• Головна
  • Як правильно вибрати доменне ім’я та не пошкодувати про це
Новини компаній
11:00, 15 вересня 2022 р.

Як правильно вибрати доменне ім’я та не пошкодувати про це

Новини компаній
Як правильно вибрати доменне ім’я та не пошкодувати про це, фото-1

Відкриття власного сайту завжди пов’язано з великою кількістю справ, які потрібно зробити перед цим. Вибір імені для домену – одна з цих справ, які потрібно зробити перед тим, як купити домен. Це має дуже велике значення, оскільки більшість користувачів будуть пам’ятати сайт саме за його адресом. Тому якщо він буде складним чи задовгим є висока ймовірність того, що його не зможуть знайти. Розгляньмо на що треба звернути увагу при виборі імені, щоб воно вийшло влучним та успішним.

Виділяйте найголовніше

Перше, про що не потрібно забувати полягає в тому, що ви створюєте назву для користувачів. Ідеальний варіант полягає в тому, що вона повністю збігається з назвою, яку має ваш бренд. Так людям буде простіше запам’ятати. Крім цього більше шансів, що ваш сайт випаде в пошукових результатах.

Також не слід забувати про те, що добре коли домен показує суть сервісу. Тобто коли назви сайту достатньо, щоб людина зрозуміла, що її чекає, коли вона перейде за посиланням. Наприклад, курси іноземних мов, продаж обладнання для приготування піци чи сервіс оренди автомобілів. Краще відмовитись від тих варіантів, які «вводять в оману» користувачів. Наприклад, коли по назві здається, що компанія займається автомобілями, а переходячи на сайт виявляється, що там пропонують все, що потрібно для приготування кондитерських виробів.

Розмір має значення

Як це не дивно, але те, яким буде розмір доменного імені – це дуже важливо. Причому, чим коротша буде назва, тим краще для сайту. Від довгих назв варто одразу відмовитись, оскільки:

  • Чим довша назва, тим більше ймовірність зробити в ній помилку. Тому користувач може вирішити, що такого сайту не існує, чи перейти на якийсь інший сайт.
  • Для того, щоб набрати довгу адресу потрібно витратити більше часу.
  • Якщо назва задовго, це спростить роботу шахраям, які займаються створенням підроблених сайтів. В довгій назві набагато легше зробити непомітні зміни.
  • Чим більше потрібно запам’ятовувати, тим більше ймовірність того, що користувачі забудуть адресу.

Тому краще обирати прості варіанти, які легко запам’ятати та в яких важко зробити помилку. Також слід зазначити, що потрібно впевнитися, що ви не допустили помилки в імені домену. Оскільки в такому випадку це може викликати настороженість у користувачів, тому що такий метод є поширеним серед шахраїв.

Менше цифр

Спеціалісти не рекомендують використовувати цифри в імені. Єдине виключення – це коли вони є в назві вашої компанії. Також не потрібно додавати цифрові означення своєї області. Навіть якщо всі слова, які вам подобаються та показують суть сайту вже зайняті, краще буде обрати іншу домену зону, та використати таке ім’я, ніж додавати туди цифри.

Більшість користувачів не звертає увагу на такі нюанси та вказує адресу без цифр. Таким чином ви можете відправити користувачів прямо до своїх конкурентів.

Обов’язково зробіть перевірку

Вибирати підходяще ім’я для домену – справа не з легких. Але вибрати таке ім’я, яке не тільки буде гарно звучати й підходити вашому сайті, а ще й буде вільним – ще складніше. Саме тому, краще постійно перевіряти варіанти, які подобаються.

Для цього ви можете перейти на сайт компанії, яка реєструє доменні імена та в спеціальний рядок вбити варіант, який вам подобається. Відразу після цього ви зможете побачити чи вільне це ім’я чи ні. Причому одразу в різних доменних зонах. Таким чином можна буде відразу вибрати іншу доменну зону, якщо в тій, про яку ви думали перед цим ім’я вже зайняте. Зробити вибір буде простіше, якщо у вас буде відразу декілька варіантів. Особливо в тих випадках, коли ви розглядаєте лише одну доменну зону. Доречи, тоді ви можете одразу це вказати й побачити у результатах тільки ті варіанти, які вас цікавлять. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...