прозвонити ланку".

Для створення умов, що найбільше наближені до умов роботи терморегулятора холодильника, потрібну деталь слід опустити в ємність з холодною водою на декілька хвилин. Потім «прозванюємо» терморегулятор. Цифра «1» на екрані тестера наглядно свідчить про поломку терморегулятора. Повинно бути «0». Такий терморегулятор не підлягає відновленню і потребує однозначної заміни.

Як зняти терморегулятор?

У різних моделях все по-різному, але суть одна: відкрутіть все, на чому він тримається і що до нього підключено. Іноді зняти пошкоджений регулятор буває непросто, особливо при його зовнішньому розташуванні. Наприклад, в деяких моделях доведеться повністю зняти з петель двері камери. Для цього необхідно видалити накладку, яка встановлена над верхньою петлею, і відкрутити приховані під нею болти.

Головне - запам'ятати послідовність розборки! Якщо ви не довіряєте своїй пам'яті, фотографуйте кожен крок.

Тепер запуск

Ви визначили, що термостат несправний, придбали і встановили новий. Але це ще не все - щоб переконатися, що "операція" пройшла успішно, потрібно правильно запустити холодильник. Встановіть терморегулятор у мінімальне положення - регулюючу ручку поверніть проти годинникової стрілки до клацання. Тепер видаліть усі продукти з морозильної та холодильної камер. Це важливо, оскільки доти, доки продукти не наберуть температуру, термостат не відключить двигун.

Дочекайтеся вимкнення холодильника. Двокамерні холодильники, після першого запуску, зазвичай вимикаються протягом 1,5-3 годин. Тепер завантажте продукти в морозильну камеру. Після того, як ви переконаєтеся, що холодильник вимкнувся, потрібно зачекати ще пару годин, після чого можна завантажувати продукти в холодильну камеру. Тут головне - не поспішати, адже таку процедуру ви робите не щомісяця.

Якщо ви виконали всі ці прості вимоги, то ваш холодильник буде працювати у нормальному режимі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...