• Головна
  • «Война» между горводоканалом и «Херсоноблэнерго» продолжается
15:11, 23 лютого 2013 р.

«Война» между горводоканалом и «Херсоноблэнерго» продолжается

"Херсоноблэнерго" возмутилось опубликованным интервью директора Херсонского водоканала Игоря Козакова. Поэтому был опубликован ответ на громкие заявления Козакова: 

"14 лютого 2013 року вийшов випуск газети «Гривна»  за № 8 (945) в якому директор МКП «ВУВКГ» Козаков І.В. надав кореспонденту газети офіційне інтерв’ю під назвою «Разговор с Игорем Козаковым – о его хозяйстве», що є ні чим іншим, як заходом маніпуляції суспільної думки мешканців Херсону, в якому вказав, що МКП «ВУВКГ» нарощує та нарощуватиме надалі заборгованість підприємства за електричну енергію штучно з метою отримання дотацій з держбюджету, що перш за все є грубим порушенням договірних відносин з енергопостачальником та чинного бюджетного законодавства України, за яке передбачена відповідальність.

Окрім того, керівник МКП «ВУВКГ», в тому ж інтерв’ю, намагаючись перекласти всю відповідальність на керівництво ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», та  маніпулюючи громадською думкою зазначив, що постійно погрожуючи відключеннями об’єктів МКП «ВУВКГ», ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» не дає можливості створити заборгованість – тобто створити умови для отримання державної допомоги. Такими твердженнями пан Казаков безпрецедентно та свідомо заявляє про свою позицію навмисного порушення норм закону з метою штучного створення заборгованості за електричну енергію перед ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», метою чого є незаконне отримання відповідних дотацій з державного бюджету України.

Та передусім, необхідно зазначити, що станом на 21.02.2013 р. у зв’язку з невиконанням  Водоканалом взятих на себе договірних зобов’язань щодо сплати вартості отриманої електричної енергії, утворилася заборгованість перед ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» у сумі  2 337 359,97 грн. (за лютий 2013 року додатково нараховано –  3 180 846,11 грн.). І це поряд з тим, що МКП «ВУВКГ», отримуючи значні кошти від реалізації власних товарів та послуг мешканцям міста Херсона та юридичним особам різних форм власності, в складову вартості яких безпосередньо включені витрати на оплату спожитої електричної енергії, отримує на зазначені витрати відповідні кошти ще й з місцевого бюджету територіальної громади, який також наповнюється за рахунок цих же громадян та юридичних осіб, що підтверджується звітами МКП «ВУВКГ» про рух грошових коштів.

За таких умов, враховуючи відсутність будь-яких законодавчо встановлених порядків чи то механізмів отримання субвенцій з держбюджету за рахунок наявної заборгованості перед енергопостачальником, дії директора МКП «ВУВКГ» Козакова І.В. щодо  можливого отримання дотацій з державного бюджету за рахунок саме штучного нарощування заборгованості є грубим порушенням чинного бюджетного законодавства України та договірних відносин з енергопостачальником, за яке передбачена кримінальна відповідальність, так як це відбувається шляхом нецільового використання коштів, спрямованих керівництвом МКП на реконструкцію водоканальних мереж, яка фактично проходить за рахунок тих коштів, цільовим призначенням яких є оплата за отриману електричну енергію, та за яку сплачують відповідні кошти мешканці міста Херсона.

Так як керівництво Водоканалу ігнорує та порушує домовленості, погоджені між керівництвом ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» та Херсонської міської ради, продовжуючи штучне нарощування таких боргів, в силу ч. 2, 3 ст. 24 Закону України "Про електроенергетику", п. 7 Правил користування електричною енергією, за необхідності виконання рішення Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 року № 8, доведеного всім енергопостачальникам відповідною факсограмою, з метою недопущення порушення фінансової стабільності в електроенергетиці, що безпосередньо впливає на стале та належне забезпечення Херсонської області електроенергією, та з метою недопущення загрози безоплатного споживання електроенергії, ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» вимушене застосовувати до зазначеного комунального підприємства визначену господарську санкцію, як обмеження електроспоживання боржника до рівня відповідної броні електропостачання або за відсутності такої повного припинення електропостачання споживачу, що призведе до відсутності водозабезпечення мешканців міста Херсона.

До того ж, такі дії керівництва МКП «ВУВКГ» можуть призвести до стійкої фінансової неспроможності та відповідного доведення МКП до банкрутства, що в свою чергу завдасть особливо великої шкоди передусім споживачам води та каналізаційних послуг.

Поряд з цим, такі дії керівництва завдають значних збитків  ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», так як останній з метою недопущення застосування фінансових та господарських санкцій за несвоєчасну оплату купованої у ДП «Енергоринок» електроенергію, що безпосередньо впливає на стале та належне забезпечення Херсонської області електроенергією, вимушено брати кредитні кошти в банківських установах, сплачуючи при цьому значні відсотки.

Враховуючи ситуацію, що склалася, ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», усвідомлюючи неможливість надалі залишатись осторонь виниклих проблем, які за останні дев’ять років з’являються виключно з призначенням Козакова І.В. на посаду директора Водоканалу, Товариством було направлено ряд відповідних скарг до Прокуратури Херсонської області та УСБУ у Херсонській області. Окрім того, до виконуючої обов’язки Голови Херсонської міської ради було направлено відповідне подання з пропозицією розглянути питання щодо звільнення Козакова І.В. з посади директора МКП «ВУВКГ» та призначення на цю посаду більш відповідальну та компетентну особу, про що додатково було проінформовано Голову Херсонської ОДА".

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...