• Головна
  • 100-річчя біосферного заповідника «Асканія-Нова»
15:52, 8 лютого
Надійне джерело

100-річчя біосферного заповідника «Асканія-Нова»

100-річчя біосферного заповідника «Асканія-Нова»

Історія легендарного резервату розпочалася ще у 1874 році, коли юний природолюб Фрідріх Фальц-Фейн звів на території батьківського маєтку перші вольєри для утримання тварин, а через тринадцять років заклав ботанічний сад. У революційний час пан Фальц-Фейн залишив «Асканію-Нова» й згодом виїхав до Німеччини.

Рівно століття тому, 8 лютого 1921, було затверджено Декрет «Про Асканія-Нова», згідно з яким маєток, який належав Фрідріху Фальц-Фейну та сусідній маєток Дорнбург були оголошені Державним Степовим Заповідником УРСР. На природоохоронну установу поклали завдання зберігати досліджувати природу цілинного степу, а також акліматизувати та вивчати максимально можливе число видів тварин і рослин.

Нині Біосферний заповідник «Асканія-Нова» внесений ЮНЕСКО до списку еталонних територій планети, одне із семи природних чудес України, справжня окраса півдня нашої держави, що має велику наукову та культурно-пізнавальну цінність. Цілинний степ «Асканія-Нова» – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг. До складу заповідника входять акліматизаційний зоологічний парк, колекція тварин якого є національним надбанням України, та дендрологічний парк загальнодержавного значення. На території «Асканії-Нова» в природному середовищі існування проживають близько 2 тисяч видів тварин, тут ростуть понад 520 видів вищих рослин, деякі з них занесені до Червоної книги України.

Вітаємо колектив біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е Фальц-Фейна Національної аграрної академії наук України та його директора Віктора Гавриленка з цією визначною датою!

Зазначимо, що 10 лютого 2020 року в обласній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбудеться презентація книжок «Калейдоскоп Асканійської природи» та 5-го тому «Антології видань та публікацій про Асканію-Нова». Того ж дня відбудеться відкриття виставки фоторобіт очільника біосферного заповідника  «Асканія-Нова», присвячених дивовижній степовій природі.

А 25 квітня адміністрація заповідника планує провести День відкритих дверей, присвячений визначній даті та початку Літнього туристичного сезону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Асканія-Нова #заповідник #Херсонщина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...