• Головна
  • Краєзнавчий музей отримає колекцію археологічних знахідок
13:09, 22 грудня 2020 р.
Надійне джерело

Краєзнавчий музей отримає колекцію археологічних знахідок

Краєзнавчий музей отримає колекцію археологічних знахідок

Сьогодні у Херсонському обласному краєзнавчому музеї (м. Херсон, вул. Соборна, 9) відбудеться передача на зберігання до музею колекції археологічних знахідок, отриманих при охоронних археологічних розкопках.

Перша колекція походить з пізньоскіфського археологічного комплексу Червоний Маяк, де роботи ведуться вже 10 сезон. Серед знахідок найбільше привертає увагу давній імпортний посуд античних майстрів, металева зброя, бронзові фібули та прикраси зі скла та напівкоштовного каміння. На місці пам’ятки планується створення історико-культурного заповідника “Амадока”.

Друга колекція – артефакти різних археологічних культур Херсонщини, від доби бронзи до середньовіччя, що походять з розкопок курганів поблизу с. Ювілейного. Поховання різного часу несуть в собі інформацію про особливості заселення Херсонських степів в давнину.

Також було проведено охоронні роботи на пам’ятці Національного значення “Золотобалківський могильник”, де було врятовано поховання які зазнали руйнації внаслідок ерозії. Матеріали отримані під час археологічних досліджень доповнять наші знання про пізньоскіфське населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей #Херсон #архіологічні знахідки
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...