• Головна
  • Зеленський підписав Закон, який дозволить конфіскацію активів тих, хто підтримує російську агресію
13:07, 23 травня

Зеленський підписав Закон, який дозволить конфіскацію активів тих, хто підтримує російську агресію

Зеленський підписав Закон, який дозволить конфіскацію активів тих, хто підтримує російську агресію

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб", ухвалений 12 травня 2022 року Верховною Радою України.

Про це повідомляється на сайті Офісу Президента України.

Зазначається, що цей Закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися. Також визначено критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

Наголошується, що процедура виявлення та конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України, дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. 

Відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб. Очікується, що таким органом стане Міністерство юстиції України, яке має організувати роботу з виявлення та розшуку таких, що підлягають блокуванню, активів фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях Ради національної безпеки i оборони України.

Водночас здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави покладається на Вищий антикорупційний суд. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#херсон #новини #0552.ua #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...