«Война» между горводоканалом и «Херсоноблэнерго» продолжается

"Херсоноблэнерго" возмутилось опубликованным интервью директора Херсонского водоканала Игоря Козакова. Поэтому был опубликован ответ на громкие заявления Козакова: 

"14 лютого 2013 року вийшов випуск газети «Гривна»  за № 8 (945) в якому директор МКП «ВУВКГ» Козаков І.В. надав кореспонденту газети офіційне інтерв’ю під назвою «Разговор с Игорем Козаковым – о его хозяйстве», що є ні чим іншим, як заходом маніпуляції суспільної думки мешканців Херсону, в якому вказав, що МКП «ВУВКГ» нарощує та нарощуватиме надалі заборгованість підприємства за електричну енергію штучно з метою отримання дотацій з держбюджету, що перш за все є грубим порушенням договірних відносин з енергопостачальником та чинного бюджетного законодавства України, за яке передбачена відповідальність.

Окрім того, керівник МКП «ВУВКГ», в тому ж інтерв’ю, намагаючись перекласти всю відповідальність на керівництво ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», та  маніпулюючи громадською думкою зазначив, що постійно погрожуючи відключеннями об’єктів МКП «ВУВКГ», ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» не дає можливості створити заборгованість – тобто створити умови для отримання державної допомоги. Такими твердженнями пан Казаков безпрецедентно та свідомо заявляє про свою позицію навмисного порушення норм закону з метою штучного створення заборгованості за електричну енергію перед ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», метою чого є незаконне отримання відповідних дотацій з державного бюджету України.

Та передусім, необхідно зазначити, що станом на 21.02.2013 р. у зв’язку з невиконанням  Водоканалом взятих на себе договірних зобов’язань щодо сплати вартості отриманої електричної енергії, утворилася заборгованість перед ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» у сумі  2 337 359,97 грн. (за лютий 2013 року додатково нараховано –  3 180 846,11 грн.). І це поряд з тим, що МКП «ВУВКГ», отримуючи значні кошти від реалізації власних товарів та послуг мешканцям міста Херсона та юридичним особам різних форм власності, в складову вартості яких безпосередньо включені витрати на оплату спожитої електричної енергії, отримує на зазначені витрати відповідні кошти ще й з місцевого бюджету територіальної громади, який також наповнюється за рахунок цих же громадян та юридичних осіб, що підтверджується звітами МКП «ВУВКГ» про рух грошових коштів.

За таких умов, враховуючи відсутність будь-яких законодавчо встановлених порядків чи то механізмів отримання субвенцій з держбюджету за рахунок наявної заборгованості перед енергопостачальником, дії директора МКП «ВУВКГ» Козакова І.В. щодо  можливого отримання дотацій з державного бюджету за рахунок саме штучного нарощування заборгованості є грубим порушенням чинного бюджетного законодавства України та договірних відносин з енергопостачальником, за яке передбачена кримінальна відповідальність, так як це відбувається шляхом нецільового використання коштів, спрямованих керівництвом МКП на реконструкцію водоканальних мереж, яка фактично проходить за рахунок тих коштів, цільовим призначенням яких є оплата за отриману електричну енергію, та за яку сплачують відповідні кошти мешканці міста Херсона.

Так як керівництво Водоканалу ігнорує та порушує домовленості, погоджені між керівництвом ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» та Херсонської міської ради, продовжуючи штучне нарощування таких боргів, в силу ч. 2, 3 ст. 24 Закону України "Про електроенергетику", п. 7 Правил користування електричною енергією, за необхідності виконання рішення Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 року № 8, доведеного всім енергопостачальникам відповідною факсограмою, з метою недопущення порушення фінансової стабільності в електроенергетиці, що безпосередньо впливає на стале та належне забезпечення Херсонської області електроенергією, та з метою недопущення загрози безоплатного споживання електроенергії, ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» вимушене застосовувати до зазначеного комунального підприємства визначену господарську санкцію, як обмеження електроспоживання боржника до рівня відповідної броні електропостачання або за відсутності такої повного припинення електропостачання споживачу, що призведе до відсутності водозабезпечення мешканців міста Херсона.

До того ж, такі дії керівництва МКП «ВУВКГ» можуть призвести до стійкої фінансової неспроможності та відповідного доведення МКП до банкрутства, що в свою чергу завдасть особливо великої шкоди передусім споживачам води та каналізаційних послуг.

Поряд з цим, такі дії керівництва завдають значних збитків  ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», так як останній з метою недопущення застосування фінансових та господарських санкцій за несвоєчасну оплату купованої у ДП «Енергоринок» електроенергію, що безпосередньо впливає на стале та належне забезпечення Херсонської області електроенергією, вимушено брати кредитні кошти в банківських установах, сплачуючи при цьому значні відсотки.

Враховуючи ситуацію, що склалася, ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», усвідомлюючи неможливість надалі залишатись осторонь виниклих проблем, які за останні дев’ять років з’являються виключно з призначенням Козакова І.В. на посаду директора Водоканалу, Товариством було направлено ряд відповідних скарг до Прокуратури Херсонської області та УСБУ у Херсонській області. Окрім того, до виконуючої обов’язки Голови Херсонської міської ради було направлено відповідне подання з пропозицією розглянути питання щодо звільнення Козакова І.В. з посади директора МКП «ВУВКГ» та призначення на цю посаду більш відповідальну та компетентну особу, про що додатково було проінформовано Голову Херсонської ОДА".

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
208 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Впервые за долгое время маршрутчики приятно удивили херсонцев. Водитель маршрутки №5 без единого упрека взял пассажира по льготному тарифу, да еще и поблагодарил. Об этом в социальных сетях сообщила очевидец Татьяна Куликова. «Сегодня в Херсоне в маршрутке №5,водитель, после того, как предъявили удостоверение вдовы УБД сказал: "Героям Слава". Ребята, у меня чуть дар речи не отпал. Полтора года слышать одни упрёки, а тут вот такое. Больше бы таких людей, ко...
Происшествия
Вчера утром жители района Днепровского рынка услышали выстрелы. Как сообщила в соцсетях Елена Ершова, стреляли на перекрестке улиц Мира и И.Кулика. "Проснулась от громких криков, а потом начали стрелять. Утром в окно видела, что работали оперативники. Очень надеюсь, что обошлось без жертв", - пишет горожанка. В Отделе коммуникации полиции области прокомментировали ситуацию. По словам правоохранителей, конфликт произошел между таксистами и пассажиром , кото...
Происшествия
Ремонт троллейбусной контактной сети стал причиной огромной пробки на Николаевском шоссе. Об этом в соцсетях сообщают горожане.  "Утром ремонтировали электросеть, троллейбусы парализовали движение", - пишет Ольга Белая. Стоит отметить, что пробка на этом участке Николаевского шоссе - обычное явление. Решить проблему мог бы обещанный мостопереход, но его строительство постоянно затягивается.
Общество
У Херсоні триває впровадження реформи «Нової української школи». Однією з умов якої було значне поліпшення матеріально-технічної бази шкіл. Тому 12 міських навчальних закладів отримало 32 ноутбуки. «Ноутбуки були закуплені і розвезені по школах лише для першокласників. Вони закуплені для всіх навчальних закладів, але були доставлені саме у ці школи, а через 2 – 3 дні ноутбуки отримають інші школи. Рано чи пізно всі навчальні заклади будуть забезпечені необ...
Власть
Херсонский горсовет на следующем пленарном заседании сессии рассмотрит проект решения об отказе в перезаключении договора на бесплатное пользование помещением с "Самообороной". Соответствующий документ опубликован на сайте городского совета. Стоит отметить, что ранее Хозяйственный суд Херсонской области запретил выселять общественную организацию из помещения по улице Маяковского до окончательного рассмотрения спора о незаконном отказе горсовета в продлении...
Политические новости
Исследование рейтинга доверия украинских политиков европейскими социологами говорит об усталости украинских избирателей от старых политических проектов и желании видеть новые лица в украинской политике. По результатам исследования, проведенного в сентябре 2018 года на территории Украины международным исследовательским центром BURI-Украина (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгия Research Institute, Бельгия), если бы президентские выборы проходили в...
Общество
Медики областной больницы оказались в эпицентре негативных обсуждений. Врач-гастроэнтеролог отказался принимать больного, который приехал из области. По словам Марины Юдиной, мужчина просидел целый день под кабинетам, но должной помощи так и не получил. «Хочу выразить свое негодование, по поводу врача областной больницы, гастроэнтеролога, который находится на втором этаже в 26 кабинете. Не хочу писать его фамилию имя и отчество, пусть сегодняшний инцидент...
Новости компаний
Последние экземпляры книги ""Мариуполь. Последний форпост". Переиздания не будет. Поспешите купить честную книгу о событиях 2014-2015 годов в Мариуполе и Приазовье. "Мариуполь. Последний форпост"  - читают в Праге и Вене, Берлине и Тбилиси, Луцке и Тернополе, Киеве и Львове,  Донецке и Краматорске. Книга говорит голосом тех, кто видел, слышал и сам был участником страшных и трагических событий 2014 - 2015 годов в Мариуполе. В ней нет оценочных суждений - т...
Происшествия
18 вересня о 07:22 на номер Служби «101» у смт Каланчак надійшло повідомлення про пожежу, що виникла у приватному домоволодінні на вул. О. Берези. Про пожежу повідомили сусіди, оскільки господарів вдома не було. Про це повідомляє ГУ ДСНС у Херсонській області. По прибуттю за місцем виклику, рятувальники встановили, що горить літня кухня, і одразу приступили до гасіння пожежі. Завдяки вчасному виявленню загоряння вдалося оперативно зупинити розповсюдження в...