• Головна
  • Общественники подписали обращение президенту в защиту «Скифии»
10:00, 5 лютого 2013 р.

Общественники подписали обращение президенту в защиту «Скифии»

Группа общественных организаций направила обращение в защиту ХОГТРК "Скифия" с призывом увеличить финансирование и не допустить сокращения штата. Об этом сообщил Дементий Белый, глава Херсонской областной организации КИУ.

Текст обращения:

Президенту України В.Ф.Януковичу
Прем’єр Міністру України 
М.Я. Азарову
Голові Херсонської обласної державної адміністрації М.М.Костяку 

ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО НЕДОПУЩЕННЯ СКОРОЧЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ФІНАНСУВАННЯ ДЛЯ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЇ «СКІФІЯ»

Шановний пане Президенте! 
Ми, представники громадських організацій, звертаємося до Вас у зв’язку із серйозною проблемою, яка торкається інтересів практично кожного мешканця Херсонщини і лежить у площині інформаційної безпеки усієї держави.
Йдеться про катастрофічний стан державного телерадіомовлення у 2013 році через відсутність коштів на трансляцію ( поки що надійшли кошти лише на 3 місяці роботи) та у зв’язку із планами скорочення працівників Обласної державної телерадіокомпанії «Скіфія». 
Сьогодні Херсонська ОДТРК «Скіфія» є єдиною телекомпанією, яка в межах усієї області розповідає про життя херсонців, зв’язуючи сільські райони у єдиний загальний інформаційний простір. Фактично ХОДТРК є єдиним інформаційним і культурним мостом між мешканцями всіх районів області, вона розповідає про новини з усіх куточків Херсонщини. Велика перевага такого загальнообласного місцевого каналу у тому, що він розповідає про досягнення і проблеми тих, хто живе і працює поруч − на цій землі, саме в селах, селищах та містах нашої області. 
Часто саме ХОДТРК стає останньою інстанцією, куди звертаються люди за допомогою, порадою у складних ситуаціях. 
Херсонські телевізійники є також мостом між владою та громадою, в рамках обов’язкового інформаційного висвітлення діяльності місцевої влади розповідають про всі кроки влади, надають можливість представникам громадськості також інформувати про свою діяльність, проводять важливі просвітницькі програми на актуальні для громадян теми. Це все особливо цінне для нашої громаду, на відміну від приватних комерційних каналів, які роблять пріоритетними у своїй програмній політиці такі напрямки і вибирають той кут зору, який є вигідним їхнім власникам, часто забуваючи про інтереси звичайних мешканців нашої області. 
Недофінансування статті із розповсюдження сигналу взагалі ставить під загрозу не тільки ефективність роботи ХОДТРК, а й саме їхнє існування. По суті, такі підходи ведуть до інформаційного та інтелектуального роззброєння населення області і держави в цілому.
Скорочення професійних телевізійних кадрів також веде до знищення роками напрацьованих традицій, ставить під загрозу можливість творчого пошуку, згортає можливості інформування громадян. 
Нині ХОДТРК є певною формою суспільного телебачення. Тому і громада, і влада Херсонщини зацікавлені мати свою медіа-територію для вирішення як стратегічних, так і буденних завдань. Ми розуміємо, що місцеві державні радіотелевізійні компанії мусять провести реформування, змінити та оновити підходи до подання інформації, розширити тематику своїх новин, сконцентрувати свою увагу до актуальних проблемних тем. Але ці кроки потребують більш кропіткої роботи та не вирішуються механічним скороченням штатів і недофінансуванням.
Тому Ми, представники громадських організацій Херсонщини, звертаємося до Вас із проханням вирішити проблеми фінансування державних телерадіомовників у частині забезпечення їх коштами на трансляцію та відмінити плани щодо скорочення штатів працівників. 

Голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України Д.В.Бєлий
Керівник Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень А.Д.Мошнягул
Голова Херсонського міського громадського об’єднання «За майбутнє Херсону» В.В.Макуха
Секретар Правління Херсонської обласної громадської організації «Клуб Міжнародного фестивалю «кРок у майбутнє» І.В.Макуха

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...