НБУ констатирует, что лидерами по приросту активов стали Ошадбанк, Укрэксимбанк и Приватбанк в 2012

Заместитель председателя Национального банка Украины Алексей Ткаченко отмечает, что в прошлом году произошел рост активов банковского сектора на 5% до 1,3 трлн. грн.

«Объем общих активов банков за прошлый год вырос на 56 млрд. грн., или почти на 5% до 1,3 трлн. грн. Положительным является то, что рост активных операций банков происходил преимущественно в национальной валюте. В тройку лидеров среди банков, которые больше всего нарастили активные операции, входят Ошадбанк, Укрэксимбанк и Приватбанк », - отмечает Ткаченко.

По его словам, прошлый год также ознаменовался увеличением объемов кредитования реального сектора экономики.

«Объем кредитов, выданных в экономику, увеличился за прошлый год почти на 29 млрд. грн., или на 5% до 610 млрд. грн. Отдельно замечу, что кредитная поддержка экономики обеспечивалась, в основном, за счет кредитов в национальной валюте», - отметил представитель НБУ.

При этом, по словам А. Ткаченко, улучшилось качество кредитных операций банков, в том числе просроченная кредитная задолженность за 2012 год уменьшилась почти на 7 млрд. грн., а ее доля в общем объеме предоставленных кредитов - с 9,6% до 8,9% .

Замглавы НБУ добавил, что в прошлом году повысилась ликвидность банковской системы благодаря росту объемов средств на корреспондентском счету НБУ.

«Объем средств банков на корреспондентском счете в НБУ увеличился на 12% до 25 млрд.грн., что свидетельствует о повышении уровня ликвидности банков. Среди банков, остатки средств которых на корреспондентском счету в Национальном банке Украины выросли наибольше, - государственные банки, а также: Укрсоцбанк, Райффайзен банк Аваль, Приватбанк», - подчеркнул он.

Ткаченко также отметил, что в прошлом году увеличились обязательства банков на 59 млрд. грн., или почти на 7% до 958 млрд. грн.

«Наибольшую часть прироста обязательств составили средства населения. Их объем на счетах в банках за 2012 год вырос на 58 млрд. грн., или на 19% до 364 млрд. грн. Замечу, что рост объемов средств, привлеченных банками от населения, которое продолжается в течение последних трех лет, является свидетельством укрепления доверия к банковской системе. Именно эти средства являются основным источником кредитной поддержки экономики », - убежден заместитель председателя НБУ.

Одновременно с ростом объемов вкладов населения в банках, по его словам, в прошлом году вырос объем средств субъектов предпринимательской деятельности на 9% до 16 млрд. грн.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
13 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Співробітники Департаменту контррозвідки та Служби безпеки України затримали виконавця замаху на вбивство херсонського громадського активіста, організованого на замовлення ФСБ РФ. Оперативники СБУ встановили, що для дестабілізації суспільно-політичної обстановки спецслужби країни-агресора планували вчинити на території України низку терористичних актів, спрямованих проти відомих громадських активістів, повідомили в прес-центрі СБУ. Із цією метою вони завер...
Криминал
Про порушення повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко. "Виконуємо обіцянку, дану будівельникам на нараді у віце-Прем‘єра Зубка: кожна заява про вимагання хабаря чиновниками державної архітектурно-будівельної інспекції буде жорстко відпрацьовуватися. Сьогодні ГПУ разом з К СБУ на гарячому затримано керівника ДАБІ Херсонської області, його спільників - головного інспектора і керівника приватного підприємства, які вимагали і отримали 4500 дол за п...
Общество
2018 рік і розпочався з розбудови закладу, вона здійснюється за фінансової підтримки Херсонської обласної ради. Керівництво закладу розробило проект розвитку школи на 2018-2023 роки, який передбачає поступову модернізацію матеріально-технічної бази та поліпшення умов навчально-тренувального процесу спортсменів, повідомили в обласній раді. В першу чергу проведено капітальний ремонт та модернізацію третього та четвертого поверхів гуртожитку ХШВСМ. Сьогодні з...
Общество
Брифінг представників підприємств анонсували в мерії. Зранку 16 листопада проїзд у херсонських маршрутках подорожчав до 8 грн. Маршрутники самовільно підвищили ціни, хоча міська влада встановила тариф - шість гривень, повідомляє ТСН. Автобусів вийшло на вулиці менше, ніж зазвичай. Через страйк маршрутників пасажири штурмують тролейбуси, які не можуть впоратися з такою кількістю охочих.
Общество
16 листопада на мережах водопостачання буде проведено ремонтні роботи. Про це повідомили на сторінці Водоканалу в соцмережі. Роботи виконуються на розі вулиць Комкова та Фонтанної - підготовка до монтажу колодязя; вул. 14 Текстильна, 49;- пров. Сєдова, 7 - за заявою абонента. Вул.Качалова, 40;- смт Комишани, пров. Камишанський, 6-а;- вул. Вишнева, 54;- с. Степанівка, вул. Заводська, 6-б - ремонт мереж. У Водоканалі вибачились за тимчасові незручності, пов’...
Общество
Про це повідомили пасажири у соцмережах. «Маршрут 7. Проїзд 8 грн. Дітям з учнівським 3грн», - написала Елла Стефанова. «Це не жарт, - підтвердила кореспонденту ПІК Елла Стефанова. - Водій сказав, що менш,  ніж за 8 не повезе.  Люди платили по 8, я вийшла». На роботу вона піде пішки, хоч це 1,5 години ходу.  Водночас, зранку, як повідомляють херсонці,  були приклади того, що люди намагалися заплатити на іншому маршруті 4 гривні за проїзд, а водій відмовляв...
Криминал
Видобування корисних копалин здійснювали без дозволу на користування надрами. Пісок видобували за допомогою КАМАЗу та екскаватору на території Голопристанського району за межами с. Калинівка. Громадяни пояснили, що  видобували для власних потреб, повідомили в ОДА. Товарно-транспортна накладна із зазначенням виду вантажу, його маси та пунктів навантаження та вивантаження у громадян, які видобували пісок, на момент перевірки відсутня. Перевірка встановила, щ...
Криминал
Нещасний випадок стався з 52-річним працівником Каховського магістрального каналу. Регулювальника подавання води знайшли утопленим на виробничому об'єкті у робочий час. Це сталося 11 листопада, повідомляє Депо. Обставини загибелі 52-річного працівника мають бути встановлені під час розслідування.
Общество
Міністерство інфраструктури проводить роботу над реалізацією пілотних концесійних проектів. З метою підготовки проектів концесії в Спеціалізованому морському порту Ольвія та в Херсонському морському порту було відібрано консорціум консультантів, до складу якого увійшли представники відомих міжнародних і досвідчених українських компаній, повідомили в Міністерстві інфраструктури України. Реалізація проекту концесії в Херсонському морському порту впродовж 30...