12:11, 28 вересня 2012 р.

Кто верит в ВО «Свобода»

Вчера писатели-переводчики обратились к украинским читателям с призывом поддержать на выборах ВО "Свобода". Лауреаты литературной премии имени Максима Рыльского считают, что только «Свобода» является единственной силой, которая может и будет противостоять кланам олигархов.
Обращение к читателям подписали лауреаты литературной премии имени Максима Рыльского Сергей Борщевский, Олег Жупанский, Алексей Логвиненко и Юрий Попсуенко. "Мы не навязываем никому своего выбора, но обращаемся к своим читателям: если вы верите нам как писателям, задумайтесь, пожалуйста, что побудило нас этот выбор сделать».

Текст полностью:

"Ми, українські письменники-перекладачі, вирішили звернутися до наших читачів, щоби пояснити свою позицію напередодні виборів до Верховної Ради України. Можливо, вам навіть невідомі наші імена, адже люди не завжди звертають увагу на прізвище перекладача під твором, але якщо ви читали українською Х.Л.Борхеса та К.Воннегута, Г.Гарсію Маркеса та Г.Граса, А.Камю та А.Карпентьєра, Ф.Кафку та Я.Корчака, Ст. Лема та А.Мішо, Р.Музіля та Ж.Превера, і ще багатьох інших зарубіжних письменників, без яких неможливо уявити світовий культурний простір, то ви і є нашими читачами.

Останнім часом ми з вами зробилися свідками того брутального тиску, якому піддається Всеукраїнське об'єднання "Свобода". Маємо на увазі передусім "дивне" жеребкування ЦВК, внаслідок якого представники цієї політичної сили не потрапили до жодного з 225 окружкомів, і маніпулювання суспільною свідомістю, коли замовні опитування, які показують виборцям занижені рейтинги "Свободи", ніби "підказують", що віддані за неї голоси будуть втрачені.

За таких обставин кожен із нас вирішив підтримати на виборах саме "Свободу". При цьому однак ми керуємося не лише притаманним не тільки нам як письменникам, а й кожній нормальній людині почуттям справедливості.

Ми певні, що, на відміну від багатьох партій і партійок, "Свобода" є не бізнес-проектом, а ідеологічною політсилою, яка має чимало симпатиків у нашій країні, а отже ці люди мають право бути почутими.

Не належачи особисто до жодної з партій, навіть не завжди поділяючи точку зору "Свободи" з деяких питань, ми однак переконані, що "Свобода" обстоюватиме позиції української мови, а отже ваше право читати написані та перекладені нами твори.

Ми знаємо, що "Свобода" опиратиметься спробам у внутрішній політиці зробити нас із вами заручниками олігархічних кланів, а у зовнішній – перетворити Україну на уламок виплеканого в хворобливій уяві новітніх кремлівських мрійників так званого "Русского міра".

Ми віримо, що депутати-свободівці не зганьблять себе політичним "тушкуванням" і не переводитимуть національні багатства в офшори.

Ми так само віримо, що депутати-свободівці стануть рушійною силою, здатною спонукати український парламент переглянути "газові" та харківські угоди з Росією, а також ганебний "мовний" закон Ківалова-Колесніченка,

Відтак, підтримавши "Свободу", ми голосуємо за вашу і нашу свободу (уже без лапок).

Ми не нав'язуємо нікому свого вибору, але звертаємося до своїх читачів: якщо ви вірите нам як письменникам, замисліться, будь ласка, що спонукало нас цей вибір зробити".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...