Людину - на запчастини? В регіоні обговорять проблему трупного донорства

Враховуючи медико-соціальну значимість розвитку трансплантації, з 26.11.2012 до 06.12.2012 року в усіх регіонах України  будуть проведені "круглі столи" з питань розвитку та реформування трансплантаційної служби України.

Про це сайту повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

Формат заходів передбачає широке громадське обговорення. До участі запрошені науковці, громадські діячі, представники засобів масової інформації, благодійних і правозахисних організацій, релігійних конфесій, представники місцевих органів виконавчої влади та правоохоронці.

Деякі ЗМІ вже почали обговорення. Так, Gazeta.ua розмістила інтерв’ю людини, яка професійно займається тим, що торгує органами. Цей чоловік вважає, що відмовляючись від права забирати органи у померлих, ми закопуємо у землю міліони гривень. З іншого боку, якщо це дозволити, то багато людей будуть помирати раніше, ніж відведено долею.

"Я прибічник трупного донорства. Ми закопуємо у землю органи, які могли врятувати тисячі людей, - каже киянин Олександр. - Але якщо презумпцію згоди введуть в Україні, примушу усіх родичів підписати відмову. Донорство після смерті може прискорити вашу кончину".

Олександр чотири роки працює посередником між лікарями, донорами і пацієнтами. Закінчив Тернопільську медичну академію. Має вісім років медичної практики. Звільнився з приватної столичної клініки у 2009 році за власним бажанням.

Чому донорство прискорить смерть? 
- Уявіть, що людина потрапила в аварію. Стан критичний, пацієнт у комі. Лікарям вигідніше відключити його від апаратури і дати померти, щоб потім продати його печінку, серце і нирки, якщо група крові підходить хворому, який чекає на пересадку.
Є різні стани глибокої коми, деякі види отруєння, коли людина виглядає, як покійник. Не дихає, нема пульсу, але потім все-таки оживає. Випадки, коли трупи прокидалися в морзі, це не тільки анекдоти, але і реально зафіксовані факти у медицині.

Які з органів покійного будуть використовувати для трансплантації?
- Усі. Всю людину можна розібрати на "запчастини". На пересадку йдуть серце, печінка, нирки, селезінка, шкіра, кістки і навіть голосові зв'язки та рогівки очей.

Скільки на цьому можна заробити?
- За нутрощі та шкіру покійного можна виторгувати півмільйона доларів. В Україні нирка коштує 25 тисяч доларів, печінка - 2 тисячі. У європейських клініках у 4-5 разів дорожче. В Штатах — удесятеро. За нирки доведеться віддати 250 доларів. Найдешевше в Індії. Там органами торгують навіть діти. Якщо добре поторгуватися, можна купити нирку за 2 тисячі доларів. Але там важко знайти здорового донора.

Як зараз діє програма донорства?
- Продаж органів в Україні заборонений. Легально можна тільки кров, сперму і яйцеклітини здавати. Пересаджувати органи можна тільки від родичів. Але іноді серед великої родини важко знайти донора — або хворі, або група крові не підходить, або перехворіли на гепатит. За законом пересадка органів відбувається на безоплатній основі, але чорний ринок органів існував і існує в Україні. Українці вже років 10 торгують власними нутрощами.

Хто найчастіше продає власні органи?
- Найчастіше ті, хто хоче швидко заробити великі гроші. Щоб поліпшити житлові умови, купити машину або якусь техніку. Рідше — щоб зібрати гроші на операцію рідним. Під час кризи 2008-го продавали нирки, щоб кредит погасити. Найбільше молодих людей — до 30-35 років. Виставляють себе на продаж в інтернеті. Якщо підходить група крові і резус — телефоную. Пропоную пройти медичне обстеження. Чужим медичним довідкам не довіряю. З багатьма доводиться торгуватися, бо відірвані від реальності. Просять за нирку 100 тисяч доларів.

Як донорство позначається на здоров'ї донора? Чи бувають смертельні випадки?
- Операція з пересадки будь-яких органів - це завжди ризик. Її повинні проводити досвідчені лікарі. З однією ниркою людина може повноцінно жити, якщо під час операції не занесуть якоїсь зарази. Якщо поділився з кимось шматком своєї печінки, орган за півроку-рік відновить свій об'єм. Хоча технічно це дуже складна операція. Серце пересаджують тільки від померлих людей. Але його часто продають важкохворі. Це один з найдорожчих органів.

Скільки коштує серце?
- 200-250 тисяч доларів. Якщо продавати тільки парні органи і частини деяких органів, то можна залишитися живим і заробити близько 150-200 тисяч доларів. Але гарантій, що ви будете здоровими і не помрете за кілька років через донорство — ніхто вам не дасть.

Де в Україні пересаджують органи?
- Працює сім центрів з трансплантації: у Львові, Києві, Одесі, Донецьку, Харкові, Запоріжжі та Дніпропетровську. Пересадка триває добу. Органи від трупа пересаджують тільки у Запоріжжі, якщо родичі покійного не проти. Щороку дві тисячі українців потребують нових сердець, 2,5 тисячі чекають на нирки, дві тисячі - на підшлункові залози, півтори тисячі - на печінки, півтисячі - на кістковий мозок.

В яких країнах практикують трупне донорство?
- Закон про трансплантацію і презумпцію згоди прийняли білоруси. Буквально за лічені роки їхні трансплантологи вирвалися вперед. Там анатомічні матеріали забирають з тіла покійного без згоди родичів. Але там діє спеціальна інструкція. Для того щоб не було помилок, після констатації смерті має пройти кілька годин. Після закінчення цього періоду померлий розцінюється як донор і у нього можна вилучати органи.
Також трупне донорство практикують в Росії, Австрії, Іспанії, Англії, Чехії. 
У Латвії кожен житель країни після повноліття повинен зробити відповідну відмітку в медичній картці. У Німеччині потенційному донору вже зі шкільної лави роз'яснюється, що він при житті зобов'язаний вирішувати, чи стане донором по смерті.

Як за кордоном люди сприймають трупне донорство?
- В цілому позитивно. Але на це у багатьох країнах вплинула якісна соціальна реклама. У Бразилії за допомогою реклами схиляють до добровільної пожертви органів. Останні кілька років там навіть на продуктах і бігбордах розміщують рекламу: "Коли ти лягаєш в могилу зі своїми органами, ти забираєш когось із собою". Така ж реклама поширена у Штатах. Там на одному з "Макдональдзів" навіть банер висить "Отримай шанс вибратися з пекла безкоштовно. Постав свій підпис на картці добровільного донора".

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
15 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Спорт
Встреча команд группы «Б» Чемпионата Украины среди команд второй лиги проходила в селе Горностаевка Новотроицкого района Херсонской обаласти и закончилась победой МФК «Кристалл». Как рассказали специалисты управления общественных связей Херсонского городского совета, в финале розыгрыша Кубка Крыма против «Мира» МФК "Кристалл" стал победителем Кубка Крыма-2019, выиграв бой с соперником со счетом 4:3. Читайте также: В Херсоне прошел благотворительный велопр...
Общество
В Херсоне 17 марта состоялся благотворительный велопробег «Солнечный круг», посвященный Дню людей с синдромом Дауна, который во всем мире отмечают 21 марта. Акция прошла по инициативе общественной организации «Солнечные дети», в которую входят 50 семей, имеющих особенных детей. В акции приняли участие не только члены общественной организации, но и неравнодушные херсонцы, которые приехали на велосипедах, чтобы поддержать детей и их родителей. Участники вело...
Происшествия
Несколько дней, из окон своих домов, херсонцы видят пожары. Это горят знаменитые херсонские плавни. Сергей Ковальский опубликовал в фейсбуке фотографию и написал: «Вид из моего окна. Остров. Красное пятно на фото это наглядный пример уничтожения экосистемы города. Браконьеры, сознательно поджигают плавни. После этого выбивают щуку, которая сейчас на нересте. Рыбы у нас и так уже практически нет в реке. Но, это и уничтожение животного мира и уникальной рас...
Жемчуг наш
Специалисты Херсонского государственного аграрного университета (ХГАУ) внедрили в жизнь многообещающую китайскую технологию выращивания жемчужин. Уже в недалеком будущем на прилавках ювелирных магазинов Украины можно будет приобрести недорогие, но качественные и разноцветные жемчуг отечественного производства. По словам ректора ХГАУ Юрия Кириллова, быть первопроходцами в деле выращивания украинских пресноводного жемчуга весьма сложная, но интересная задача...
Криминал
Уроженец Крыма собирал актуальные сведения о местах дислокации военной техники ВС Украины на территории Херсонской области. Ранее он был завербован российскими спецслужбами и получил позывной «Ночь». Сотрудники контрразведки Службы безопасности Украины разоблачили очередную попытку российских спецслужб использовать украинских граждан для выполнения разведывательных задач в ущерб государственной безопасности Украины. Своим кураторам из ФСБ он также передава...
Криминал
Боевик родом из Херсона осужден по статье 258 УК Украины («терроризм») и ближайшее десятилетние проведет за решеткой. Суровый приговор вынес арбитражный суд Донецкой области, поддержав позицию прокуратуры Херсонской области. Рассматривалось дело жителя Херсона, который в период с октября 2014 по июль 2015 года выехал в Донецк и там добровольно примкнул к организации «Донецкая народная республика». Профессионализм нашего земляка в ДНР оценили достаточно выс...
Политические новости
В полуторачасовом  интервью Дмитрий Гордон и Александр Вилкул сумели взвешенно и достойно обсудить все самые серьезные и наболевшие  для Украины вопросы: как покончить с войной, вернуть молодым нормальную жизнь, а пожилым - достойную старость. Как вернуть уважение к стране. Среди вопросов, которые были обсуждены с кандидатом в Президенты от «Оппозиционного Блока»: Что делал Вилкул во время Майдана? Почему сел за руль скорой помощи и поехал без оружия в ЛН...
Новости компаний
Комплекс апартаментов KANDINSKY Odessa Residence — яркий пример недвижимости нового поколения. Эргономичные планировки апартаментов, насыщенная внутренняя инфраструктура, престижное расположение — концепция проекта продумана до мелочей. Девелоперская компания позаботилась о максимальном комфорте жителей. KANDINSKY — качество, которое вы давно искали Расположение ЖК Kandinsky — одно из весомых преимуществ комплекса. Здания возводятся в Приморском районе Оде...
Экология
В ближайшие три дня горожане смогут насладиться солнечной погодой без осадков. В дневные часы температура воздуха поднимется выше 15 градусов тепла, но в ночное время все еще будет холодно: не выше двух градусов выше нуля. Сегодня в понедельник 18 марта 2019 года с утра и до самого вечера облаков на небосводе не будет, а вот завтра 19 марта Солнце удержит свои позиции только до вечера. С приходом темноты, на небе вновь появятся тучи, хотя осадков не ожид...