• Головна
  • В Україні стартувала національна кампанія «Твоя кров може воювати. Стань донором»
14:25, 10 вересня 2022 р.

В Україні стартувала національна кампанія «Твоя кров може воювати. Стань донором»

В Україні стартувала національна кампанія «Твоя кров може воювати. Стань донором»

В умовах воєнного стану стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є однією з умов забезпечення обороноздатності країни та  запорукою її національної безпеки. Війна створює нові виклики: кров потрібна щодня як для порятунку українських воїнів, так і для мирних громадян, які страждають від агресії, розв’язаної російською федерацією. Зараз важливо збільшувати запаси безпечної і якісної донорської крові, яка допомагає не тільки рятувати життя військових, а й проводити планові операції в тилу, приймати пологи, здійснювати трансплантації.

На сайті Міністерства охорони здоров'я повідомляється про старт національної кампанії «Твоя кров може воювати. Стань донором».

Щоб стати донором, потрібно звернутися до  центру крові (практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров. У Кривому Розі  - центр розташований за адресою: вулиця Медична, 12, Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50005).  

Записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і за потреби крові зв’язуються з ними.

Записатися онлайн в реєстр донорів. Кожен, хто  бажає донатити  кров, може зареєструватися на відповідних вебсервісах, внести туди всю необхідну інформацію і чекати повідомлення від координаторів.

Донором може стати кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог: маса тіла не менше ніж 50 кг і відсутність протипоказань до донорства. Про протипоказання детально можна прочитати тут: https://utcc.gov.ua/blooddonor/

Кампанію «Твоя кров може воювати. Стань донором» ілюструє мурал на воротах обстріляного будинку в центрі Харкова.

В Україні стартувала національна кампанія «Твоя кров може воювати. Стань донором», фото-1

Художник Гамлет Зіньківський створив цей мурал після того, як сам здав кров для фронту. Автор надав право використовувати його роботу, сподіваючись, що  вона надихне на донорство інших.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кривийРіг #новини #0564ua #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...