• Головна
  • Через російські обстріли Херсонщини, спостерігається масова загибель риби у Каховському водосховищі
17:05, 7 лютого 2023 р.

Через російські обстріли Херсонщини, спостерігається масова загибель риби у Каховському водосховищі

Через російські обстріли Херсонщини, спостерігається масова загибель риби у Каховському водосховищі

Не дивлячись на те, що початок 2023 року для зимівлі водних мешканців був у межах іхтіологічних норм, факти загибелі риби у січні все ж були зафіксовані. 

Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Внаслідок значного зниження рівня води у Каховському водосховищі, відбулася масова загибель водних біоресурсів зі створенням прямих ризиків зриву весняного нересту у цій водоймі. Зниження рівнів води відбулося через пошкодження запірних шандорів Каховської ГЕС у результаті обстрілів рф. За цим фактом відкрито відповідне кримінальне провадження.

Обстріли рф прибережної частини міста Херсон та акваторії Дніпра також призвели до масової загибелі товстолоба, за фактом якої відкрито кримінальне провадження. Збитки, нанесені рибному господарству, в даному випадку орієнтовно становлять понад 390 млн грн.

В інших водоймах України явищ загибелі та задухи риби протягом січня не зафіксовано. Так коливання температури води становили в середньому 0,4-3 С – у північних та західних областях, 1-4 С – у східних та центральних областях та 1,5-4,5 С – на півдні країни. Середні показники вмісту розчиненого у воді кисню у водоймах країни перебували у межах норми та були вищими за мінімально допустиму рибогосподарську норму (4,0 мгО2/дм3).

У більшості областей України льодостав був або повністю відсутній, або частково укривав водойми та складав 3-6 см (у Харківській області місцями до 25 см). В гірських частинах західних областей на річках спостерігалось активне льодоутворення у вигляді шугоходу, неповного льодоставу та заберегів, на окремих ділянках яких утворювались зажори льоду. На водоймах, укритих льодом, користувачами водних біоресурсів проводилися традиційні меліоративні заходи, зокрема биття ополонок, лунок тощо.

Водночас, у зв’язку зі збройною агресією рф, частина інформації про рівневий режим, температуру води та вміст розчиненого у воді кисню у водоймах окупованих та деокупованих територій Луганської, Донецької та Херсонської областей залишається невідомою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КривийРіг #новини #0564.ua #війна #росія #Україна #риба
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...