• Головна
  • #PrisonersVoice : історична правда через призму сучасних технологій
Промо
17:00, 27 вересня 2020 р.

#PrisonersVoice : історична правда через призму сучасних технологій

Промо
#PrisonersVoice : історична правда через призму сучасних технологій

Подальший рух нашої держави вперед потребує достовірної, об'єктивної інформації про її минуле. Ми побачили, з якою метою десятиліттями велося пропагандистське спотворення, перекручування, маніпуляції і до яких страшних наслідків це привело: "промиті" мізки не сприймають пряму військову агресію як зло, комплекс меншовартості продукується в наступних поколіннях.

Аби повною мірою зрозуміти, що переживають бранці Кремля, достатньо поговорити з тими, кому вже вдалося вирватися із російських в’язниць. Громадська організація «Інтерньюз-Україна» за підтримки Українського Культурного Фонду створила безкоштовний АR-застосунок (AR – augmented reality, доповнена реальність), який дозволяє відчути та пережити досвід українських політв’язнів у Росії.

Додаток #PrisonersVoiceуперше дає змогу осмислити досвід українських політв’язнів із залученням уяви та емпатії. У прямому сенсі він не дозволяє заплющити очі на болючі моменти оповідей політв’язнів та розкриває їхні історії зсередини. У проєкті використано новий експериментальний формат для збереження пам’яті про репресивну політику Росії щодо українців під час війни на Донбасі та внаслідок анексії Криму.

АR-застосунок #PrisonersVoice поєднує мистецьку практику з сучасною технологією доповненої реальності. Його мета – привернути увагу світової спільноти до українських політв’язнів, які перебували або досі перебувають у російських тюрмах, та до порушення Російською Федерацією прав людини загалом.

Користувачі додатку доповненої реальності #PrisonersVoice зможуть повною мірою осягнути, як проводились допити та що відбувалося у в'язницях на території РФ з трьома колишніми бранцями Кремля: Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком та Володимиром Балухом.

Застосунок із 10-хвилинною AR-технологією можна завантажити на планшет або мобільний телефон. Звукова доріжка викладена українською мовою, а також перекладена англійською. Незабаром додаток оновиться та матиме переклад також французькою, німецькою та польською мовами.

Ми закликаємо ООН, Раду Європи, Європейський Союз, ОБСЄ, а також усю світову спільноту терміново вжити заходів для порятунку незаконно ув’язнених українців у Росії, а також в анексованому Криму та окупованому Донбасі.

Ми також закликаємо усіх небайдужих зробити три прості кроки, які допоможуть припинити свавілля Кремля та повернути всіх політв’язнів додому.

Крок 1. Завантажити додаток #PrisonersVoice для IOS або Android та з перших вуст почути історії Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха.

Крок 2. Підписати петицію #PrisonersVoice. Сьогодні у небезпеці перебувають тисячі незаконно ув’язнених українців в Росії та на окупованих нею територіях. Їх ґвалтують, б'ють, катують струмом, виривають нігті і зуби, позбавляють сну, води та їжі, погрожують розправою членам їх сімей. Підпишіть петицію, яка допоможе залучити міжнародні організації до справи звільнення заручників Кремля.

Крок 3. Стати волонтером кампанії #PrisonersVoice. Досвід Сенцова, Балуха та Кольченка доводить, що підтримка дуже важлива для кожного бранця Кремля. Від листів, які допомагають пережити нелюдські умови колоній, до акцій для привернення уваги міжнародних гравців, які тиснуть на Росію санкціями. Тільки спільними зусиллями ми зможемо повернути українських політв’язнів додому.

#PrisonersVoice : історична правда через призму сучасних технологій, фото-1

Проєкт #PrisonersVoice реалізує ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Українського Культурного Фонду у співпраці із Центром громадянських свобод та з іншими партнерами.

Позиція Українського культурного фонду може не збігатись із думкою авторів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #військоваАгресія #полонені #бранці ##PrisonersVoice #олегСенцов #александрКольченко #володимрБалух
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...