• Головна
  • В Херсоні був презентований Ресурсний центр для Органів самоорганізації населення
18:29, 16 лютого 2013 р.

В Херсоні був презентований Ресурсний центр для Органів самоорганізації населення

Вчора, 15 лютого, Причорноморським центром політичних та соціальних досліджень у партнерстві з Херсонською обласною організацією Комітету виборців України, Громадською організацією «За майбутнє Херсона» та організацією «Безпосереднє народовладдя» була проведена тематична розмова: «Розвиток органів самоорганізації населення: шлях до заможної  громади». Про це повідомляє прес-центр ХОО КВУ.

Був презентований Ресурсний центр для Органів самоорганізації населення (ОСН) громад Херсонської області. Ініціатива створення в Україні мережі подібних Центрів задля обміну досвідом, взаємопідтримки та спільного вирішення проблем розгорнулася на початку 2013 року. Олександр Мошнягул, керівник Проекту (Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень); Олександр Токаленко, юрист Ресурсного центру ОСН (Херсонська обласна організація Комітету виборців України) у січні пройшли комплексне навчання Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 8 лютого 2013 року був утворений Херсонський Ресурсний центр ОСН за участі Володимира Макухи (Громадська організація «За майбутнє Херсона») та Лариси Щепьоткіної(організація «Безпосереднє народовладдя»), які стали експертами Проекту.

Головні завдання Центру:

1.       Освітні заходи для представників ОСН та органів місцевого самоврядування;

2.       Правова допомога у створені ОСН та консультації по проблемним питанням діяльності;

3.       Методична підтримка та готові «кейси» для використання у роботі;

4.       Проведення аналізу труднощів у діяльності ОСН та напрацювання рекомендацій для місцевих рад, у тому числі у формі нормативно-правових актів.

Наразі у Херсоні кількість ОСН є досить малою, так у Дніпровському районі - 22 квартальних комітета, у Суворовському районі – 22, 19 будинкових комітетів, серед яких будинковий комітет «Добробут та злагода» об’єднує відразу 3 будинки (вул. К. Маркса,102; вул. К. Маркса, 104 та пр. Комбайновий, 12). З огляду на те, наскільки корисними можуть бути ОСН, як для громади, так і для влади, Ресурсний центр ставить перед собою першочерговим завданням подолання низької ініціативності населення та правової необізнаності, створення ОСН й налагодження співпраці між новоствореними Об’єднаннями та органами місцевого самоврядування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...