• Головна
  • Позичити гроші в друзів чи взяти кредит онлайн?
Новини компаній
12:00, 9 вересня

Позичити гроші в друзів чи взяти кредит онлайн?

Новини компаній

У кого позичити гроші – в МФО чи у друзів? В обох випадках ви заплатите комісію. Кредиторам – грошима, друзям – послугою за послугу. Як вибрати найбільш відповідний варіант та не обпектись? Фінансові експерти з Лоадно допоможуть розібратись в цьому питанні.

Підрахуйте, скільки саме грошей вам потрібно

Перше, що рекомендують в Loando, це зробити фінансовий розрахунок.

Розпишіть усі ваші витрати та визначте розмір суми, якої вам бракує. Таким чином ви уникнете лишніх боргів. Також при цьому варто точно розрахувати час, коли ви зможете віддати гроші. У випадку з МФО, це допоможе зберегти хорошу кредитну історію, а з ріднею – стосунки.

Позичити гроші в друзів чи взяти кредит онлайн?, фото-1

Перегляньте всі можливі варіанти

Просити гроші у друга або члена сім’ї – незручно. Перш ніж зважитись на такий крок, дослідіть альтернативні варіанти. Можливо, у вас є можливість скоротити свої витрати або ж взяти кредит онлайн під 0%? Якщо ці варіанти не працюють, ви тоді варто запитати у близьких.

Важливо: впевніться, що людина, у якої ви просите гроші, знаходиться у хорошому фінансовому становищі та будьте готові до відмови. Тільки не беріть її близько до серця. Краще так, ніж отримати гроші та відчувати постійні докори.

Складіть договір

Будь це компанія кредитора чи знайомий, ви повинні обговорити всі нюанси. А письмовий запис полегшить цей процес, адже люди здатні забувати, а папір – ні. Тільки не кажіть, що ви надто добре знаєте одне одного для таких формальностей. Це перший дзвіночок, що все піде не за планом.

Ваша домовленість може включати такі пункти:

  • Розмір суми;
  • Термін погашення;
  • Спосіб погашення;
  • Який відсоток (якщо цього вимагає ваш колега);
  • Форс-мажорні обставини.

Так ви точно знатимете свої права та обов’язки та нічого не наплутаєте. Плюс вашому “кредитору” буде спокійніше.

Пропишіть суму на погашення боргу у своєму бюджеті

Незалежно від того, де саме ви позичите гроші, ви повинні вчасно їх виплачувати. Тому впишіть суму боргу до свого бюджету та розраховуйте місячні витрати згідно з цим нюансом. Якщо вам важко контролювати свої фінанси, розподіліть їх на “обов’язкові витрати” й “додаткові” та зберігайте на різних картках.

В разі форс-мажорів будьте відвертими зі своїм кредитором. Адже людина могла розраховувати на ці гроші. Але, якщо вона побачить вашу готовність знайти рішення, ваші стосунки вціліють.

Підсумок

Тверезо оцінюйте свою ситуацію та вибирайте оптимальний для себе варіант. Якщо вам зручніше відплатити послугою за послугу – скористайтесь грошима друзів. А якщо вам вигідніше заплатити комісію та не бути нікому нічого винним – звертайтесь до МФО. У будь-якій ситуації головне – взяти на себе повну відповідальність та не підвести того, хто вам допомагає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...