• Головна
  • Фінансова сторона навчання в Університеті Коменського у Братиславі
Новини компаній
11:00, 1 серпня 2022 р.

Фінансова сторона навчання в Університеті Коменського у Братиславі

Новини компаній

Одна з головних причин, через яку українські абітурієнти прагнуть вступити до словацьких ВНЗ, – можливість не витрачати гроші на навчання. У більшості інших країн вища освіта у приватних та державних установах платна, тож розраховувати потрібно на власні сили, фінансову підтримку родичів і, якщо пощастить, на здобуття гранту. Тут майже у всіх ВНЗ, включаючи Університет Коменського в Братиславі, передбачена можливість навчання без оплати лекцій та практичних занять. Але не все так просто, як здається на перший погляд.

Як отримати можливість навчатися у ВНЗ безкоштовно?

Стати студентом університету Коменського водночас просто і складно. Просто, тому що розглядають та схвалюють заявки абітурієнтів з різних держав, а складно, оскільки не всім вдається зробити так, щоб навчання було безкоштовним. Є дві ключові умови, щоб навчатися не на платній основі:

  1. Проходження навчання словацькою мовою. Якщо студент не готовий слухати лекції та виконувати практичні завдання національною мовою, то за навчання доведеться платити. Тішить те, що словацька в чомусь схожа на українську, тому для освоєння її на прийнятному рівні достатньо відвідувати мовні курси.

  2. Правильне оформлення та своєчасне подання документів до приймальної комісії.

На що доведеться витрачати гроші?

Якщо вдалося вирішити всі формальності та організувати безкоштовне навчання в Cловаччині, це не означає, що можна їхати в іншу країну без грошей, адже крім навчання є й інші витрати. Під час фінансового планування слід враховувати витрати на:

  • додаткові навчальні матеріали та придбання ліцензії для студентів деяких спеціальностей;

  • транспорт – найвигідніше купити проїзний, оскільки їздити доведеться багато, особливо, якщо плануєте підробляти. Ще один спосіб заощадити – купити чи орендувати велосипед;

  • проживання – найдешевше обійдеться розміщення в гуртожитку, але місця може не вистачити, отже, потрібно мати достатньо коштів на оренду квартири;

  • харчування – тут все залежить від ваших потреб та звичок, у середньому студенти витрачають приблизно 200-250 євро на місяць;

  • розваги та подорожі, без яких неможливо собі уявити навчання за кордоном;

  • купівлю сезонного одягу та взуття;

  • непередбачені потреби.

Частину витрат вдасться компенсувати, якщо влаштуватися на підробіток, причому бажано поруч із місцем проживання – тоді буде зручно працювати вечорами та вранці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...