• Головна
  • «Безпечна вода для Херсона»: стартувало виробництво гіпохлориту натрію на водоканалі
10:15, 25 лютого 2021 р.
Надійне джерело

«Безпечна вода для Херсона»: стартувало виробництво гіпохлориту натрію на водоканалі

«Безпечна вода для Херсона»: стартувало  виробництво гіпохлориту натрію на водоканалі

Вчора на насосній станції водопроводу №4 стартувало  виробництво гіпохлориту натрію – реагенту, яким дезінфікують воду перед наданням у комунальну мережу водопроводу. Обладнання із виробництва гіпохлориту натрію було придбано завдяки співпраці з Асоціацією водоканалів Словаччини та Асоціацією «Укрводоканалекологія» в рамках реалізації проєкту «Безпечна вода для Херсона», який став переможцем в рамках конкурсу, оголошеного Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією по міжнародному співробітництву та розвитку (SlovakAid).

Фахівцями дільниці «Водозабір-2» за підтримки провідних спеціалістів Водоканалу було оперативно та професійно виконано монтаж, пусконалагоджувальні роботи та безпосередньо запуск  власного “міні-заводу”, який дозволить забезпечити дезінфікуючим реагентом найбільшу  насосну станцію міста, яка забезпечує водою мешканців Таврійського та частково Дніпровського районів.

Подія відбулась  завдяки перемозі спільного проєкту МКП «ВУВКГ м.Херсона» з Асоціацією водоканалів Словаччини та Асоціацією «Укрводоканалекологія», що дозволило Херсонському Водоканалу першому в Україні отримати 100 000 євро грантових коштів на реалізацію «твердого проєкту».

«Безпечна вода для Херсона»: стартувало  виробництво гіпохлориту натрію на водоканалі, фото-1

На насосній станції водопроводу №4, розташованій у сел.Текстильному, відтепер працює міні-завод з виробництва гіпохлориту натрію, сировиною для якого є звичайна кухонна сіль. Сіль розчиняють у воді певної температури, після  чого через неї пропускають електричну напругу.  Результатом хімічної реакції є гіпохлорит натрію, який акумулюється у спеціальних ємностях для зберігання, та водень, який вивільнюється в атмосферу.

Виробництво не завдає шкоди ні працівникам, ні довкіллю. Лінія максимально автоматизована та потребує втручання оператора тільки на етапі завантаження солі. Сучасне виробниче обладнання  не потребує частої заміни електродів, ресурс роботи яких становить  15 років, що зменшує амортизаційні витрати.

За якістю, окислювальною здатністю та терміном зберігання  гіпохлорит натрію власного виробництва суттєво перевершує  покупний реагент. Так, зберігати гіпохлорит, отриманий електролітичним методом, можна до року, тоді як покупний  при транспортуванні та зберіганні швидко втрачає свою концентрацію.

- Нам дуже приємно поділитися з українськими колегами досвідом щодо залучення інвестиційних коштів для реалізації проєктів розвитку. Словаччина також проходила непростий шлях з вирішення інфраструктурних проблем, які безпосередньо впливають на якість життя громадян. Впевнена, що завдяки спільним проєктам Україна зможе набути необхідний досвід максимально швидко. Нам дуже подобається активність, прозорість та професійність підходів наших українських колег, - зазначила директор Асоціації водоканалів Словаччини Іванна МАХРІКОВА.

Херсонський міський голова Ігор КОЛИХАЄВ подякував директору міськводоканалу Михайлу Чемерису за сумлінну працю на благо херсонців.

- Вода – це життя, а чиста вода – це здоров’я. Я вдячний директору Водоканалу Михайлу ЧЕМЕРИСУ. Сьогодні у нього, коли він розказує, горять очі! Він професіонал, який дійсно зацікавлений у своїй роботі. Ця людина знаходиться на своєму місці. Ті проєкти, які ми з ним обговорювали, мають право на існування і ми зможемо розробити якісні плани розвитку водопостачання та водовідведення. Херсон відкритий до інвестицій та грантів. Я дякую всім, хто брав  участь у реалізації цього проекту, за їх професіоналізм та  самовідданість, - зазначив Ігор Вікторович.

Михайло ЧЕМЕРИС у свою чергу розповів, що пишається тим, що саме Херсонський Водоканал став першим Водоканалом України, який отримав 100 000 грантових коштів на «твердий проєкт». 

- Ми встановили  власне устаткування з виробництва гіпохлориту, яке дозволить не лише уникнути залежності від монополіста-виробника, але й допоможе заощадити до 60% від суми коштів, які підприємство витрачає на знезараження води, а також дозволить надавати безпечну воду близько 90 000 мешканців міста (третина усіх городян). Для нас це лише початок. Ми зробимо все, щоб наш успішний досвід став у нагоді для інших міст України, а ми залучали з кожним роком ще більше інвестиційних коштів. Адже це завжди розвиток, новий досвід та новітні технології, а також, що особливо важливо, це запорука відсутності корупції. Нам це дуже подобається! - розповів Михайло ЧЕМЕРИС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Херсонський водоканал #нове обладнання #виробництво гіпохлориту натрію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...