Кран-балка опорна та підвісна: критерії вибору

На всіх промислових і сільськогосподарських підприємствах, майстернях із ремонту великогабаритної техніки, великих складах, будівельних майданчиках, транспортних вузлах та інших подібних об'єктах, де доводиться розвантажувати і завантажувати транспортні засоби, а також переміщати різні важкі вантажі, для цих цілей задіються різні види підйомно-транспортної техніки.

Підіймально-транспортне обладнання
Підіймально-транспортне обладнання

Вибір відповідного вантажопідйомного засобу залежить від специфіки підприємства та особливостей вантажів, із урахуванням надійності, безпеки, ефективності та мінімізації експлуатаційних витрат. З огляду, що на даний час випускаються сотні різновидів і модифікацій підйомно-транспортного обладнання, вибрати найбільш оптимальний вантажопідйомний пристрій не так-то й просто.

Популярність кран балок в Україні

Як показує практика, на вітчизняних підприємствах для роботи з не надто важкими (до 10 тонн) габаритними вантажами з усіх різновидів кранової вантажопідйомної техніки найчастіше використовуються мостові однобалочні крани спрощеної конструкції, які в народі зазвичай називають «кран-балка». Варто підкреслити: термін «кран-балка» в офіційній класифікації кранового обладнання відсутній, це просто така народна назва.

Кран-балка 10 т
Кран-балка 10 т

Велика популярність і висока затребуваність кран-балок пояснюються їх простотою конструкції й обслуговування, універсальністю, багатофункціональністю та відносною дешевизною у порівнянні з кранами інших типів, що мають подібні технічні параметри.

Як і у будь-якого крана мостового типу, головним конструктивним елементом кран-балки є міст, що представляє собою суцільнозварну конструкцію з головної балки, до торців якої з обох сторін прикріплені так звані кінцеві балки з колесами, які забезпечують переміщення моста по підкранових шляхах.

Підкранові шляхи кран-балки розташовані на висоті. При цьому вони можуть кріпитися двома принципово різними способами: або до капітальних перекриттів (стеля, стіни, перегородки) будівлі, де розташований кран, або на спеціально споруджених опорах. У першому випадку вважається, що це - підвісна кран-балка, у другому випадку - опорна кран-балка.

Підвісна і опорна кран-балка
Підвісна і опорна кран-балка

Цілком очевидно, що підвісну кран-балку можна встановити тільки у приміщенні, а ось використання опорної кран-балки можливо як у приміщенні, так і на відкритих виробничих або складських майданчиках. Варто відзначити, що наявність опор (у разі установки опорної кран-балки) має і певні переваги, і деякі недоліки.

Переваги і недоліки кран-балки

Головні переваги полягають у тому, що опори підвищують стійкість усієї кранової конструкції, як результат, підвісна кран-балка може більш безпечно працювати з важкими вантажами, також менше зношуються її окремі компоненти, отже, збільшується міжремонтний період.

Основні недоліки: опори захаращують ділянку; створюють зони, недоступні для обслуговування; зменшують корисну робочу площу; погіршують огляд робочого майданчика і прилеглого простору; крім того, спорудження опор призводить до додаткових витрат.

Отже, можна зробити висновок: застосування опорної кран-балки доцільно тільки, якщо планується робота з відносно важкими вантажами (до 10 тонн і більше); в інших же випадках краще вибрати підвісну кран-балку.

Купити кран-балку недорого, за ціною виробника можна на Київському заводі підйомно-транспортного обладнання, який на сьогоднішній день є флагманом українського кранобудування. Офіційний веб-сайт Київського заводу ПТО - https://kzpto.com.ua/

КЗПТО в соціальних мережах

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
(4 оценки)
Высокие оценки пользователей за Полнота информации
1 человек рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии