• Головна
  • Відкриття пам’ятних дошок визначним постатям ХДУ
17:30, 16 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Відкриття пам’ятних дошок визначним постатям ХДУ

Відкриття пам’ятних дошок визначним постатям ХДУ

17 лютого у Херсонському державному університеті відбудеться відкриття пам’ятних дошок визначним постатям нашого освітнього закладу – Олексію Олексійовичу Прилепському та Святославу Леонтійовичу Марцинковському.

Про цю визначну подію інформує пресцентр ХДУ.

Час: 11:30

Місце: меморіальний комплекс (паркове містечко ХДУ).

Довідка:

Олексій Олексійович Прилепський (1926-2007рр.) – декан педагогічного факультету з 1977 по 1990 роки, кандидат педагогічних наук, доцент, відмінник освіти України, почесний професор ХДУ, учасник Другої світової війни.

Олексій Олексійович Прилепський народився у 1926 році у селі Мамоновка Новодеревенського району Орловської області.

З вересня 1943 року працював учителем початкових класів Дарінської школи Орловської області. З квітня 1944 року служив в Радянській Армії. До кінця війни був на фронті кулеметником командного відділення автоматників. З 1946 року служив на Балтійському флоті. У 1953 році закінчив екстернатом Калінінградський державний педагогічний інститут за спеціальністю вчитель історії. З 1951 по 1957 роки працював директором, учителем СШ №20. З 1965 року працював старшим викладачем, з 1974 року – завідувачем кафедри педагогіки і психології педагогічного інституту (Тула).

Олексій Прилепський – засновник педагогічного факультету ХДПІ ім.Н.К.Крупської і перший його декан. Він мав досвід роботи вчителя, директора школи, керівника районного та міського відділення народної освіти, завідувача кафедри педагогіки і психології Тульського педагогічного інституту. На роботу до ХДПІ ім.Н.К.Крупської його запросив товариш і колега з наукової роботи, завідувач кафедри педагогіки і психології Євгеній Іванович Петухов.

Олексій Прилепський працював у ХДУ з 1976 по 2002 роки доцентом кафедри педагогіки і психології, деканом педагогічного факультету (1977-1990), доцентом кафедри педагогіки та методики початкового навчання, завідувачем кафедри педагогіки та методики початкового навчання (1992-1993), доцентом кафедри педагогіки початкової освіти.

Під його керівництвом у 1979 році на факультеті була створена кафедра педагогіки та методики початкового навчання, у 1984 – кафедра філологічних дисциплін, у 1980 році відкрито заочне відділення. Як декан, Олексій Прилепський приділяв значну увагу розвитку матеріально-технічної бази факультету; створенню колективу однодумців, студентів та викладачів; підвищенню їх науково-методичного рівня; збільшенню набору студентів.

Також приділяв увагу розвитку художньої самодіяльності, на факультеті існував хоровий колектив, жіночий духовий оркестр, оркестр народних інструментів, «шумовий оркестр», педфаківський цирк.

Олексій Прилепський, як учасник Другої світової війни, нагороджений орденом «Вітчизняної війни I ступеня», «За мужність», медалями «За бойові заслуги», «За визволення Варшави», «За перемогу над Німеччиною».

Святослав Леонтійович Марцинковський (1946-2020рр.) – професор кафедри музичного мистецтва, художній керівник, головний диригент та засновник Симфонічного оркестру ХДУ, відмінник освіти України, заслужений працівник культури України, почесний професор ХДУ, почесний професор Гамбурзької музичної академії.

Народився Святослав Марцинковський у 1946 році у селі Хрінники Млинівського району Рівненської області. У 1970 році із відзнакою закінчив музично-педагогічний факультет Рівненського державного педагогічного інституту. З 1973 по 1999 роки працював викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри народних інструментів Рівненського державного інституту культури, був деканом факультету музичної творчості, завідувачем кафедри народних інструментів.

З вересня 2000 року і до останніх років життя Святослав Марцинковський працював у Херсонському державному університеті завідувачем кафедри музичного мистецтва (2001-2020), професором.

Творча діяльність Святослава Леонтійовича пов’язана з організацією та концертною діяльністю Симфонічного оркестру ХДУ. Під його керівництвом оркестр неодноразово виступав на кращих сценічних майданчиках Херсонщини та України в цілому.

Святослав Марцинковський був фундатором організації і проведення Всеукраїнського фестивалю (із міжнародною участю) диригентського мистецтва. Є автором монографій, наукових і методичних статей.

За час роботи підготував значну кількість фахівців із музичного мистецтва. Передчасна смерть у грудні 2020 року обірвала усі плани професора Святослава Марцинковського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ХДУ #Херсон #пам’ятні дошки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...