• Головна
  • Що таке вагові крани і як вони застосовуються?
Новини компаній
12:26, 1 вересня 2022 р.

Що таке вагові крани і як вони застосовуються?

Новини компаній

Всі вантажні операції пронизані процедурою зважування вантажу. Логічно для цього використовувати ваги платформні, що розташовуються на твердій поверхні (майданчику, фундаменті тощо). Але для того, щоб покласти вантаж на платформні ваги для зважування, його необхідно підчепити та опустити на ваги, а потім знов підняти та перемістити за місцем призначення. 

У такий технологічній схемі утворюється зайва маніпуляція: вантаж доводиться опускати на платформні ваги. Запобігти їй дозволяють ваги кранові, що працюють за принципом ручних пристроїв зважування, якими раніше господарки користувалися на ринку, щоб перевірити фактичну масу товару, яку винахідливі продавці любили зменшувати. Аналогічний принцип зважування зараз використовується у професійній сфері, і про нього ми хочемо розповісти нижче. 

У чому сенс кранових ваг? 

Кранові ваги, що працюють за принципом кантара, чіпляються до підйомного пристрою замість гака. Піднявши вантаж, опускати його на платформні ваги вже не потрібно, оскільки показання маси ваги знімають за коротку паузу під час переміщення вантажу до місця призначення. Це дуже зручно, адже зникає такий зайвий елемент важення, як рух вантажу униз. 

Особливість ваг для крана в компактності та можливості оперативного переміщення. Пристрої займають мало місця на складі, при цьому межа зважування здатна досягати 50 тонн, хоча практика показує, що таку велику масу за одну операцію доводиться важити рідко. Використовувати кранові ваги зручно на свіжому повітрі. Річ у тому, що звичайні платформні ваги погано переносять підвищену вологість. Також для стаціонарних агрегатів важливий твердий фундамент та дренажна система. У багатьох випадках кранові ваги стають найпрактичнішим рішенням. 

Асортимент

Кранові ваги діляться на такі типи: 

  • Механічні (динамометричні), що працюють без електричного живлення. Це непоганий, але незручний варіант, оскільки ділення шкали побачити з великої відстані складно, тож з динамометричних пристроїв знімають показання на невеликій відстані від майданчика;

  • Електронні – це найсучасніші пристрої, що потребують для роботи електричного живлення. Вони обладнані табло, що добре читається у темряві та з великої відстані, мають розгорнуті настройки зважування, а табло деяких з них навіть винесене дистанційно та взаємодіє з датчиком ваги за допомогою радіосигналу. 

Електронні ваги як найзручніші і точніші вимірні пристрої у вичерпному асортименті представлені на сайті компанії «Бествес». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...