• Головна
  • День Соборності України: наскільки добре ви знаєте історію, - ТЕСТ
12:07, 22 січня

День Соборності України: наскільки добре ви знаєте історію, - ТЕСТ

День Соборності України: наскільки добре ви знаєте історію, - ТЕСТ

22 січня Україна відзначає День Соборності. Це свято було започатковане на честь Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, проголошеного на Софійському майдані 22 січня 1919 року. 

Про це нагадує Український інститут національної пам'яті.

«Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини Єдиної України – ЗУНР (Галичина, Буковина; і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Однині народ український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду», – йшлося в тексті Універсалу Директорії УНР.

Нині ми бачимо, як події сторічної давнини повторюються і набувають нових сенсів. Російська пропаганда довгий час намагалася поділити нас на «східняків» і «западенців», посіяти розбрат і розколоти Україну. Не вдалося. Ми засвоїли уроки історії й розуміємо, що лише в єдності наша сила, а згуртованість – запорука перемоги.

Історію треба знати, щоб вчасно й правильно реагувати на виклики.

Пропонуємо перевірити, наскільки добре ви знаєте про ті події за допомогою ТЕСТА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...