Ток-шоу “Моя хата скраю…” на сцені Херсонського драмтеатру

Ток-шоу “Моя хата скраю…” на сцені Херсонського драмтеатру

Сцена під дахом у Херсонському драмтеатрі ім. М. Куліша сьогодні перетворилась на знімальний майданчик ток-шоу “Моя хата скраю…” Усе що відбувалось на сцені було у стилі модних телепрограм та з усіма притаманними їм складовими: харизматичний ведущий, гостра тема, проникливі історії героїв і, навіть, бійка як кульмінація.

Ток-шоу “Моя хата скраю…” на сцені Херсонського драмтеатру, фото-1

Проблема, яку піднімають герої вистави, дійсно, може торкнутися кожного. Це наркозалежність. Адже, як розповів керівник Херсонської філії Міжнародної антинаркотичної асоціації Дмитро Костяков, за офіційними даними в країні налічується 350 тисяч ін'єкційних хворих. В той же час, за неофіційними даними, є понад 2 мільйони людей, які страждають на один із видів залежностей(ігроманія, наркоманія, алкозалежність).

Ток-шоу “Моя хата скраю…” на сцені Херсонського драмтеатру, фото-2

Це вже другий спільний проєкт Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша з Міжнародною антинаркотичною асоціацією. Першим була моновиства “Ілюзія”, яку блискуче втілив не професійний актор, а колишній наркозалежний.

-Ми подавали грант на Український культурний фонд, ми хотіли це зробити потужно, маючи фінансовий ресурс. Через технічні перепони цей гарний проект фінансування не отримав. Але ми для себе вирішили: ідея класна, будемо працювати. Тим більше ідея режисера дуже сподобалась. Якщо перший проект з МАА - це сповідь людини, яка через це пройшла. Цього разу режисер придумав зворотній хід - це сповіді батьків наркозалежних людей. Тим більше, що співробітники МАА наголошують, що найбільший ворог цих людей, які мають залежність, - це батьки, рідні, бо ми жаліємо своїх, весь світ винний, а моя дитина не винна. І ось ми, глядачі, повинні зробити висновок - хто ж винний? Ми хотіли почати розмову не з наркозалежними, а з соціумом, - розповідає про виставу директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

Ток-шоу “Моя хата скраю…” на сцені Херсонського драмтеатру, фото-3

У центрі оповіді - три історії людей, які страждали від залежності, очима їхніх батьків. Різні соціальні прошарки, різне виховання, але таке, що призводить до крайнощів…

Ток-шоу “Моя хата скраю…” на сцені Херсонського драмтеатру, фото-4

Режисер-постановник вистави Сергій Павлюк, який також ставив і перший спільний з Антинаркотичною асоціацією проект, розповідає про свій задум, зазначаючи, що проблематика бере за живе, адже від цього ніхто не застрахований.

Ток-шоу “Моя хата скраю…” на сцені Херсонського драмтеатру, фото-5

-Так, хочеться реальних історій. Але я протягом місяця роботи над виставою вже втомився від них.Вони дуже тяжкі.У мене у самого 5 дітей, і я розумію, що не можу їх контролювати, а хотів би це робити. І не дай Бог я потраплю у ситуацію своїх персонажів.- розповів Сергій Павлюк після перегляду вистави. - Взагалі нам надійшло 6 історій, з них обрали 3. З досвіду попередньої роботи, де грав колишній наркозалежний, то працювати з трьома було б набагато складніше. Брати молодих акторів, що грали б наркозалежних - також ні. І тому прийшла ідея в голову - показати історії через батьків.

Вистава йде у форматі ток-шоу. Ведучий – артист театру Олександр Мудрий. Батьки – артисти Світлана Журавльова, Віктор Овсієнко, Олена Пасько.

Дуже реалістично вдалося зобразити матір наркозалежного Стасика актрисі Світлані Журавльовій. Вона зізнається, що все пропускала через себе, а сама матір 14-річного хлопця.

Ток-шоу “Моя хата скраю…” на сцені Херсонського драмтеатру, фото-6

-Син пробував палити цигарки, ми з ним дуже суворо поговорили, потім обговорили і він зрозумів, що так неможна. Я як мама близько сприйняла роль, розуміла, що відбувається в житті моєї героїні, - розповідає актриса Світлана Журавльова. - Ми спілкувались з прототипом моєї історії. Коли я в нього запитала: “Схоже?”. Він відповів, що так. Те, що розповідали хлопці про себе - ми розповіли від імені батьків. Хлопці зараз працюють в МАА, такі гарні, і не можна навіть подумати, що це було в їхньому житті.

Свою дебютну роль у виставі “Моя хата з краю…” зіграв і керівник ХФ МАА Дмитро Костяков.

Ток-шоу “Моя хата скраю…” на сцені Херсонського драмтеатру, фото-7

-Це творча ресоціалізація. Це дуже важливий напрямок, це творча реалізація. Люди через це інакше сприймають інформацію, - розповідає Дмитро Костяков. - Хлопці зараз співробітники МАА, я можу сказати, що їх спосіб життя змінився в корні, вони в повній хімічній чистоті. Нічого не вживають - це 100%.

Вдалий режисерський хід з ток-шоу дозволяє простіше сприймати не дуже веселі історії життя наркозалежних. А усвідомлення того, що це реальні історії хлопців з Херсону та Одеської області, змінює кут зору на більш допитливий та серйозний.

Ці історії потрібно знати, щоб вберегти близьких від подібного. В також зуміти допомогти. Не стояти осторонь, промовляючи “Моя хата скраю…”

Ток-шоу “Моя хата скраю…” на сцені Херсонського драмтеатру, фото-8

В театрі обіцяють, що прем'єрний показ документальної вистави “Моя хата скраю…” відбудеться вже в травні.

Текст і фото: Оксана Наумова

театр Херсон МАА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі