• Головна
  • Херсонщина перебуває на порозі серйозних ускладнень епідситуації, - головний державний санітарний лікар
20:45, 17 травня

Херсонщина перебуває на порозі серйозних ускладнень епідситуації, - головний державний санітарний лікар

Херсонщина перебуває на порозі серйозних ускладнень епідситуації, - головний державний санітарний лікар

Головний державний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич попередив, що Херсонщина перебуває на порозі серйозних ускладнень епідситуації та можливо спалахів різних інфекційних захворювань.

Про це він повідомив у Facebook.

Передумовами до такої епідситуації головлікар вважає:

1. Реальні проблеми з водопостачанням у деяких населених пунктах, відсутність достатньої кількості гіпохлориту натрію для дезінфекції води та знезараження стічних вод (на деяких водопостачальних підприємствах запас 4-5 днів, повна відсутність контролю за станом питної води).

2. Неможливість повноцінного контролю за станом води у відкритих водоймах та місцях пляжного відпочинку.

3. Повна безконтрольність суб'єктів господарювання особливо продовольчої групи, стихійна торгівля продуктами харчування, у тому числі невідомого походження, порушення умов їх зберігання.

4. Недотримання правил інфекційного контролю у лікувальних закладах (минулого тижня наприклад ми виявили сальмонеллу у стічних водах обласної дитячої клінічної лікарні).

За словами Ромаскевича, все це, на тлі поступового підвищення температури довкілля, створює умови для спалахів захворювань кишкової групи.

На його думку, сьогодні лікувальні заклади  не мають належних умов, щоб ефективно лікувати інфекційні захворювання.

"Комбінація дефіциту антибактеріальних засобів та розчинів для внутрішньовенного введення при зневодненні також може призвести до великої кількості летальних випадків. Проблематичним є і проведення епідрозслідування в осередках", - зазначив спеціаліст.

Він вважає, що кожен на своєму місці має сьогодні вирішити питання загальної біологічної безпеки - від обивателя, який не вживає некип'ячену воду до суб'єктів господарювання, які дотримуються санітарних норм і правил і лікувальних установ, які створили хоча б мінімальний запас замісних розчинів, антибіотиків і дезінфектантів.

"Зі свого боку ми технологічно готові забезпечити необхідну кількість лабораторних досліджень лише найближчим часом (запасів реагентів ми маємо на 14-20 днів) в умовах моніторингу ситуації та на 3-5 днів в умовах епідемії", - підсумовує головний санітарний лікар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#херсон #новини #0552.ua #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...