• Головна
  • Поповнення книжкового фонду Гончарівки: потурбувались і про особливих читачів
15:49, 23 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Поповнення книжкового фонду Гончарівки: потурбувались і про особливих читачів

Поповнення книжкового фонду Гончарівки: потурбувались і про особливих читачів

До Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара надійшли нові книжки, надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля та плоскодрукарським збільшеним шрифтом. Цей дизайн робить книгу доступною і для людей, що мають інвалідність по зору та читають шрифтом Брайля, і для пересічних читачів. Також особливістю цих видань є те, що читачі мають можливість послухати аудіоверсії, завантаживши їх за допомогою QR-кода, розміщеного у книзі.

Видання опинилися у бібліотеці майже одночасно завдяки двом цікавим і важливим проєктам.

«Книга, що долає бар'єри» – новий проєкт Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів» («УСІ»), який реалізували у 2020 році за підтримки Українського культурного фонду. Це дитячі книжки, тому в них можна зустріти друковані рельєфні малюнки, а наявність поряд звичайного плоского шрифту дасть можливість почитати книгу з братиком чи сестричкою, які не знають шрифт Брайля, або попросити батьків почитати. Координувала проєкт незряча науковиця і громадська діячка Оксана Потимко.

Інклюзивне видання поезій «Торкнутися слова. Це можливо» видано в межах проєкту, який реалізовується Всеукраїнською громадською організацією людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» також за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Метою книжки є не лише наблизити друковане слово до незрячих читачів, а й стимулювати суспільну цікавість до інклюзивного мистецтва. У книзі представлені автори, які також мають інвалідність різних нозологій.

Завітавши до Центру обслуговування користувачів з особливими потребами, ви можете ознайомитися з цими унікальними виданнями особисто.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книжки #шрифтом Брайля #бібліотека
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...