Херсонських депутатів перевіряли на доброчесність

27 квітня о 13.00 в Кризовому медіа-центрі. Херсон відбулася прес-конференція з теми «Аналіз доброчесності депутатів Херсонської міської ради в деклараціях за 2016 та 2017 роки та при діях в умовах конфлікту інтересів». Результати відповідного аналізу презентував експерт Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Володимир Молчанов.

Згідно з методикою було перевірено наявність декларацій на сайті НАЗК (в разі наявності депутат одержував 5 балів, за відсутності 0), а також  самостійне оприлюднення депутатами своїх декларацій на інших, окрім НАЗК, відкритих ресурсах (оприлюднення 5 балів, відсутність 0 балів). Також експерти перевірили правдивість відомостей, поданих в декларації  шляхом її порівняння з даними інших відкритих джерел (Єдиним держреєстром юридичних осіб, ФОП і громадських формувань, Реєстром речових прав на нерухоме майно, Реєстром МВС (автомобілі), сайтом міської ради, деклараціями близьких осіб депутата). Відповідність відомостей у декларації даним інших джерел – 5 балів,  невідповідність – 0 балів.

Результати і оцінки

Максимально можливий бал по трьох критеріях оцінювання за 2 роки (30 балів) не отримав жоден херсонський депутат, оскільки окрім сайту НАЗК, ніхто з них не розмістив свої декларації за 2016 рік на інших ресурсах. 

Найбільшу кількість балів за рейтингом доброчесності отримав Михайло Линецький - 25 балів

Перевірка на відповідність даних відкритим реєстрам показала, що депутат зазначив всі відомості правильно. Крім того він додатково розмістив свою декларацію за  2017 рік на офіційному сайті міськради, продемонструвавши високий рівень своєї відкритості.

44 депутати, тобто, більшість, отримали по 20 балів. Перевірка на відповідність даних вівдкритим реєстрам показала, що ця група депутатів зазначив відомості правильно, але обмежилася оприлюдненням декларацій лише на обов'язковому ресурсі НАЗК. 

Це Беліченко Алла, Бердник Дініс, Богданов Віталій, Боржков Валерій, Борисевич Вікторія, Васильєв Олександр, Волошинов Сергій, Голубенко Нелля, Горланов Іван, Грек Ігор, Д'якова Оксана, Дмитрієв Андрій, Жуйков Сергій, Заболотний Олексій, Іванов Дмитро, Ільченко Дмитро, Кирилов Юрій, Кияновський Артем, Кривчун Олександр, Леонова Лариса, Мазур Олена, Маренчук Ольга, Марієв Юрій, Матусевич Оксана, Підперигора Роман, Подлєсний Аркадій, Пушкарьова Катерина, Ремига Леонід, Романюк Олег, Рубан Руслан, Сальдо Володимир, Семенчев Ігор, Собчук Сергій, Сух Валентин, Токарев Ігор, Трошин Станіслав, Урбанський Віталій, Урсуленко Олена, Устинов Єгор, Хмаро Антон, Ценкер Ірина, Чемерис Михайло, Черненко Олег, Шевчук Віктор.

Нуль балів у рейтингу доброчесності також не отримав жоден із депутатів. 

Ми порівняли декларації за 2016 та 2017 роки у тих депутатів, які у 2016 році допустили неточності у опублікованих деклараціях й побачили деякі позитивні зміни.

Три депутати в деклараціях за 2017 рік виправили допущені ними при декларуванні за 2016 рік недоліки й вказали відомості, які в перший раз забули вказати:

Дмитро Больбот зазначив корпоративні і бенефіціарні права на 5 підприємств;

Олександр Ложичев зазначив своє і своєї дружини право співвласності на фермерське господарство;

Євген Матковський зазначив право власності на частину житлового будинку в Херсоні.  

Ці депутати отримали по 5 балів за 2016 рік і по 10 за 2017, разом по 15.

При цьому шість депутатів не внесли в свої декларації виправлення.

Вони мають найнижчий бал 10 – по 5 балів кожного року просто за те, що розмістили на сайті НАЗК свої декларації , але два роки поспіль не зазначають певних належних їм чи їх близьким активів:

- Сергій Білоковиленко –належні йому 2 квартири і підвал;

- Юрій Кліментенко – належний його дружині автомобіль;

- Станіслав Лисюк – права власності на ¼ квартири з родичами;

- Галина Лугова – корпоративні права чоловіка на 1,25% ТОВ «Херсонська будівельно-монтажна дільниця»;

- Євген Назарян – корпоративні права дружини на 49% ТОВ «Русский дом»;

- В'ячеслав Яременко – свої та дружини права на три ТОВ «РБУ-11», «Газ-авто», «Газ Авто.», і одне ПП «Газ-авто плюс»

Як зазначив Володимир Молчанов,  за 2016 рік не зазначена нерухомість - 3 випадки, не зазначені корпоративні права - 5 випадків, не зазначені самохідні транспортні засоби - 3 випадки, разом 9 порушників, з яких двоє в двох номінаціях кожен.  За 2017 рік: нерухомість - 2 випадки,  корпоративні права - 3 випадки, транспорт - 2 випадки, разом 7 порушників, кожен лише в одній номінації.

«Частина депутатів нехтує доброчесністю при декларуванні,  що полягає в уникненні зазначення як близьких осіб, що спільно з ними проживають, так і наявних прав не лише власності, але й користування майном. Окрім зазначених у звіті порушників, існує група депутатів-«безхатьків», що мешкають у належних їх рідним помешканнях, проте не зазначають у деклараціях ані цих рідних, ані права користування нерухомістю», - розповів Молчанов.  

Однак зменшення числа порушень з 11 до 6, тобто на 45%,  надихає на переможний настрій.

Аналіз доброчесності депутатів Херсонської міської ради при діях в умовах конфлікту інтересів протягом листопада 2017-березня 2018 років:

Згідно з методикою було проаналізовано 4 чергових (6 пленарних засідань) і 3 позачергових сесії,  з відповідними засіданнями постійних комісій.

На сесіях зафіксовано 67 особистих усних заяв депутатів про наявність у них конфліктів інтересів, з них 9 були ними повторені перед розглядом конкретних питань. Також зафіксовано 2 озвучення міським головою письмових повідомлень депутатів про конфлікти інтересів.

Проаналізовано питання порядку денного сесій та комісій шляхом порівняння з наявним Реєстром приватних інтересів і виявлення ситуацій з конфліктами інтересів.

Зафіксовані 67 повідомлень депутатами  про конфлікти інтересів мали такі наслідки:

- 20 самоусунень депутатів від голосування відповідних питань, з яких 8 самоусунень від цілого порядку денного;

- 47 випадків голосування депутатом після особистого оголошення про конфлікт інтересів.

Сфери, в яких на думку депутатів, у них виникає конфлікти інтересів: "бюджет" - 21; "земля" - 18,  "всі" або "деякі" питання (які - депутати не оголошують) - 10, інші питання -18.

Разом виявлено 10 порушень, здійснених 9 депутатами, з них 4 порушення на засіданнях постійних комісій, 5 порушень 4 депутатами – на пленарних засіданнях. 

Предмети порушень: "земля" - 5 випадків (Дмитро Больбот, Нелля Голубенко (2 рази), Юрій Кліментенко  Володимир Сальдо), 

"бюджет" також 5 випадків (Ігор Грек,  Олексій Заболотний, Галина Лугова, Ольга Маренчук, Михайло Чемерис).

У результаті аналізу експерт дійшов наступних висновків:«Норми законодавства стосовно врегулювання конфлікту інтересів фактично діють суто формально, депутати з приватним інтересом, чи навіть без нього, оптово оголошують про конфлікти інтересів з самі не знають яких питань, «бо це на всяк випадок не завадить». 

«Також слід відзначити нерозуміння частиною депутатів відмінностей пленарного засідання ради від інших форм депутатської діяльності, зокрема засідань постійних комісій, на які норми ст. 59-1 не розповсюджуються, і простого оголошення про конфлікт інтересів для його врегулювання недостатньо» - відзначив Володимир Молчанов.

На прес-конференції були присутні депутати Херсонської міської ради Михайло Линецький (фракція «Солідарність») та Віталій Богданов (фракція «Укроп»). Як зазначив останній, голосування в умовах конфлікту інтересів дійсно має місце в депутатському корпусі, навіть назвав свіжі факти. 

Михайло Линецький в свою чергу зазначив, що він особисту зіткнувся з тим, що надав роз’яснення в Прокуратуру  щодо майна, яке за старими даними ще йому належить, хоча він вносив нову інформацію про його продаж. «Можливо, у моїх колег, така сама проблема», - прокоментував депутат.

Херсон депутати міськрада доброчесність
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
28 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
39-річний мешканець Олешківського району розбещував малолітню сусідку. Цюрупинським відділом Новокаховської місцевої прокуратури направлено до суду обвинувальний акт відносно чоловіка, який розбещував малолітню сусідку, повідомили в прокуратурі Херсонської області. Чоловік обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 156 КК України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років. Відносно обвинуваченого обран...
Культура
Депутати міськради проголосували за внесення змін до міської програми культурно-масових мистецьких заходів. Про це повідомили в мерії. Згідно проекту рішення, передбачається  виділення коштів на Міський фестиваль  «Херсон–місто толерантності» (45 тис. грн) і концертну програму лауреатів та переможців міжнародних та всеукраїнських фестивалів ( «Голос країни», «Голос-діти», «Чорноморські ігри», «Яскраві діти України») - 25 тис. грн. Трохи більше 433 тис.грн...
Партнерский материал
Загрязнение канализационных стоков на  базах  отдыха  и производственных предприятиях – явление нередкое, порой даже закономерное. Это зависит от вида производственной деятельности, состояния труб и отношения руководства к этой проблеме.   Ввиду специфики канализационной системы предприятий, оборудование, позволяющее привести в порядок водоотведение в жилых домах, административных зданиях, учебных заведениях и т.д., далеко не всегда может справиться с так...
Криминал
Дівчина пішла з дому 6 жовтня після сварки за мамою, жінка повідомила в поліцію лише 13 жовтня. За її словами, донька і раніше на кілька днів зникала, але була на зв’язку і завжди поверталася. Цього ж разу дівчина понад тиждень не відповідала на телефонні дзвінки, тому мати затурбувалася, повідомили в ГУ Нацполіції у Херсонській області. Неповнолітню розшукували працівники Олешківського відділення поліції та ювенальні поліцейські, орієнтування розмістили у...
Происшествия
19 жовтня о 02.25 надійшло повідомлення про пожежу. Пожежа сталася у Каховському районі в селі Дудчино. До місця надзвичайної події виїхало чергове відділення підрозділу і по прибуттю на місце події розвідкою було встановлено, що горить ангар на приватному подвір’ї, що використовувався як гараж і склад, повідомили в ГУ ДСНС у Херсонській області. До гасіння було залучено 13 людей і 5 одиниць техніки. Пожежу вдалося локалізувати о 04.10, а повністю ліквідув...
Криминал
Спеціалісти-вибухотехніки та кінологи обласного главку поліції обстежили будівлю мерії та прилеглу територію. О 10.00 на номер 102 зателефонував невідомий чоловік, він повідомив, що в будівлі Херсонської міської ради знаходиться вибухівка. На місце події прибули спеціалісти усіх екстрених служб. На охорону публічного порядку були задіяні 20 поліцейських, повідомили в ГУ НП у Херсонській області. Спеціалісти-вибухотехніки та кінологи обласного главку поліці...
Общество
Загальна кількість туристів, які відвідали Херсонщину під час курортного сезону-2018 року, майже не зросла. Показник туристичних відвідувань залишився майже на минулорічному рівні —  близько 3,5 млн туристів. При цьому на 6% відбулося зростання кількості іноземних гостей, такі дані оприлюднив губернатор Херсонської області Андрій Гордєєв. За 9 місяців 2018-го Херсонську область відвідали 16743 іноземці. До п'ятірки країн, громадяни яких найчастіше відвідув...
резонанс
Правоохоронці затримали п'ятьох осіб, підозрюваних у скоєнні цього злочину. Двоє взяті під варту, ще трьом, які дають покази і співпрацюють зі слідством, суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, повідомив перший заступник Голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін. Наразі слідство розглядає дві основні версії нападу: професійна діяльність Катерини Гандзюк на посаді виконуючої обов’язки керівника апарату Херсонської...
Спорт
Команда міста виборола чимало призових місць. Про це повідомили в мерії Херсону. Із вихованців відділення дзюдо ДЮКФП №4 зійшли на п’єдестал: І місце – Сороковський Максим (ЗЗСО №36), Шутова Олена (ЗЗСО №48), Філімонов Ярослав (ЗЗСО №36), Буяневич Амалія (ЗЗСО №53), Головатюк Єгор (ЗЗСО №18), Тройнов Ярослав (ЗЗСО №12), Величко Улляна (ЗЗСО №53), Семибратов Тимур (ЗЗСО №32), Полянський Артем (ЗЗСО №53), Зєкєряєв Емір (ЗЗСО №32), Семибратов Кирило (ЗЗСО №32...