• Головна
  • Ігор Колихаєв зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща
13:15, 11 березня
Надійне джерело

Ігор Колихаєв зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща

Ігор Колихаєв зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща

Херсонський міський голова Ігор Колихаєв зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща Катажиною Солек, яка з робочим візитом завітала до нашого міста.

З 1996 року на території Херсонської області діє громадська організація – обласне Польське товариство «Полонія». Це об'єднання не тільки громадян польського походження, а й усіх, хто любить Польщу, хоче глибоко пізнати її історію і сьогодення, хто бажає сприяти розвиткові і зміцненню взаємовідносин між Польщею та Україною.

«У Херсоні та області проживають понад 1600 поляків. І я б дуже хотів аби всі національності почували себе в Херсоні, як вдома. Не бачу жодних перепон для цього. Ми відкриті для співпраці на будь-яких рівнях та розвиватимемо нашу взаємодію різними шляхами – через економіку, культуру, загальноторгівельні відносини, науково-технічні, гуманітарні напрями. Лише б це приносило користь людям та взаємодії між нашими містами й країнами в цілому», – запевнив міський голова Ігор Колихаєв.

У свою чергу пані Катажина Солек виказала готовність усіляко сприяти розвитку дружніх стосунків між Польщею та Україною. Також Генеральний консул подякувала Ігорю Колихаєву за відкритість та зміцнення традицій, що вже склалися.

 «За підсумками 2020 року Польща стала четвертим найбільшим торговельним партнером Херсона після Туреччини, Китаю та Нідерландів з обсягом двосторонньої торгівлі товарами 15,4 млн дол. США, та залишається п’ятим найбільшим у світі ринком для херсонського експорту товарів з обсягом 7,1 млн дол. США, що на 20,8 % більше у порівнянні з 2019 роком», – повідомила заступник міського голови Оксана Рукавішнікова.

Секретар міської ради Галина Лугова підкреслила тісні взаємовідносини між Херсоном та Польщею у напрямку освіти.

 «Так, триває співпраця польського товариства «Полонія» із загальноосвітнім навчально-виховним комплексом № 11 Херсонської міської ради, учні якого вивчають польську мову. Між Херсонською загальноосвітньою школою із вивченням мов національних меншин І-ІІ ступенів № 16 та центрами національних меншин – греків «Елада», поляків «Полонія» та центром німецької культури діє угода про спільну діяльність. Херсонський державний університет має угоди про співпрацю з Академією ім. Яна Длугоша (м.Ченстохова), Краківською педагогічною академією, Познянським університетом ім. Адама Міцкевича тощо», – протягом бесіди зазначила пані Галина.

Наприкінці зустрічі Генеральний консул написала слова вдячності в Книзі відгуків, а Ігор Колихаєв від імені херсонців подарував пані Катажині символічні подарунки на згадку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Херсон #Польща #Колихаєв #Катажина Солек
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...