Як українцям нараховуватимуть субсидії у 2018 році

27 квітня Кабінет Міністрів ухвалив постанову №329, за якою буде змінена система призначення та надання субсидій на оплату комунальних послуг. Головна мета постанови — зробити субсидії більш адресними та зменшити кількість осіб, що отримували допомогу, насправді її не потребуючи. Постанову аналізує координатор комунальних та енергетичних програм Громадської мережі «Опора» Тетяна Бойко.

Однозначно позитивно оцінюю внесені постановою №329 зміни до системи нарахування субсидій. Вони дадуть можливість "відсікти" частину людей, які не є бідними і не потребують соціального захисту, але формальні критерії (а саме низький офіційний дохід) дозволяли їм потрапляти в програму субсидій та паразитувати за рахунок платників податків.

Інфографіка: 0542.ua

Чи ідеальні ці критерії? Звісно, ні. Наприклад, не враховуються такі моменти, як машини на єврономерах ("євробляхах"), депозити, вартість квартир і авто.

Але це - суттєвий крок до того, щоб зробити систему субсидій більш справедливою, надати соціальний захист тим громадянам6 які його справді потребують.

Є і недостатньо освітлені моменти. Не до кінця зрозуміло, що таке домогосподарство. Теоретично це чоловік, дружина та їхні неповнолітні діти, але ж може бути багато нюансів. Через це важко зрозуміти, як "працюватиме" новація про те, що враховуються доходи не лише зареєстрованих осіб, але і пов’язаних з ними. Хоча загалом норма є правильною: часто в квартирі прописувався непрацюючий чоловік з дітьми, а жінка з високими доходами лишалася окремо. Тепер будуть враховуватися доходи і дружини.

Ще один незрозумілий момент — чому дохід ФОП враховується за нормативами і не беруться до уваги фактичні доходи згідно податкової декрарації.

Тобто "шпаринки" для того, щоб отримувати субсидії небідним людям все одно залишаються.

Зважаючи на це, я прогнозую, що через якийсь час нас очікуватимуть нові, більш жорсткі критерії. Як би там не було, напрямок держава обрала правильний — забезпечити максимальну адресність.

Очевидно, наступним кроком буде реальна монетизація, коли кошти субсидіанти отримуватимуть на свої банківські рахунки. Тільки ведеться дискусія — чи можна буде вільно знімати ці кошти, чи тільки використовувати для оплати комунальних послуг, а знімати — лише залишки у випадку економії.

Щодо монетизації, то сподіваюся, що в наступні місяць-два ми отримаємо постанову від Кабінету міністрів, якою будуть закриті всі спірні моменти.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов