• Головна
  • "Несімо свій Хрест!": 27 вересня відзначається свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, - ВІДЕО
10:44, 27 вересня 2022 р.

"Несімо свій Хрест!": 27 вересня відзначається свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, - ВІДЕО

"Несімо свій Хрест!": 27 вересня відзначається свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, - ВІДЕО

27 вересня християни східного обряду відзначають друге велике дванадесяте свято у новому церковному році -  свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.  Це день суворого посту. Під час Бдіння святково прикрашений Хрест виноситься на середину храму, де урочисто воздвигається (підноситься) священнослужителем по сторонах світу. Після завершення Літургії всі священнослужителі виходять в центр храму і співаючи Тропар: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо», тричі кланяються Хресту до землі. Всі моляться і разом з ними творять земні поклони. Це єдиний випадок, коли покладаються земні поклони в Господське дванадесяте свято. Хрест лежить на аналої до 4 жовтня – дня віддання свята, а потім священник заносить його у вівтар.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Православної церкви України та Митрополита Єпіфанія.

Особливе поклоніння Хресту в день цього свята звершується з нагоди відомої історичної події, а саме – віднайдення й урочистого прославлення Хреста Господнього, яке сталося у першій половині IV століття. Символіка згаданого богослужіння є нагадуванням про те, давнє, Воздвиження, коли віднайдений Хрест Господній Патріарх урочисто підносив над народом, що збігся, почувши про радість знайдення святині. 

Як свідчить Священне Передання, Хрест був знайдений 326 року в Єрусалимі. В той час імператор Костянтин Великий бажав віднайти Хрест, на якому був розіп'ятий Господь наш Ісус Христос. З цією метою він направив до Єрусалиму свою матір – святу царицю Олену, і Промислом Божим Животворчий Хрест нею був віднайдений. 

"Вшановуючи Хрест Господній, ми урочисто прославляємо Спасителя, а також нагадуємо собі і про наш обов’язок – взявши хрест свій, слідувати за Христом. І хоча шлях цей не є легким, однак всякий, хто йде ним, у силі цього смирення здобуває собі підтримку, зміцнення та спрямування. 

Силою Чесного і Животворчого Хреста Твого Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй і спаси нас!", - йдеться у повідомленні ПЦУ.

Митрополит Єпіфаній звернувся з нагоди події до вірян з такими словами:

"Дорогі брати і сестри, вшановуючи сьогодні Чесний і Животворчий Хрест Господній, покладімо собі на серце всі ті істини віри, яких він навчає нас: про жертовну любов Божу до людства, про Господнє смирення, про переможну довіру до Небесного Отця та про необхідність виконання Його волі, яке завжди приводить до блага. І нехай переможна хресна сила, сила любові та смирення, завжди буде нам на поміч. Щоби ми гідно пронесли життєвою дорогою свій власний хрест і від Спасителя отримали обіцяну винагороду – вічне блаженне життя у Царстві Небесному".

Предстоятель ПЦУ Блаженнійший Митрополит Епіфаній звершив всенощне бдіння, під час якого у молитві до Бога закликав: «Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу православним християнам над супротивниками подай і хрестом Твоїм охороняй нас, оселю Твою».

Також відбувалась Божественна літургія, яку очолював також Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Традиції святкування

Цього дня віруючі відвідують церкву та поклоняються хресту. Проходять також хресні ходи.

У церквах, що будуються, до свята приурочують підняття хрестів.

У свято також прийнято тримати піст, відмовляючись від їжі тваринного походження.

Цього дня готували капусту на зиму, а також готували страви з капустою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кривийРіг #0564ua #пцу #свято #воздвиження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...