• Головна
  • У мешканців багатоповерхівок є надія
09:30, 20 лютого 2013 р.

У мешканців багатоповерхівок є надія

Питання гасіння пожеж у херсонських багатоповерхівках не розв’язується десятиліттями і вже набуває статусу хронічного. У той час, коли керівники житлових організацій недооцінюють важливості завчасного проведення пожежно-профілактичних заходів, на низькому рівні здійснюють контроль за дотриманням вимог пожежної безпеки; мешканці халатно ставляться до збереження народного добра, відвернення вогняної небезпеки - у вогнеборців бракує висотних автодрабин. Також дуже часто неможливо під’їхати впритул до будинку, дістатися поверху через захаращеність, розлогість дерев.

У Херсоні давно працює публічне акціонерне товариство «Проторус». Воно є одним з ведучих ланок у системі створення механізмів, що можуть забезпечити надійність і зручність для виконання службових обов’язків пожежними-рятувальниками. З цією метою конструктори підприємства тісно співпрацюють і спілкуються з професіоналами – людьми, які не перший рік вирішують питання порятунку людей, зокрема, на пожежах, і знають, чого бракує у техніці, щоб безпечно рятувати і  забезпечити на скільки можна не таке травматичне для потерпілого рятування.  

На сьогоднішній день у складних умовах виживання і водночас становлення – набуття нових витків у розвитку заводу «Проторус». Він став лідером в Україні по виготовленню ліктьових автопідйомників на базі автомашин ГАЗ, ЗІЛ, МАЗ, КамАЗ.

За період з 2002 року зійшло з конвеєра понад 1500 штук автомобільних гідравлічних підйомників типу ВС-18, ВС-22, ВС-26. Підйомники гідравлічні призначені для підйому людей з інструментом і матеріалами у люльці з метою проведення робіт на висоті при будівництві чи ремонті будівель, обслуговуванні енергетичного господарства, а також під час рятування людей у багатоповерхівках підрозділами МНС. 

Зрозуміло, що для виконання функцій по порятунку людей, на підйомнику необхідно встановити допоміжні елементи, такі як калітка у люльці – для зручності посадки і висадки людей, лафети для  подачі води під час гасіння та ін. Адже необхідно врахувати всі можливі нюанси під час гасіння пожежі і порятунку людей, аби на практиці механізми не дали збою. І от днями 2 колінчатих підйомники повернулися з автомобільного заводу «Пожмашина» з м.Прилуки, де херсонські автопідйомники обладнали необхідними конструкціями. Його вартість складає 1 млн.800 тис. гривень. Ціна досить доступна, якщо порівнювати з аналогами зарубіжних виробників. Наш український мільйон гривень проти 500 тисяч євро.

За технічними характеристиками, зокрема, підйомник ВС-32 на шасі КамАЗ має максимальну вантажопідйомність 300 кілограмів. У люльці може одночасно знаходитися двоє людей. Час підйому люльки на найбільш можливу 32-метрову висоту становить 5 хвилин. Зона роботи підйомника за кутом повороту стріли  - 360 градусів.   

 Під час порівняльної демонстрації нині діючої автодрабини і «новонародженого» підйомника заступник начальника територіального управління МНС у Херсонській області полковник служби цивільного захисту Сергій Чорний підкреслив, що технічні характеристики останнього складені грамотно, точно і представляють великий інтерес для служби порятунку. І залишається з великою надією сподіватися, що його зрештою придбають на Херсонщині.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...