• Головна
  • Невдалий експеримент херсонського роботодавця коштує 2,7 мільйона гривень штрафу
07:31, 4 липня 2018 р.

Невдалий експеримент херсонського роботодавця коштує 2,7 мільйона гривень штрафу

Невдалий експеримент херсонського роботодавця коштує 2,7 мільйона гривень штрафу, фото-1

Такі санкції фахівці Головного управління Держпраці в Херсонській області застосували до бізнесмена Херсонщини зі сфери громадського харчування. У закладі ресторатора зареєстровані та працювали касові апарати, а от наймані працівники, які б мали обслуговували клієнтів і таку техніку, відсутні. Тож через наявність високого ступеня податкових ризиків діяльність підприємця потрапила під пильне око фіскалів, які включили його до плану-графіку перевірок.

Під час перевірки ревізори встановили, що наймані працівники фактично працювали у закладі, але без офіційного оформлення трудових відносин. Працівники трудилися нібито за договорами аутстафінгу.

За встановлені порушення спеціалісти фіскального відомства нарахували 436 тис. грн. грошових зобов’язань та штрафів, а матеріали перевірки передали до Головного управління Держпраці в Херсонській області. В свою чергу, інспектори відомства з питань праці, притягли порушника до більш суворої відповідальності – застосували до нього 2233,8 тис.грн. штрафних санкцій.

Нині діючі норми законодавства про працю дуже жорсткі для недобропорядних роботодавців. Фактичний допуск працівника до роботи без трудового договору може коштувати працедавцю 111690 грн., а недопущення інспектора праці до перевірки – 372300 гривень. До цих сум слід додати і санкції відповідно до адміністративного законодавства. Здавалося б, такі розміри штрафів повинні стимулювати роботодавців до легального працевлаштування. Втім, і вони не стримують бажання деяких бізнесменів на Херсонщині «заощадити» на оформленні найманих працівників.

Варто зазначити: це останній приклад невдалої економії працедавців на соціальних гарантіях для найманих осіб. Загалом із початку року за матеріалами фіскальної служби регіону органи Держпраці області застосували до 5 суб’єктів господарювання 3,8 млн. грн. штрафів, а щодо двох представників бізнесу склали протоколи відповідно до статті 41 («Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці») Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Херсонщина #робота #дфс #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...