А если прорвёт плотину Каховской ГЭС? Официальная инструкция действий для херсонцев

Сегодня нет каких-либо предпосылок для прорыва плотины Каховской ГЭС и катастрофического затопления части нашего города, Херсонский форум. Однако в ходе командно-штабных учений с органами управления и подразделениями гражданской защиты, которые запланированы в Херсоне на 23 июля, будет разыгран самый неблагоприятный из возможных вариантов развития событий.

Управленцы всех уровней будут учиться принимать правильные решения по вводным, в том числе и по такой как катастрофическое затопление. В практической части учений в Комсомольском районе Херсона будет продемонстрирована работа Сборного эвакуационного пункта №4. Об этом сообщили в секторе гражданской защиты в Комсомольском районе. Специалисты сектора в порядке подготовки к учениям разработали Памятку населению. Как действовать, куда бежать – в ней всё есть. Как рассказывают эксперты, при самом худшем варианте развития событий на ГЭС прорывная волна достигнет черты города через два часа, а максимальный уровень воды (+ 5 метров) будет достигнут через 14 часов. При классическом же варианте запас времени на подготовительные мероприятия составит целых трое суток.

В любом случае – НИКАКОЙ паники. Текст Памятки приводим языком оригинала.

П А М ’ Я Т К А

населенню, яке потрапляє

в зону можливого катастрофічного затоплення

В зону можливого катастрофічного затоплення у Комсомольському районі м. Херсона потрапляє територія Карантинного острова та від берегової лінії до парної сторони вулиць Богородицької (Червонофлотської) і Чайковського.

Отримавши повідомлення про евакуацію, Вам необхідно, перш за все, швидко і без паніки підготуватися де неї. Оповістить сусідів, родичів, друзів та знайомих. Потурбуйтесь про дітей, пристарілих, хворих, людей з обмеженими можливостями. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

ВАМ   НЕОБХІДНО:

  • З собою мати:паспорт, військовий квиток, трудову книжку або пенсійне посвідчення, диплом (атестат про закінчення навчального закладу), свідоцтва про одруження і народження дітей, інші документи і гроші.
  • Взяти із собою валізу (рюкзак) з одягом, взуттям, постільною білизною, особистими речами і предметами гігієни. Обов'язково потрібно взяти теплі речі (навіть якщо евакуація проводиться влітку).                                                            

На одягу дітей мають бути нашивки з позначенням прізвища, імені та по батькові  евакуйованого, року народження, адреси постійного місця мешкання.

До валізи (рюкзака) прикріпити бирку з позначенням адреси постійного місця мешкання, прізвища евакуйованого. Загальна вага не повинна перевищувати 30 кг.

  • Взяти продукти харчування(на 2-3 доби) треба брати ті, які зручно зберігати і які не потребують тривалого приготування: консерви, концентрати, сухарі та ін. Воду доцільно налити у фляжку.
  • Зібрати аптечку- різні медикаменти, особливо протиінфекційні та від простудних захворювань, засоби індивідуального захисту
  • Перед виходом із дому треба перевірити чи відключені газ, електроприлади, освітлення, перекрити водопровідні крани, закрити вікна і двері.

Евакуація здійснюється наявними транспортними засобами та пішим порядком у безпечні райони. Мешканці карантинного острова евакуюються через автомобільний міст р. Кошова. Ні в якому разі не використовуйте залізничній міст -  він є небезпечним для пішоходів!

У разі евакуації маршрути руху громадського транспорту будуть змінені таким чином, щоб вивезти максимальну кількість людей у безпечні райони з пунктом посадки на Корабельній площі.

Приймальні евакуаційні пункти (пункти тимчасового розміщення) розгортаються на базі навчальних закладів і об’єктів соціально-культурного призначення.  У разі, якщо Ви не знаєте куди евакуюватись, прибудьте на збірний евакуаційний пункт № 4 (вул. Грецька (Леніна), 55, Херсонське морехідне училище рибної промисловості), або збірний евакуаційний пункт № 5 (вул. Р. Люксембург, 23, Херсонський державний аграрний університет).

  • Прибувши з необхідними речами на збірний евакопункт, необхідно  зареєструватися і діяти відповідно до отриманих вказівок та інструкцій. Після реєстрації ви будете направлені до приймального евакопункту (пункту тимчасового розміщення).

У разі потреби, на збірному евакуаційному пункті Вам буде надана медична, психологічна та інша допомога.

  • Виконуйте усі розпорядженняпосадових осіб евакуаційних і евакоприймальних органів.
  • Дотримуйтесьдисципліни та порядку на маршруті (на шляху руху на транспорті), на збірних і приймальних евакопунктах (пунктах тимчасового розміщення).
  • Сприяйте органам охорони громадського порядку і медичним працівникам.

Дійте швидко, але без паніки.

Допомагайте іншим, особливо будьте уважні до дітей, до вагітних жінок, людей похилого віку та інвалідів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі